Jump to content

Leon Cupra ST FL - 300 CP


Roger

Postare recomandată

chiar ma intrebam cand o sa apara asemenea masina pe forum ! Este incredibila, s-o stapanesti sanatos ! Cu privire la Meeting-ul din Germania, poate vom schimba 2 vorbe acolo :D !

Link către comentariu
20 hours ago, quattro3001 said:

Tot atunci va merge si un prieten de al meu cu o cupra ST "suparata rau" :) 

E Narcis?

@stefz, super fain ar fi sa ne vedem acolo. Putem detalia in privat.

Modificat de Roger
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Subscriu la fund superb :) .

Felicitari! Vant din pupa si drumuri mii fara probleme!

Link către comentariu

Ti-am trimis PM, sunt achizitionate de la un retailer online.

Link către comentariu

Hehe Ioana, multumesc frumos. Sa stii ca negresa inca o pastrez pentru Romania!

Modificat de Roger
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Sa mai punem niste poze si cu un  pin pic de verdeata:

20170726_122151.jpg.20170726_122159.jpg.20170726_122209.jpg.20170726_122218.jpg.20170726_122233.jpg

Link către comentariu

Frumoasa , dar cam timida, nu ne-arata fundul deloc. :) 

Cum mai merge? Si pe-acolo sucesti gaturi? :) 

Link către comentariu

Am fost cu un prieten la un test drive cu Cupra ST 4drive si ne-am parcat la umbra.

Da, suceste gaturi, dar alea care nu trebuie: marocani, arabi si genul asta de ''prosopari''.

Oricum nu prea se vand cuprele in Bruxelles, din cauza taxei de inmatriculare extrem de mari: 4.957 Euro.

Tot ce are peste 155 kw si e nou, plateste suma asta.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

N'ring... :wub:

Misto rau, cred ca a fost vis... Ceva impresii, detalii ? Il am si eu pe bucket list :) In fond am vazut unii cu camper van si autocare pe acolo, deci cu Superbul nu as fi chiar "ultimul om" :) 

Apropo, de aici pare foarte ciudata trasa/pozitionarea din penultima poza, a fost doar 4 photo reasons banuiesc... :) 

Link către comentariu

Sambata, pe 19 August am fost la European Seat meeting iar duminica pe circuit. Am fost o gasca de 5 masini, Cupra ST 300 4x4, Cupra ST 290 dus in 400 CP, un 1P 1.9 de 105 si inca un 5F de 1.6 cu 105 CP. Din Belgia pana la circuit, a fost destul de fun de autobahn, iar acolo s-a schimbat treaba. M-am dat doar 2 ture, pentru acomodare. Inca nu am atins limitele masinii, ci doar pe ale mele. Masina inca e noua, are doar 3500 km si poate mult mai mult decat ce a vazut de la mine. Incet, incet de imprietenim. Circuitul  a fost foarte aglomerat, inca nu cunosc traseul cap coada si le-am facut loc celor care erau mai rapizi. Asta a fost si unul din motivele pt care nu am putut sa tin trasa ideala tot timpul. Oricum, pentru mine  a fost destul de safe, si nu am scapat-o deloc. O data pe an e de mers, dar nu ma gandesc la performanta, recorduri sau perfectiune...just for fun :)

 

 

Modificat de Roger
Link către comentariu

E bine ca mai sunt si oameni care apreciaza puterea unei masini in limite, nu vor sa scoata untul din ea cu orice ocazie.

Foarte frumoasa masina, o masina de familie cu "muschi"!

Link către comentariu

Cateva poze de la intalnirea Seat din Mendig si Nurburgring:

DSC03179.jpg DSC03182.jpg DSC03183.jpg DSC03224.jpg

DSC03241.jpg DSC03250.jpg DSC03255.jpg DSC03256.jpg

DSC03264.jpg DSC03353.jpg DSC03355.jpg IMG_20170819_085216.jpg

IMG_20170820_082752.jpg IMG_20170820_155418.jpg 

Link către comentariu
  • 4 months later...

Sa mai pun niste poze, zic :)

Noutati nu prea am, doar ce am pus folie pe proiectoare, dedicata pt forma lor, luata de pe ebay. Ar fi trebuit sa nu puna proiectoare la Cupra FL si sa lase doar grila fagure, ca la non FL.

DSC05332.jpg

DSC05349.jpg

DSC05357.jpg

Link către comentariu

Asa e, mersi Rave! Pozele sunt facute de alt coleg de forum si a stiut cum sa scoata in evidenta nuanta asta, dar si a masinii lui ;)

B and R.jpg

Link către comentariu

Thank you guys! Am luat in calcul si culoarea neagra, inainte sa dau comanda, dar parca era prea prea mult negru :)

Cele doua nuante de mai sus - mystery blue si desire red se inchid mult la intuneric sau cand e inorat iar la lumina puternica albastrul are tenta de verde iar rosul de portocaliu.

L.E. Poza cu 5F Cupra 300, pe negru, din anuntul celor care comercializeaza foliile pentru propiectoare.

f2.jpg

Modificat de Roger
Link către comentariu
  • 8 months later...

Am ceva noutati: am facut un stage 1, dar aici, in Belgia.

Masina a fost masurata inainte si avea 302 CP si 382 Nm din fabrica, iar dupa remapare cifrele arata 368 CP si 468 Nm.

Inca nu am mers mult cu ea, urmeaza sa-mi dau cu parerea mai tarziu.

Avem 15.000 km si am facut prima revizie...Revizie este mult spus, pt ca delaer a completat uleiul doar si nu a vrut sa-l schimbe. Cand am lasat masina la ei, mi-au spus ca masoara calitatea uleiului si daca e nevoie, il schimba. Eu le-am zic sa vreau sa il schimb iar pana la urma, tot cum au vrut ei au facut. Prin urmare o sa merg la alta reprezentanta ca sa-l schimb.

 

chiptuning dvx seat leon cupra 5f 300 stage 1.jpg

grafiek chiptuning dvx seat leon cupra 5f 300 stage 1.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!