Jump to content

Polo 9n3 1.4TDI


Vise01

Postare recomandată

Salutare! Ca tot a venit căldura, și au început modificările, am zis sa va prezint masina prietenei mele. Asa cum se vede în titlu, este vorba de un Polo 9n3 din 2008, 1.4TDI.

Masina nu este foarte dotata, asa ca am considerat ca are nevoie de niște îmbunătățiri. La capitolul muzica i-am montat 2 seturi de boxe Focal (fata-spate). Am schimbat atât boxele de medii, cât și tweeterele, unde am avut putina bătaie de cap cu ușile din spate, pentru ca nu au locul pentru tweetere, asa ca a trebuit sa improvizez ceva și le am bagat cumva în uși, sunt funcționale dar deocamdată nu este finalizata fata de usa. 

RCD-ul l-am schimbat cu un 2 din(același model ca al meu). Urmează sa ii montez și camera marșarier. Am schimbat RCD-ul pentru ca aveam nevoie de ieșire RCA pentru amplificatoare. 

Zic amplificatoare pentru ca i-am montat deja unul pentru boxele din uși, și mai urmează încă unul pentru un subwoofer (încă nu îl avem, trebuie sa găsesc ceva). 

I-am montat si lumini ambientale în plafoniera, o modificare ce mie mi se pare de efect. 

Ieri masina a primit suspensie reglabila ta-technix, pentru ca jantele pe 17" în combinatie cu suspensia stock o făceau sa arate ca un Polo Country :))

Pentru siguranța mașinii, zilele următoare urmează montat și un scut de tablă, pentru ca în București e nebunie. 

Deocamdată cam atât s-a făcut, planuri de viitor mai sunt, vă las cu niște poze :)

d0a6517422.png

50b68a7592.png

d0c1e7ceac.png

Fără suspensie 

d0ca152a51.jpeg

Asa e cu suspensia 

d0b565e75e.jpg

d0a98757ab.jpeg

 

d0b8b1086b.jpg

d0a8a45b8d.jpeg

Suspensia nu o sa rămână asa, urmează ceva mai jos dar am zis ca e mai bine prima data sa se acomodeze cu ea. 

Urmează sa ii facă și soft, because reasons :))

Cam atât. Mai revin cu update-uri când o sa apară. 

P.S. Este 100% meritul ei pt masina, sa nu credeți ca o sponsorizez eu sau oricine altcineva :))

 eu doar montez :D

 

 

Link către comentariu

Cuplul perfect! El cu Golf, ea cu Polo! :)) Bravo man! Arata foarte bine. Da-i tranta maxima si hai la Timi cu ea :D 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Foarte tare Polo asta! :D 

Ai noroc ca e si ea pasionata :) 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Punem si noi un parchet ceva? hai ca la Polo e mai usor :)))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

chiar acum ma gandeam la ceva de genu :)))

 

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

Cand vrei :)) Facem ceva la cutia aia sa arate mai bine, punem si parchetul si o facem show car incet incet :)) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!