Jump to content

Audi S3 SB


dragoslk

Postare recomandată

De astăzi, ziua copilului , sunt posesorul unui Audi S3 SB 2013 , DSG,  cu 27.000 km la bord . Ca dotări ii lipsește trapa , navigație ,scaunele au piele parțial, și încălzirea in scaune .

Deja sunt in căutări de navigație și footrest din aluminiu, in rest ma bucur de prima mea mașina quattro ☺️

IMG_0539.JPG

Link către comentariu

Salut. Felicitari pt masina. F frumoasa. Sa o conduci bucuros si fara evenimente. In 4 ani a facut doar 27.000 km? esti sigur de km?

Link către comentariu

Da , mașina a fost achiziționata din țara de noua , eu am luat-o de la primul proprietar , care o folosea doar in Weekend , i-am verificat tot istoricul :)

Link către comentariu

Sa o stapinesti sanatos! Completeaza si datele de la profil.

Link către comentariu

265PS ? E motorul de pe Polo R WRC / Edition 35 :)
Sa o stapanesti sanatos !

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

La interior ii trebuie un detailing .

Si am făcut și prima modificare , folie Llumar 38 % transparentă pe geamurile spate și luneta ; a ieșit exact cum m-am așteptat , nu e foarte mare diferența între geamurile spate și cele din fata.

IMG_0546.JPG

Link către comentariu

I-am cam schimbat aspectul interiorului cu Navi .

IMG_0691.JPG

Modificat de dragoslk
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! O masina frumoasa si potenta :)

Link către comentariu

Merci Alex.

Stiti codul pentru duzele de stergatoare , tip perdea?, cred ca golf 7 are asa

Link către comentariu

Eu intreb eu raspund, codul este 4G0955988A, sunt originale de A6, dar se potrivesc si la A3/S3, daca mai e cineva interesat.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Merita grila RS3 ? Care vi se pare mai Ok ?

Grila de RS3 e mai agresiva , cea de S3 mai prietenoasa ?

IMG_0772.JPG

Link către comentariu

In definitiv e S3 nu RS3. Grila de S3 oricum difera de cea obisnuita si e cum trebuie.

Link către comentariu

Pai ori faci trecerea complet la bara de RS3, ori o lasi balta :) 

Personal as lasa-o oem, S3 sleeper.

Ai adaugat duzele tip perdea ? Cum sunt ? Ma bate si pe mine gandul sa le adaug.

rs3.thumb.jpg.4c5d6a8c1509eafb1bbbbeebd83305b8.jpg

Link către comentariu

Daca i-as pune grila de rs, ar fi fara inscriptionare, cum am avut si pe TT , grila de TTRS, dar inca sunt la stadiul de cautare. Deja m-au costat destul modificarile (RNSE, folie geamuri, pedala repaus, bose) si am masina doar de 20 zile :) 

Nu i-am pus duze tip perdea, ca am tot citit pareri despre ele , si majoritatea sustin ca la viteza mare , când speli parbrizul , nu ai vizibilitate buna, cred ca in SUA sunt interzise din cauza asta...

Link către comentariu

Da, asta ar fi principala problema a duzelor tip perdea, pierzi din vizibilitate atunci cand rulezi la viteze mari. Oricum e sezonul insectelor, trebuie "presarat" parbrizul din plin cu lichid de parbriz. 

Le faci in timp pe toate, nu m-as arunca la grila de RS3, mai curand poate cauti grila de S3 full black, ii ofera o nota aparte. 

Link către comentariu

Eu cred ca treaba asta cu lipsa vizibilitatii e am trasa de par. E vorba de o fractiune de secunda si este o operatiune care o faci dupa ce analizezi situatia in care te afli, ca doar nu te apuci sa stergi parbrizul in depasire in curba in timp ce fumezi o tigara. :)

Link către comentariu

Sunt stropi foarte fini de apa imprastiati pe parbriz, la viteza mare ,din cauza vantului, nu prea apuca sa le stearga stergatoarele.

Mai bune sunt duzele standard :)

Link către comentariu

grila de rs3 e misto, eu am (poza avatar) si nu am folosit emblema de rs dar costa undeva la 300 si ceva de euro. daca consideri ca nu merita investitia iti poti colanta grila actuala de s3 sa o faci all black.

Modificat de Alex.S3
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!