Jump to content

VW Passat R Executive 2017 2.0 TDI


Razvan Constantin

Postare recomandată

Multumesc de raspuns . Niste jante pe 18 as mai adauga pe parcurs in locul astora pe 17(aceleasi le am si eu) , dar ma mai gandesc :)

Link către comentariu
Razvan Constantin

18 pe drumurile noastre o sa te zdruncine destul de tare, astea pe 17 mi se par perfecte, nu zdruncina. O sa le vezi cand iti ajunge masina, sunt foarte frumoase nu ai sa vrei sa le schimbi :) 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Razvan Constantin

Am primit cadou de la VW ceva frumos :P

43601dca-0189-418e-8309-c2df3176a962.thumb.jpg.37e424ea8bfce61ebdd7e21a8f1c7d22.jpg

 

 

3cbbbc68-305b-423c-9194-75322310cc20.jpg

440c7280-6afc-401e-8d96-e911716dde9c.jpg

41576fbc-c70f-4dfc-a4d8-fda40a9eb011.jpg

 

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
Razvan Constantin

Eu nu inteleg unele persoane de ce dau Downvote probabil de la invidie altfel nu'mi explic. In fine sa trecem peste..

Gadget-ul este destul de interesant, nu am avut prea mult timp sa butonez prin aplicatie, doar cat am fost ieri la reprezentanta sa ma interesez de un Arteon. O sa mai revin cu detalii si impresii dupa ce o sa mai fac ceva trasee cu masina. 

 

b63ffc24-03f8-4ce9-a072-a8e3ee4fb9a3.jpg

Link către comentariu

Probabil pentru ca ai fost foarte succint si nu ai dat destule detalii; de exemplu nu ai explicat si ce este, ce face, cat costa, daca aplicatia este online, sau ia datele doar cand se conecteaza prin bluetooth... d-astea... Cine stie?! Unii oameni sunt ciudati :)) 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Probabil, ai si tu dreptate. Gadget'ul se conecteaza doar prin bluetooth si preia datele masinii.  Aceste date sunt afisate pe telefon sau tableta prin aplicatia Volkswagen Connect. Vine instalat sub volan in acea mufa speciala. O sa fac ceva poze zilele acestea.

 https://www.vwconnect.com/?noredirect=true# 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Mi-au ajuns si coverkey-urile de pe Amazon, sunt destul de interesante, facute dintr-un cauciuc foarte foarte moale. Arata bine zic eu :P

 

6d0d69c3-8370-42de-bf7e-ff714f19e295.jpg

ec68b471-f9ac-4474-9c64-6c66deb40bf0.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Razvan Constantin

Dupa 2 ore de munca la spalatorie :wub: . Ma aproprii de 15.000 km, masina merge perfect. Ca tot a venit caldura, imi pare rau ca nu am pus Parbrizul cu reflexie radiatii cand am configurat masina. La un drum lung pe autostrada cu soarele in fata nu e prea placut, in rest sunt foarte multumit de masina. 

 

92399679-d58a-4f87-949f-05a603c99938.jpg

d614efcc-9a56-4690-afc2-102e89dbcf69.jpg

c49914f8-3d79-4394-a80c-e024cbef4653.jpg

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
  • 2 months later...
Razvan Constantin

Nu am mai facut de mult timp o poza noua, asadar revin cu una.

Masina are 15.500 km, merge impecabil, ma bate gandul sa o vand si sa trec la modelul DSG cu urmatoarele optiuni pe care nu le am:

  • Head Up Display
  • Faruri Full LED
  • Parbriz incalzit cu reflexie radiatii
  • Pedestrian Assist pentru City Emergency
  • Pachet asistenta Plus pentru DSG
  • Pachet sport R-Line care sa cuprinda:
  •    suspensie sport, garda la sol coborata cu cca. 15 mm
  •    directie progresiva
  • Jante aliaj "Monterey" gri,8J X18

 

B0EFDD74-3C2F-4995-919F-2FE2F4203746.JPEG

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu

salut.

Iti las si eu o impresie personala vis a vis de una din viitoarele tale preferinte:

-  suspensie sport, garda la sol coborata cu cca. 15 mm

Masina asta are o distanta apreciabila intre puntea fata si puntea spate.

cu cat o lsi mai jos, cu atat o sa " raschetezi" cu fata si burta masinii mai multe bampare din cele care sunt facute sa incetinesti in cartiere rezidentiale si la treceri de pietoni.

Acum sunt undeva prin Europa si daca nu incetinesc suficient, o pun pe burta pe baparele astea cu toate ca nu am Sport Line ci, Comfort Line si roti pe 18".

in RO, stii ce inseamna sa mergi zi de zi cu un sport line pe o limuzina ca asta.... ;) pe masini mai scurte, este altceva .

sa iei si asta in calcul.

Link către comentariu
Razvan Constantin

@cascadoru multumesc mult pentru sugestie, o sa tin cont.Momentan masina nu o folosesc in Ro, ci in Italia. Oricum e o sugestie buna.

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu

eu iti vorbeam desre bamparele din ...Olanda ... Germania spre exemplu. nu despre cele din romania :)

cele inalte si nu foarte late , facute din asfalf/beton

 

Modificat de cascadoru
Link către comentariu

@Razvan Constantin

Farurile Led High adaptive și cornering sunt senzaționale, luminează absolut impecabil. Le am pe mașina mea și sunt super ok.

Link către comentariu

Head up display la Passat am vazut ca e o bucata de plexiglas(sau ceva) care iesa din bord si pe care vezi efectiv niste informatii. Nu este ca cel de pe BMW, Audi, MB care iti proiecteaza pe parbriz informatii. Din punctul meu de vedere arata putin cam urat acest head up display.

Link către comentariu

Daca tot vrei sa iei tot un passat, doar ca cu dsg si cateva optiuni in plus, asteapta macar pana apare faceliftul. Plus ca poate apare o cutie buna si pentru benzinare la care merita sa te uiti tinand cont ca nu mergi chiar asa mult anual. :) 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Am uitat sa scriu si Active Info Display :lol: 

Ma bate gandul ori spre modelul 2.0 TSI ori Arteon, ramane de vazut. 

Link către comentariu
On 7/10/2018 at 12:41 PM, Razvan Constantin said:

Nu am mai facut de mult timp o poza noua, asadar revin cu una.

Masina are 15.500 km, merge impecabil, ma bate gandul sa o vand si sa trec la modelul DSG cu urmatoarele optiuni pe care nu le am:

  • Head Up Display
  • Faruri Full LED
  • Parbriz incalzit cu reflexie radiatii
  • Pedestrian Assist pentru City Emergency
  • Pachet asistenta Plus pentru DSG
  • Pachet sport R-Line care sa cuprinda:
  •    suspensie sport, garda la sol coborata cu cca. 15 mm
  •    directie progresiva
  • Jante aliaj "Monterey" gri,8J X18

 

B0EFDD74-3C2F-4995-919F-2FE2F4203746.JPEG

 

Ai inceput sa circuli noaptea? Sau care e ideea ? Parca ziceai ca nu ai ales XENON/LED pt ca nu circuli dupa lasarea noptii...:)). Observ ca te-ai razgandit si in privinta cutiei. GJ ! :)

Modificat de Retzius
Link către comentariu
Razvan Constantin

@Retzius Da, merg foarte mult acuma pe autostrada spre serviciu. Nu e un "must" neaparat, ma pot razgandi si baga banii in alte optionale. 

In privinta cutiei aleg sa trec pe DSG, traficul din Roma e infernal.

Link către comentariu
  • 8 months later...
Razvan Constantin

Salutare, revin dupa o pauza destul de mare, masina a stat cam 4 luni in garaj pana mi-au venit numerele, heh stiu e mult, nu am avut voie sa circut cu numere romanesti in Italia, este o lege noua.

Am ajuns la 25,000 km masina ruleaza impecabil, momentan ma gandesc la care model pe benzina sa trec. In Roma au inceput sa blocheze si diesel euro 6, in anumite "duminici verzi" in care nu ai voie sa circuli decat pe benzina sau electric. 

20190324-124837344-i-OS.jpg

20190324-124856394-i-OS.jpg

20190324-124827568-i-OS.jpg20190324_124848220_iOS.thumb.jpg.fc0792d86e227aeebed45bede16d7c52.jpg

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!