Jump to content

O3 FL Corrida Red 2.0TDI M6


razvan.ac

Postare recomandată

Ieftin fata de Superb , la oglinda cu indicator de unghi mort cereau acum 2 ani 5000 ron. :screwy:

Link către comentariu

Tot ce am retinut este ca era un Logan bleumarin intre Stoenesti si Gemenea. Chiar era un localnic pe marginea drumului si spunea ca se intampla frecvent acrosaje acolo fiindca nu se repecta semnele de circulatie.

Intamplarea ma pune iar pe ganduri daca sa montez o camera, dar, de obicei, merg linistit si preventiv cu copiii in masina si e primul incident de acest gen. Stiu ca e buna si in capitala, dar vom vedea.

Link către comentariu
  • 3 months later...

Bun, hai sa mai stergem praful: 24.000km (doar) si revizia (inspectia) de 2 ani: cateva verificari, toate bune, 128lei la Brady.

Mi-au montat la loc si o bucata de plastic din "1SL Elemente suplimentare protectie sasiu" , pe care am gasit-o atarnata, chiar sub picioarele soferului :) .

In rest consumuri bune (am prins un 3.9 Predeal-Bucuresti), regenerari ocazionale si plimbari reusite. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

~25.200km

Cateva drumuri la mare, consum 5.0 cu reprize bune, 2 adulti fara bagaje, AC on 22.5. 

Ma incanta ca in prima zi. :wub:

Link către comentariu
  • 11 months later...

Stergem praful: doar 36.000 de km. Am mers mai putin decat credeam (plus criza).

Azi revizie la Brady:

revizie3.jpg?raw=1

Revizia de 3 ani (se schimba obligatoriu lichidul de frana) plus schimb ulei si filtre (dupa 1 an jumatate). Preluarea, placutele si lamelele stergatoarelor (3 ani) sunt bonus.

Link către comentariu

Nu vreau sa par carcotas dar mi se pare foarte scump, eu nu dau atat pe piese originale + manopera la A7 cu toate cele din factura ta, mai putin verificarea eficacitatii la franare.. pe care o pot deduce si eu (in conditiile in care comand piesele din Germania direct din reprezentanta insa fac manopera la un service non-reprezentanta):)) 

Ar trebui sa iti dea mai multe cadouri :D 

Felicitari pentru intretinere totusi.

Link către comentariu
  • 11 months later...

Sa mai stergem putin praful: am fost la Avia acum 2 saptamani pentru gresare bucse fata din nou, incepusera iar sa scartaie la denivelari. Au fost schimbate fara nici un cost.

Iar astazi a fost schimbat pe garantie stopul dreapta spate. Asa se prezenta de aproximativ o luna:

spacer.png

spacer.png

 

In rest, am ajuns pe la 46.000km, ne pregatim pentru revizia de 4 ani.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!