Jump to content

Golf 7R pure white


DDoc

Postare recomandată

Nunuuu! Masinile astea nu se cumpara pentru consum, DAR daca mergi normal, se pot scoate si consumuri bunicele. Uite una de azi de autostrada cu mers legal, ici-colo in zona Viena si Salzburg cu limitari de 80-90 km/h... Am avut 111km/viteza medie pana pe ultimii 10 km, poza asta am facut-o dupa ce am coborat de pa autostrada si am gasit loc de parcare in outlet, de aceea a scazut viteza medie ☺

IMG_20170828_115059.jpg

DSC_0042_1.JPG

Si consumul de ieri, ca sa nu fie vorbe in vant ? . Tot asa dupa oprire.

Am ajuns la Mondsee, ca-n paradis aici... 

IMG_20170827_121945.jpg

IMG_20170828_184426.jpg

Si consumul de ieri, ca sa nu fie vorbe in vant ? . Tot asa dupa oprire.

Am ajuns la Mondsee, ca-n paradis aici... 

IMG_20170828_184504.jpg

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Urmatoarea oprire. Strasbourg. Deja cu 2 masini. Poze mai putine, Golful a stat in garaj subteran, a fost "Touareg time" ☺

IMG_20170905_084734.jpg

IMG_20170905_085109.jpg

IMG_20170905_084907.jpg

Link către comentariu

Nu stiu de ce, in imaginile de mai sus, am crezut ca esti in Bucuresti :mellow: .... frumoasa masina,  frumoasa si oprirea....

Modificat de dionescux
Link către comentariu

Va multumesc! ☺

Timpul zboara. Dupa 4 zile de Strasbourg suntem in Amsterdam. La "inchisoare". Subterana ☺. 

IMG_20170906_204055.jpg

Link către comentariu

Daca asta-i place la proprietarul actual...Roadtripuri, pai nu a avut de ales☺... 

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

Consumuri:

Longterm. 70% autostrazi, 30% "nationale", 2 persoane + bagaje full. 2.0 TSI, 300 cp, 4x4, dsg. Ma declar multumit. 

IMG_20170909_192019.jpg

Consum de pe traseul Amsterdam-Karlovy Vary ( Cehia) - prin Germania. 

 

IMG_20170908_162406.jpg

Consum pe tot traseul

Karlovy Vary ( Cehia) - Debrecen ( Ungaria) - autostrazile din Cehia in reconstructie, cu multe limitari si ambuteiaje.

IMG_20170909_192328.jpg

Modificat de DDoc
Link către comentariu


DSC_0023.jpg


DSC_0081.jpg

DSC_0187.jpg

DSC_0188.jpg
DSC_0194.jpg
DSC_0216.jpg

DSC_0218.jpg
DSC_0220.jpg
DSC_0221.jpg
DSC_0222.jpg
DSC_0229.jpg
DSC_0279.jpg
DSC_0435.jpg
DSC_0436.jpg

DSC_0841.jpg
DSC_0903.jpg




DSC_0322.jpg
DSC_0351_-_Copy_-_Copy.jpg
DSC_0358.jpg
DSC_0370.jpg
DSC_0372.jpg
DSC_0384_-_Copy.jpg
DSC_0389.jpg
DSC_0438.jpg
DSC_0509.jpg
DSC_0644_-_Copy.jpg
DSC_0801.jpg
DSC_0820.jpg
DSC_0824.jpg


DSC_0924.jpg
 

Regiunea de lacuri de langa Salzburg - de vizitat, neaparat. Recomand bicicleta :) 

Colmar (langa Strasbourg) - ca-n povesti :) 

Amsterdam- TAXI-uri Tesla la tot pasul + alte jucarii de bagat in priza :)  si muuuuulte biciclete. Peste tot.

Karlovy Vary - un fel de Baile Tusnad upupupmarket :)

 

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Olanda (sau Netherlands mai bine spus) are zone mult mai frumoase decat ce vezi prin Amsterdam (chiar daca este locul cel mai frecventat de turisti). Adica sper ca ai apucat sa te plimbi si prin alte parti prin Olanda. :)

Confirm si eu ca zona Salzkammergut are un farmec aparte, desi auzisem ca tara frumoasa ca a noastra nu mai are nimeni.

In zona Strasbourg am si eu in plan sa ajung cat de curand.

Una peste alta, foarte frumoase pozele si un road-trip de invidiat. :)

Modificat de volvol
Link către comentariu

Superbe pozele din zona Mondsee. Trebuie sa ajung si eu pe acolo la un moment dat :) - poate sheruiesti si locatia exacta, pare frumos acolo.

Iar cu asa masina..sa te tot plimbi.

 

 

Link către comentariu

@volvol - Din pacate de data aceasta doar Amsterdam a intrat in program, dar cred, cu siguranta ca Olanda are multe de oferit. Am vazut si eu prin ghiduri turistice ca nici "viata la tara" nu este deloc rea si urata pe acolo, de aceea o sa ne intoarcem :)

Salzkammergut, intr-adevar este de poveste. Am mai fost in aceasta regiune de cateva ori, dar in zona aceasta a lacurilor este pentru prima data. Si tot pentru prima data a fost cand am stat 4 zile intr-un loc si nu am scos masina din parcare. Am inchiriat biciclete si nu ne-am mai dat jos de pe ele cat am fost acolo . Noi nu avem pentru masini infrastructura lor pentru biciclete (cel putin in zona aceasta cu lacuri). Asfalt perfect si de la poduri si podete pana la tuneluri separate, doar pentru biciclisti, ceva cum nu am mai vazut. In tot Bucurestiul sunt 7 km!!!! de piste pentru biciclisti, iar noi in Austria faceam cate 50 de km/zi!!!!, pe trasee diferite :)....

Strasbourg + Colmar arhitectura si atmosfera aparte. Merita cateva zile, neaparat. Targul de craciun de la Colmar este printre cele mai frumoase din Europa, deci va puteti pregati deja :)

 

Modificat de DDoc
Link către comentariu

@CristiALF  Multumesc frumos.

In Mondsee am cautat ceva linistit cu priveliste cat mai frumoasa si atmosfera relaxanta nu forfota de hotel. Si am ales aceasta: Privatzimmer Stabauer (http://www.booking.com ) Este in varful unui deal, inconjurat de terenuri de golf, cu vedere la Mondsee. Au si hotel de 4 stele la 200 m dar noi am vrut liniste. Si am avut. Chiar si caprioare in  vizita, in doua din zile, din padurea din apropiere :) . Relaxare totala. :) 

Link către comentariu

Stii ce imi place - ca ai asa masina, si te plimbi serios cu ea, nu doar o scoti in weekend de show!

 

Link către comentariu
2 hours ago, DDoc said:

@mad_kat Nu am de ales :) .Imi place sa calatoresc, mi-e frica cu/de avion :scratch:, si asta mi-e singura masina. :) . O ador! Zi de zi! :)

Pai, atunci de ce o vinzi daca o adori ? :))

Link către comentariu

@Retzius. Vremurile se schimba, acum 2 ani era ceva, acum este altceva ?... Nu imi mai permit rata lunara de 3200 ron, oricat de adorabila ar fi masina... 

Modificat de DDoc
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!