Jump to content

Golf Mk7 Gti Fl


WOT

Postare recomandată

23 minutes ago, davides said:

... asa de curiozitate ce lucrezi!? ... sa stiu sa ma reprofilez si eu ... :) ... 

:)) Sunt stomatolog

Link către comentariu
20 hours ago, WOT said:

 ca atunci cand o fata iti arata puta si fuge.

 

sper ca e vb de puta de fata, altfel chiar se ridica parul pe maini :)

superba masina, sa o plimbi sanatos!

Link către comentariu

Felicitari pentru masina ! 

Daca tot e masina noua, eu te sfatuiesc sa o ingrijesti de la inceput cum se cuvine pentru a nu regreta mai tarziu alegerile facute. Aici intra - spalarile efectuate, uscarea dupa spalare, protectia oferita masinii. Spalarea te sfatuiesc sa o faci cu 2BM ( bucket method ) daca nu stai la casa, o poti face la un centru self wash sau daca nu, vorbesti cu un proprietar de spalatorie sa iti "inchirieze" o ora o boxa; uscarea sa o faci cu microfibre dedicate ( microfibra separata pentru jante si partile inferioare ), de asemenea protectia oferita : aici intra - ceara, sealant, protectie ceramica, pentru o astfel de masina as opta pentru o ceramica, mai ales daca nu cochetezi cu detailingul de weekend !

Una peste alta, ai o masina deosebita, care decesita doar ingrijire si carburant ! Deci...have fun with it ! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Eu recunosc ca la vechea masina am avut o vreme cand o tineam mai ingrijita estetic,dar nu faceam altceva decat sa ma enervez ca o gaseam in parcare atinsa de portiere,zgariata,asa ca m am dezobisnuit.Acum spal masina la o luna:),nu ma mai enervez daca o gasesc atinsa cu portiera si ma simt mai bine :)).O masina noua este pana cand a iesit de pe poarta showroomului.Apropos,La mine la servici zici ca s toti facuti de o mama,ziua si lovitura pe usa :))

 

Link către comentariu

Eu o parchez la naiba in praznic decat ingramadita intre 2 masini si merg pe jos 1 minut pana unde am de ajuns, cu atat mai mult daca cele 2 masini sunt masini gen soccer mom sau arata ca si cum tocmai au trecut printr-un razboi :) Da stiu , am o problema si da stiu .. chiar si cu acest comportament am gasit urme de dobitocism pe ea ... dar nimic ce nu a putut fi reparat la un mic polish sau PDR.

Daca ai garaj, ai un mare +

Link către comentariu

La servici la mine nu ai unde sa parchezi mai departe,baga in parcare sa incapa cat mai multi 

Link către comentariu

Jantele...spatele...scaunele...farurile...:wub:

multi km fără incidente, superba mașina !

Link către comentariu

Multumesc!Asa este,este alta senzatie fata de o masina normala,emotia este mai degraba asemanatoare cu aceea de la motocicleta,emotiile sunt asemanatoare,inclusiv la mersul relaxat.Este o masina cu care este misto sa te dai,nu neaparat sa ajungi undeva.

Link către comentariu

Drumuri bune si sa o stapanesti sanatos

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu

Este superba!

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Consumul pana acum,cu mers de rodaj,este in jur de 9.Eu am de mers pana la servici 30 de km,din care cam 40%prin oras.In afara orasului o tin cam 100-1xx.Cand plec din fata casei si pana ies din oras incepe de pe la 15%consum dar scade rapid.

Modificat de loghy
Viteze peste limita legala
Link către comentariu

N-are rost sa vorbim de consum la un GTI ... care mai e si in rodaj :))placerea masinii e alta :D 

Ma tot uit la pozele pe care le-ai pus si, asa cum s-a mai zis mai devreme, atentia la detalii mi se pare super misto. 

PS. Mai pune pozeeeee :D

Link către comentariu

Eu am scos 8,5 % in rodaj. Oricum ce scoti in rodaj nu mai vezi dupa ce termini rodajul ca nu o sa mai ai rabdarea sa mergi asa. Ai rabdare si termina cum trebuie rodajul ca nu o sa iti para rau.

Link către comentariu

NU ai ce sa-i faci masinii daca stai in Bucuresti. Poti sa-i faci mama ingrijirii ca intotdeauna o sa ai probleme intr-o parcare pt. ca e unul care deschide usa neglijent sau gasesti binevoitori care sa-i dea o cheie cat inca are numere rosii sa se "bucure" si ei.

Link către comentariu

Si daca vii o data seara obosit si scapa in santuletul ala - cred ca aranjezi bara :(

Link către comentariu

@ShadoWzZ +1 la senzor :) 

@WOT: de curiozitate, ai scut motor ? Ma refer la cel care acopera CV-ul si baia de ulei - care e de plastic :( 

Link către comentariu

Are suspensia mai dura, nu face ca barca pe valuri la orice damb :)

Scutul este doar pe jumatate si nu acopera baia de ulei si nici cutia. Are mai mult rol aerodinamic decat de protectie, oricum e doar un alt plastic care crapa in acelasi timp cu baia :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!