Jump to content

Golf Mk7 Gti Fl


WOT

Postare recomandată

49 minutes ago, toni said:

Scutul este doar pe jumatate si nu acopera baia de ulei si nici cutia. Are mai mult rol aerodinamic decat de protectie, oricum e doar un alt plastic care crapa in acelasi timp cu baia :P

Asa e si la mine, eram curios daca la MK7FL GTI au introdus. 

Motivarea lipsei lui este ca ajuta la racire (lipsa lui), dar nu prea tine apa povestea, intrucat aerul cald tinde sa se ridice, nu sa coboare. Pe logica asta, trebuiau sa nu-i puna capota :) , atunci s-ar fi racit mai rapid.

Are rol important la protectia fata de mizeria de pe sosea in lunile de iarna...zic

Link către comentariu

Nu stiu ce ziceti voi dar mie-mi vine azi sa-mi vand masina si sa ma duc sa-mi iau si eu un GTI d'asta. De cate ori ma uit in topic au neuronii erectie :biggrin:.

Link către comentariu

@Aerofan: avand in vedere cum se simt motorul, cutia si franele de GTI pe Superb, imi pot imagina cum se misca pe o masina cu 100kg mai usoara si mai scurta :wub:

Nemaivorbind de cum arata, atat la interior, cat si exterior :wub:

Eu unul as lua o culoare "turbata" pe GTI, gen culoarea de prezentare pentru MK7FL...sa fie full banana, no need to hide it :) 

Link către comentariu

La mine este prezent acel scut si acopera cam tot ce e in compartimentul motor. O fi altfel la dizal :)

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Nu se poate cumpara separat acel scut si monta si la voi ? Este adevarat ca este un plastic, dar este un plastic dur care nu crapa la orice mic bolovan de zapada si care chiar protejeaza (nu de pietre de moara) de praf , pamant ... mici pietre si alte nebunii care nu iti muta motorul din loc dar se depun si afecteaza intr-un mod negativ unele componente.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

@WOT: dap, asta avem cu totii, cei care avem 2.0TSI pe MQB, in orice varianta de putere (220,230,280,290,300). Deci nici la FL nu au schimbat aspectul asta.

Este doar deflectorul ala de sub bara/radiatoare care se prinde in carenajele aripilor fata, lasand cutia si motorul dezgolite...

Link către comentariu

am ginit-o si eu acum jos la panoramic, foarte foarte misto

Link către comentariu

Wow, superba masina! Ma bucur ca s-au gandit in sfarsit astia de la VW sa puna niste tipsuri mai sanatoase pe modele performante, nu cum sunt panaramele alea de pe MK6 GTI care arata ca niste manere de roaba :))

S-o stapanesti sanatos si fara incidente! Arata intr-un mare fel! :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari si cat mai multi km prin locuri frumoase si virajate. :D

Arata demential. N-au schimbat astia multe fata de non-FL dar e suficient cat s-o faca sa arate si mai bine. Plus ca e configurata misto. Deci, plimbare! :Driver:

Link către comentariu

@WOT: din nou, ma repet, cat de bine poate sa arate... :wub:

Apropo, daca ma programez la un consult, pe post de bonus pot sa si vad masina ? :) 

Link către comentariu

arata bine masina live (am mers in spatele tau sambata o bucata de drum pana in mangalia cu un leon fr :P), spre deosebire de restul golfurilor super plictisitoare.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!