Jump to content

VW Passat R Executive 2017 2.0 TDI


Razvan Constantin

Postare recomandată

Frumoasa masina, te-am vazut prin Iasi, eram cu sotia si mi-a aratat masina, si i-am zis ca stiu masina de pe forum :)))

Link către comentariu
Razvan Constantin

Momentan e in garaj, eu sunt plecat din tara, reintru in august -_- o sa revin cu poze mai multe. Multam'!

IMG_2837.PNG

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Razvan Constantin

Hei am reusit sa o inmatriculez gata avem numere. :cheers:

La bord am doar 350 km facuti, abia incep sa invat masina, motorul este foarte silentios cu diesel pus de la Omv MaxxMotion, o sa incerc si Rompetrol.

Cat despre masina, este fenomenala, foarte comoda si sprintena, am facut trecerea de la un Polo 1.2 benzina, deci ...:Driver:

Zilele acestea voi intra in detaliu pe consola centrala sa o invat mai bine. O sa revin cu mai multe poze. 

 

 

IMG_3154.JPG

IMG_3162.JPG

IMG_3166.JPG

IMG_3132.JPG

IMG_3165.JPG

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu

Frumoasa masina, dar sincer e ciudata configurata. Stopuri LED pe spate + halogene pe fata :)).Pacat... doar prin Turcia am mai vazut configuratii de genu:scratch:l. No offence.

 

Sa te poarte cu placere ;)

Modificat de Retzius
Link către comentariu

Sincer, nu vad de ce se mira lumea cand n-ai leduri...Nici eu nu am led-uri si n-am nici o problema.Daca nu circul noaptea, de ce sa dau 1800 euro in plus?

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

 

Fiecare cu gusturile lui si deci fiecare isi va modifica masina personala dupa cum ii place, asa ca buna alegere atata timp cat tu esti multumit.

Link către comentariu

dintr-o data nu se mai poate circula noaptea cu halogene... 

Link către comentariu

Grozava culoare, chiar cred ca-i cea mai frumoasa din toata paleta disponibila la VAG in momentul acesta :)

Felicitari pt achitizie si multe drumuri relaxate si fara evenimente neplacute!

Cat despre criticile referitoare la faruri. Sincer la VAG sunt atat de multe dotari care chiar fac diferenta in comportamentul masinii, incat, fara sa urci semnificativ pretul masinii, nu ai de ales in mod real, deci mai bine esti cumpatat. Daca costa intr-adevar 1800Euro pachetul far LED-uri atunci chiar mi se pare excesiv, eu mai bine alegant cutia automata sau motorul mai mare pe benzina. Deci fiecare cu placerile lui... 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Am ajuns la 1757 km, masina are o tinuta de drum impecabila. In cartea ei, la sectiunea rodaj este scris ca se face in primii 1500 km. Nu am turat-o tare, am mers prin tara mai mult, maxim 130 km. Mai am de mers toata luna august prin Romania (sunt in concediu), apoi ma asteapta in septembrie un drum pana la Roma. Ca si consum cred ca este ok, desi nu prea ma intereseaza. Ultima data am pus diesel de la Rompetrol EfixS , si pot spune ca diferente semnificative fata de Omv nu prea observ, adica merge la fel de bine, un factor fiind si motorul nou. Am facut si un drum Roman - Bucuresti pe modul Sport :Driver:, acceleratia raspunde prompt, se infinge bine la depasiri de coloana formata din 3 TIR-uri :P. Apple Car-Play si Apple Maps chiar imi plac.

 

IMG_3511.JPG

IMG_3513.JPG

IMG_3515.JPG

IMG_3420.JPG

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
Razvan Constantin

Am iesit la munte prin Cheile Bicazului si Lacul Rosu :P

IMG_3619.JPG

IMG_3625.JPG

IMG_3653.JPG

Link către comentariu

Frumoasa! Big like pentru R-line, si pentru culoare. Daca nu eram grabit sa iau ce aveau pe stoc, culoarea asta as fi ales-o. O sa ii prinda bine si masinii plimbarea asta ca sa nu te mai sacaie cu regenerarile prin oras. 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Multumesc! Si eu ador culoarea, in realitate arata mult mai bine .

+ R-ul unui prieten :ninja: la o iesire prin oras.

 

IMG_3750.JPG

IMG_3752.JPG

IMG_3756.JPG

Link către comentariu
Razvan Constantin

fresh foto :wub:

IMG_3759.JPG

IMG_3762.JPG

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Razvan Constantin

Am ajuns in bord la 6500 km, am facut un drum Romania - Italia cu bine. Masina s-a comportat foarte bine, pana in Italia am pus motorina cam de 100- 120 euro daca tin eu minte. (Pana la Roma). Eu zic ca este foarte bun consumul, pe autostrazi am mers 100-140 in functie de frafic. 

Prin traficul din Roma este ok, cutia de viteze raspunde prompt, masina este impecabila, comfortul de asemenea, nu m-a durut spatele deloc la drum lung. Mi-e putin frica de cate scutere trec pe langa mine :angry:, in rest totul ok. Am gasit si un garaj cu plata lunara chiar langa bloc 100 coco/lunar :rolleyes:. De tinut in fata blocului in niciun caz, risc sa o gasesc zgariata imediat + ca nu gasesc loc de parcare seara.

 

IMG_4635.JPG

IMG_4636.JPG

IMG_4638.JPG

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu

Felicitari pentru alegerea culorii de exterior, poate cea mai potrivita din paleta VAG care poate face, cel putin vizual, ca masina sa para cu adevarat premium. 

Sa ai parte de itinerarii relaxante si rute fara evenimente neplacute! 

Link către comentariu
Razvan Constantin

Night Mode Activated ! 

+ Consumul mediu prin Roma, eu spun ca este unul foarte bun.

:ninja:

Webp.net-compress-image.jpg

img_4688.jpg

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
  • 5 months later...
Razvan Constantin

doua R-Line Executive :)):wub:

Cea din stanga o gasesc mereu sambata in parcarea de la supermarket. :icon_cheesygrin:

passaturi.jpg

Link către comentariu
Razvan Constantin

Passatul albastru  - Harvard Blue Metallic

Passatul visiniu - Crimson Red Metallic 

IMG_6707 (1).jpg

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Razvan Constantin

12.000 km si merge ca in prima zi. Ma gandesc intr-un an sa trec pe varianta DSG dar sa pastrez aceeasi culoare.:P

Mi-am luat si o tava pt portbagaj originala, chiar imi place, se potriveste la perfectie, asa o tin si eu curata ca tot bag caruciorul la bebe. :wub:

 

 

unnamed.jpg

IMG_6826.JPG

IMG_6834.JPG

Link către comentariu

Arata foarte bine masina , felicitari , si eu am comandat tot R executive doar ca alta culoare (mangan grey) , dsg , active info display , faruri led si cateva optiuni in plus . Apare in programul dealer''ului ca va ajunge in saptamana 16 (pe la jumatatea lui aprilie ) si nu mai am rabdare :) .

Imi poti spune cum se aude sistemul audio ? Acelasi compostion media 4x20w il am si eu si sunt curios daca se aude cat de cat ok ,adica sa aiba si putin bass acolo . Ma tenta sa adaug dynaudio dar m-am razgandit cand am vazut pretul ...

Link către comentariu
Razvan Constantin

@Rafyrr sistemul se aude foarte bine , nu am ce sa-i reprosez, reusesc sa ascult muzica mai tare cand sunt singur in masina, in rest nu pot cu sotia si bebe. Dynaudio e deja un moft (parerea mea), banii aia i-as baga in sisteme de siguranta ale masinii. Da active info display am vrut si eu dar a fost prea tarziu cand m-am razgandit, in fine, la urmatoarea cand o sa fac buy back. Momentan nu am nevoie de AID, dar un DSG la traficul din Roma e necesar, eh cu timpul sa invete si sotia sa conduca bine, apoi o sa trec la DSG.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!