Jump to content

LEON X-PERIENCE


TIBI_84

Postare recomandată

Dupa multe cautari, facut test-drive cu multe suv-uri(kuga, sportage, tiguan, rav4 ,crv, ateca) , am ajuns la concluzia ca cea mai buna optiune pt ce imi trebuie mie ar fi un combi mai inaltat si, implicit cu 4x4.

Pe scurt ,am plecat sa testez ultimul suv din cele enumerate mai sus si m-am indragostit de un seat leon xp. Era precum ratusca cea urata , era murdara in ultimul hal. Culoarea era un maro metalizat(imi scapa denumirea) . Dupa ce l-am condus, am zis ca asta va fi urmatoarea masina;).

M-am pus pe facut calcule , configurari si reconfigurari, tdi vs tsi... Pt ca merg 60% in oras tsi-ul era cea mai buna varianta.

Cum noua cu ce optionale voiam eu ajungeam pe la ~34000euro, am zis sa ma uit si la unele sh cu putini km. Am gasit un model 2.0tdi 184cp, dsg, 4drive cu ~10mii km din 2016 si pretul a fost unul foarte bun . 

Ca dotari mai importane ar fi : faruri led, trapa panoramica, dcc, acc, jante r18 machined

20170316_104959.thumb.jpg.cbc16881fcc127dcad67ec5a22f07b6d.jpg20170316_105010.thumb.jpg.aa10b1bc95d431a93a4d2b318dfabf99.jpg20170316_105020.thumb.jpg.ae39d107bfb07ea54fccee0b81c6e8d7.jpg20170316_070621.thumb.jpg.2359cc74b856081bcaf14da10ca46e1c.jpg

 

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

Felicitari pentru alegere, vad ca se confirma faptul ca posesorii de Seat sunt foarte fideli marcii.

Frumoasa masina si dotata suficient. Pana la apariti Ateca imi doream si eu un Leon Xperience.

Sa o conduci cu placere!

Link către comentariu

Multumesc.

In Ateca, ca si-n celelalte suvuri nu mi-a placut sentimentul de "barcuta" , asta mi s-a parut mai asezata pe sosea. Plus ca si ceva mai incapatoare in portbagaj.

 

Link către comentariu

Foarte frumoasa Tibi! Sa o conduci sănătos! Aștept și poze din interior și poate o tura :))

 

Link către comentariu

Pentru mine lipsa dcc la Ateca e un mare minus, probabil de aici senzatia de barcuta.

Xperience e clar o masina mai versatila si cu utilitate mai mare decag Ateca.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, e o masina foarte faina ! Zilele trecute am vazut una exact culoarea ta pe la mine prin orasel :) , ii sta bine in culoare asta.

Sa inteleg ca ai luat-o de la un dealer din tara sau ai adus-o de afara ?

Link către comentariu

Este luata de la Weltauto. Aveau 3 incurte : una 2.0tdi (150cp) , alta cu 184cp(dar fara trapa, acc si jante 18") si cea pe care o am eu acum.

 

Link către comentariu

M-am uitat si eu, preturile sunt ok, anul trecut cand mi-am luat eu Alltrack-ul avea Seat si un X-Perience mai putin dotat decat al tau, tot cu ceva gen 10k Km parca, si cereau vreo 28k pe el parca.. Depinde si ce discount ai mai obtinut :) , dar pretul a fost bun oricum.

 

Link către comentariu

Foarte frumoasa, daca al mea jumatate decizionala nu le vede pe toate ca "dricuri", si eu as fi optat pt allroad/alltrack/xperience, cine stie, poate la urmatoarea ;)

Te felicit pentru alegere, drumuri bune!

Link către comentariu

28 era și asta inițial, insa am obținut un preț și mai bun, mai ales pt dotările ei. 

Legat de aspectul de dric, da asa este :). Mai am și cruce (medicala ce-i drept) pe ea:P

Link către comentariu
On 2017. 03. 31. at 10:58 AM, TIBI_84 said:

Multumesc.

In Ateca, ca si-n celelalte suvuri nu mi-a placut sentimentul de "barcuta" , asta mi s-a parut mai asezata pe sosea. Plus ca si ceva mai incapatoare in portbagaj.

 

Foarte frumoasa si in regula masina. Xperience si in momentul de fata imi place mult peste Ateca... de altfel ai si motivat mai sus perfect de ce Ateca nici acum nu ar fi o alegere pentru mine din mai multe motive( prea inalta si un portbagaj bun de oras). Sa te poarte cu noroc :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!