Jump to content

Golf Mk7 Gti Fl


WOT

Postare recomandată

Bai nene, detaliile, detaliile :) Dunga rosie, signature de GTI, cum se prelungeste in faruri...:cool: now that's really cool :) 

Rodajul ar trebui sa-l faci progresiv. O sa vezi ca la inceput DSG face cam tot ce trebuie, o lasi in D si isi face treaba. Incearca sa eviti acceleratiile bruste, te joci cu pedala usurel.

Dupa 1500km o sa vezi ca DSG schimba in sus in ture mai mari (la inceput iti schimba in 2000rpm), iar dupa 3000km o simti foarte responsiva si "dornica" sa urce in ture.

Pana in 4000 rulaj eu nu as da-o in sport. O sa vezi ca te trage "ata" sa o lasi sa urce in ture sus :) Dupa 3500rpm raspunde si suna altfel si nu o sa te mai saturi sa o tii acolo, de asta zic, amana cat de mult te poti abtine momentul de pus cutia in S :) 

Ai grija si cu franele in primii 2-300km pana se aseaza bine placutele pe discuri, o sa vezi ca are frane super misto. Gumele, la fel, primii 200km pana se aseaza. De astea iti scrie si in manual :) 

Link către comentariu
4 hours ago, 75NOR said:

 

Pana in 4000 rulaj eu nu as da-o in sport.

Overkill, parerea mea... 

 

Un rodaj normal ajunge sa fie facut pana la 1500 - 2000 Km ... Primii 500 Km pana in 2.2k - 2.5k rpm, urmatorii 500 Km 2.5k - 3.0k rpm, si tot asa.

Bineinteles, fiecare face cum doreste cu masina personala. 

Link către comentariu

@civic_ex: topicul nu este despre rodaj, am oferit o parere. Evident, fiecare face cum doreste pe masina lui, banii lui.

Link către comentariu

@davides nu pot sa iti dau inimioara la comentariul tau asa ca iti scriu aici! Superba masina! rosul ala cu titanium grey si jantele alea te fac sa intorci capul mereu si stim toti ca e cel mai frumos sentiment cand o parchezi si te intorci sa mai arunci o privire catre ea :wub:

Link către comentariu

Gata,am adus o acasa.Primele impresii...sa mergi cu masina asta pana in 2.5k-3k rpm este ca atunci cand o fata iti arata puta si fuge.Sunetul face ca parul de pe maini sa se ridice...si cam atat ca deja am ajuns la servici :))

20170622_131448-1612x1209.jpg

Link către comentariu

@WOT: ha, ha, ti-a mai ars de servici ? :rolleyes:

Eu cand am ridicat-o m-am oprit doar dupa un drum de 750km :)  E ca atunci cand scoti fata la prima intalnire :) 

Apropos, arata excelent si din spate, cu stopurile alea fumurii, tips-urile + difuzorul si eleronul.... 

Link către comentariu

M am gandit sincer sa mi iau azi concediu,dar e cam belea la munca la mine

Link către comentariu

Superba masina :wub: Sa o stapanesti cu placere ;)

Mai vrem poze, interior, exterior, orice :cheers:

Link către comentariu

Cum arata !!! :o:wub::wub::wub: 

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Dsg-ul e cel nou cu 7 trepte? Te intreb pt ca in configurator gti-ul normal apare cu dsg6, pe cand cel performance cu dsg7.

Link către comentariu

Felicitari! Arata bine rau! Alegeri inspirate.

Se asorteaza numerele rosii :P 

Link către comentariu

Acum am vazut ca esti din Galati. Astept sa ii termini rodajul sa vedem ce poate :D

Link către comentariu

@WOT: stopurile alea trebuie tinute aprinse la cum arata... :cheers:

Poti face o poza cu pozitia + frana aprinsa ? Sunt tare curios ce/cum se aprinde. E modelul care isi schimba designul, ca la Passat B8 HL ? 

Link către comentariu

O sa fac o poza,despre model...in carte a venit cu 2018 productie :)) iar dealerul mi a zis ca sunt multe schimbate la soft,cel putin la infotaiment era cu totul schimbat

Link către comentariu
18 hours ago, WOT said:

M am gandit sincer sa mi iau azi concediu,dar e cam belea la munca la mine

... asa de curiozitate ce lucrezi!? ... sa stiu sa ma reprofilez si eu ... :) ... 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!