Jump to content

De la vw sound la dynaudio


Enache Mihai
 Share

Postare recomandată

Buna ziua. Imi cer scuze ca deschid acest topic, dar am cautat in forum informatii despre trecerea de la vw sound, sub scaunul soferului este un amplificator de la vw, la dynaudio. Niciodata nu am avut ocazia sa ascult un dynaudio, dar din ce am citit inteleg ca este o diferenta frumoasa intre cele doua sisteme.

Cei care au facut aceasta modificare, va rog frumos sa ma lamuriti, daca eu am vw sound, pot cumpara dynaudio si schimbarea se va face plug and play? Sau am nevoie si de alte modificari.. (aici ma refer la alte cabluri trase prin masin). 

Multumesc frumos si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu postul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este plig and play, se modifica pinii si mufa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Mihai, sincer sa fiu nici eu n-am auzit Dynaudio la Passat desii toata lumea spune ca se aude marfa, incerc sa fac retrofitul de ceva vreme dar nu gasesc componentele originale la vanzare, pur si simplu nu gasesc setul complet. Consider ca ar fi o fidelitate mai mare si o claritate mult mai buna la volum mai mare. cat de mult , nu am idee , poate ne lamureste si pe noi un coleg care a facut retrofitul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este PLUG & PLAY .

Eu am facut la fostul B6 .

Singura diferenta la mufe este ca in amplificatorul DYNAUDIO mufele intra in pozitia RASUCIT .

O sa ai nevoie sa demontezi fetele de usi si sa schimbi boxele .

Ai grija ca boxele sunt prinse cu POPNIET-uri si va trebui sa-ti cumperi vreo 25 de bucati pe cod de ORIGINAL deoarece au o dimensiune tare dubioasa .

De auzit nu poti compara VW SOUNDSISTEM facut de BLAUPUNKT cu cel DYNAUDIO .

Fire nu e nevoie sa tragi .

La sfarsit trebuie codat H.U. cu VCDS ca sa stie ca i sa pus DYNAUDIO .

 

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru informatie Adrian. Cel putin de  acum ma apuc sa strang sistemul . Botanul, deoarece totul este aproape plug and play, ma arunc si eu in aventura asta. Daca nu aveam macar cablurile trase, sigur nu demontan :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut! Si eu am vw sound si nu imi place cum se aud boxele pe spate la volum mare. Vreau sa inlocuiesc doar boxele de pe spate cu dynaudio, fara sa schimb amplificatorul. O sa fie diferenta, sau sa caut boxe la fel ca cele actuale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!