Jump to content

Golf 7R pure white


DDoc

Postare recomandată

Dupa ce am vandut G7 1.4 tsi ACT-ul , la un coleg de pe forum, pe care l-am convertit cu aceasta ocazie de la Seat :-)), mi-am luat in 2015, octombrie un G7 R , DSG, 5 usi, MY2016. 

Dotari: ACC, faruri led adaptive cu high beam assist, trapa panoramica, Dynaudio, Front Assist, Lane Assist, Blind spot monitor, City emergency brake, DCC, DSG, Car-net, Kessy, roti de 18. Navigatie si piele nu am dorit, de aceea nici nu am comandat :-) . Dupa 19 luni si 61.000 km sunt 100% multumit de masina :-).

IMG_20151028_195708.jpg

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Hai ca sunteti obraznici de acum. E deja al 4-lea R de pe forum. I need this in my life :))))

 

Anyway, sa te bucuri de ea in continuare !

Link către comentariu

Ai facut ceva km cu el (pt un benzinar), sa va poarte sanatosi mai departe ;)

Link către comentariu

Va multumesc. Da, da, ma bucur de ea zi de zi de zi. ;):)

în urmă cu 2 ore, ToniM a scris:

Ai facut ceva km cu el (pt un benzinar), sa va poarte sanatosi mai departe ;)

Cu masina nu am probleme nici la 264 km/h :rolleyes:, in schimb nu ma simt prea " confortabil " in avion :P, de aceea se aduna asa km ( majoritatea extraurban ).Am avut cateva drumuri mai lungi (concedii)... Coasta de Azur (5000 km), Salzburg (2500 km), Toscana (5000 km), Viena (1800 km) si inca 2-3 iesiri pana in 1500 km + naveta de aprox 50 km aproape zilnic...deci da, se aduna, dar este o placere fiecare km parcurs.:P.

Stage-uri si CP 400+ nu ma intereseaza, ramane stock. Singurele modificari, niste activari din VAG COM si schimbat "miezul"/ " chenarul" la volan, pe cel de R-line. Imi place mult mai mult aspectul de aluminiu, decat cel piano black! :)

IMG_20151205_140615_20170331173331609.jpg

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Felicitari pt trecerea la R si adevarul este ca nu are ce sa nu iti placa la masina. La cat mai multi km fara probleme!

Ma bucur ca nu ai tinut cont de rulaj si ai luat benzina..si inca ce benzina :D. 

 

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Felicitari. O masina exceptionala. De apreciat ca nu o modifici. Mai asteptam impresii de pe drumuri.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Felicitari pentru masina, este superba, cat mai multi km fara probleme.

Avand in vedere ca ai ceva km cu masina, ne poti spune cum au fost drumurile lungi comparand cu alte masini avute?


AlexB

Modificat de fpalexb
Link către comentariu

Multumesc frumos! :)

Legat de drumuri lungi...ca sa fiu sincer, nu cred ca este facuta pentru autostrada, desi jumatate din cei 60.000 km i-am facut pe autostrazi din Franta, Germania, Italia, Austria...Merge foarte bine si acolo, dar acolo poti merge cu orice masina care rezista pana la 130-140 km/h, pentru ca nu ai nevoie nici de 300 cp, nici de cuplu, nici DSG si nici 4x4. Eu am DCC si asta ajuta suspensia mult , cat si rotile de "doar" 18 . Din considerente de confort nu am comandat cu roti de 19. La drum lung imi place cel mai mult ACC+DSG+ noaptea farurile adaptive, cu faza lunga automata. Si trapa panoramica pe care  folosesc, din aprilie pana in octombrie, este deschisa cand nu ploua :P, pentru ca nu prea suport AC-ul... DAR, cum la noi, din pacate sunt prea putine autostrazi la orice iesire din oras, indiferent daca vorbim de un drum de 30 km sau de 300  km deja devin evidente avantajele oferite de putere, de cuplu si din cand in cand si 4x4. In circulatia haotica din Romania calitatile acestei masini sunt binevenite si ma incanta zi de zi. Daca esti teribilist, doar in acele zile nu mergi cu 200km/h cand nu o doresti :rolleyes:, dar daca esti mai calculat o poti folosi linistit ca si masina de zi de zi, cu consumuri in jur de 6,5-8 l/100km, la drum lung si in jur de 10 in oras ( asta depinde deja si de aglomeratia din oras). Ca o incheiere: Aceasta este o masina foarte foarte buna dar daca as avea bani as lua pe langa Golf 7R si un Touareg V6 de 262 cp cu suspensie pneumatica, ca doar acum este la promotie :cool: si pe autostrada confortul oferit este mult peste cea a golfului. Cred ca perechea aceasta este combinatia ideala! :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
mihai.onu94

Te gandesti la un upgrade? Am vazut anuntul pe internet si mi se parea cunoscuta masina.

Link către comentariu

De fapt downgrade :) ...( pentru ca am schimbat starea civila :P...familie/ sotie si pentru ca posibil copil in viitorul nu foarte indepartat :cool:)

A cam trecut vremea nebuniilor :).

Link către comentariu
mihai.onu94

Felicitari! Ce pot spune, golf 7 R variant. Si impaci pe toata lumea :)) 

Link către comentariu

Multumesc! :-) Nu R variant. Trebuie casa pentru noua familie :-), deci ca si masina o sa fie ceva mai ieftin, mult mai ieftin.... noul buget este undeva pe la 10.000 euro :-)....

Link către comentariu

Frumos tare! Alb e fix ce trebuie la R, se vad toate liniile masinii. Sa o conduci cu placere si fara evenimente nedorite!

Link către comentariu
  • 2 months later...

Eurotrip 2017... Ready for action! Go! Go! Go! ?

(Aiud - Budapesta - Mondsee - Strasbourg - Amsterdam - Karlovy Vary - Budapesta - Aiud) 

IMG_20170825_154856.jpg

Link către comentariu

Aiud-Oradea (Bors), 245 km, viteza medie 70 km/h, consum 6,9 l/100 km, 2 pers+bagaje+AC ocazional. Foarte multumit. ☺

Aiud-Oradea-Budapesta-Hotel Paprika, consum 7,8l/100km, 650 km, viteza medie 78 km/h ( cu 2 ore plimbat prin Budapesta, aproape bara la bara) 

Multumit si de data aceasta. ☺

Cateva poze din Budapesta + companie selecta in parcare la Hotel Paprika. RS7+SQ7...din Romania bineinteles (Ilfov) ?

 

DSC_0035_1.JPG

DSC_0024_1.JPG

DSC_0036_1.JPG

DSC_0038_1.JPG

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!