Jump to content

Golf 7 R Oryx White Manuala


Roberto666

Postare recomandată

e doar o tentativa, nu ma grabesc sa o vand :) dar motivul vanzarii ar fi sa trec la un suv

Am atasat si cateva poze mai recente:)

DSC_0164.JPG

DSC_0088 - Copy.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0100.JPG

DSC_0107.JPG

DSC_0135.JPG

DSC_0155.JPG

Link către comentariu

Pffff. Pacat... Daca si @C Z R scoate mașina la vanzare inseamna ca e ceva necurat legat de golfurile 7r albe :))

Succes la vanzare si poate te întorci pe forum cu ceva la fel de spectaculos!

Link către comentariu

Nici nu se pune problema. M-am gandit bine ce fel de masina imi doresc inainte sa o iau. Si sunt foarte multumit de ea :)

Succes la vanzare !

Link către comentariu

Bine ai venit la mare! O frumusețe de masina , mai ales in realitate :)

Link către comentariu

La 4 dimineața numai mizeria nu am văzut o ..in schimb am vrut sa te întreb: ai luat-o cu difuzorul pe mijloc ? Sau ai montat tu ? Da foarte bine , nu eram adeptul la 4 tobe ?

Modificat de Andy24
Link către comentariu

a fost unul din motivele pentru care am luat-o, nici mie nu imi place cu 4tobe, masinuta tocmai a primit revizia completa de filtre si ulei Motul v300 la reprezentanta

Link către comentariu

Am inteles ca ai pus-o la vânzare  , la ce preț este? Da mi pm dacă e. Cam sunt in cautare :D 

Modificat de Andy24
Link către comentariu

masina e la vanzare doar pana expira anuntul de pe autovit, ai pm

Link către comentariu

Te-am vazut azi pe la west gate, ai luat un pachet si ai plecat repede, si e bine ca ai plecat repede ca am apucat sa aud evacuarea. E geniala!

Link către comentariu

La cum suna poti sa o uiti deschisa :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

O poza din weekend:) masina am scos-o de la vanzare, nu o mai vand , o sa ramana masina de weekend , urmeaza intercooler wagner si un soft nou cu care va avea 450-460cai, mai mult decat suficient pentru mine

IMG_3059.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frane custom :) Etrieri Mercedes w222 S63 AMG, port etrieri de Audi rs6 si discuri de Audi Rsq3, posibil sa le vand ca trec la ceramici, daca e cineva interesat sa imi dea un buzz

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

Astept un pret.merci discurile de cat sunt ?trebuie sa imi vina masina si sa le am dinainte

Link către comentariu

Discurile sunt de 365mm, dar se pot monta si 390, doar trebuie luat din port etrieri 1mm ca sa se centreze discul de Rs6 , eu am mers pe 365mm ca sa pastrez o greutate mai mica pe fata, pretul ar fi in jur de 2500euro, au 2000km de cand sunt pe masina

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

am promis ca revin cu impersii :)

Am revenit la softul stock, ca din pacate cei de la APR nu vor sa faca modificari la fila lor de stage 2 sa imi accepte turbina hibrida, masina tragea f bine , dar imi dadea eroare pe senzorul de oxigen si inca cateva chestii

In alta ordine de idei am dat comanda de intercooler Wagner si de bujii de rs7 si astept sa se intoarca Mihnea de la MRC din concediu sa imi fac softul la el , rezoltatul final ar trebui sa fie ceva frumos, estimez undeva pe la 450-460cai ocazie cu care inchid lista de modificari pe performanta, trebuie sa revopsesc jantele ca a sarit la una din ele vopseaua cand au strans aia de de la Autosoft rotile( nu pot sa dau vina pe ei ca si mie mi se pare ca sunt revopsite prost, culoarea lor originala fiind alba)

Ma gandesc sa revin si la suspensia stock, ca eu nu ma duc pe circuit cu masina sa simt nevoia de B16 si parca e pacat de suspensia aia adaptiva pe duritate sa nu o folosesc

Modificat de Roberto666
Link către comentariu
  • 1 month later...

nu am mai scris de ceva timp si ma gandeam sa mai actualizez cu noutati

Am revenit la suspensia stock care o aveam pe acasa(avea 2000km, adica ca noua) , masina acum este norisor pe setarea de confort , surprinzator avand in vedere talonul de 35 la cauciucuri

A sosit si intercoolerul Wagner Nou care l-am montat deja pe masina, sunt pe softul stoc si singura diferenta care am observat-o pana acum a fost ca trage mult mai bine in turatii mai mari si ca nu mai pierd putere cand e f cald afara

Am facut un upgrade si la frane pentru ca se pare ca idea mea sa pun discuri mai mici ca sa reduc greutatea si pretul total nu a fost una tocmai buna, placutele fiind pentru discuri de 390mm nu au franat pe toata suprafata si au creat un sant, de la care se incalzeau f rau discurile si au dus la nevoia de a schimba placutele, asa ca am ajuns la 390x36mm discuri de Audi Rs7 noi cu placute noi

 

treaba cu softul la MRC a picat momentan pentru ca mi sa parut aberant de mare pretul pentru Romania, adica am gasit sa imi fac softul direct in Germania cu mai putini bani, nu voi pune pretul aici ca nu vreau sa fac reclama la nimeni, asa ca foarte curand o sa am un drum in Germania sa imi fac softul la masina

IMG_3847.JPG

IMG_3844.JPG

IMG_3843.JPG

IMG_3812.JPG

IMG_3811.JPG

IMG_3809.JPG

Link către comentariu

Macar poti spune tunerul din Germania la care vei merge pentru soft?

De MRC ce sa spun..i-am dat mail acum niste luni bune, au fost si colegi care i-au "reamintit" sa imi raspunda si tot nimic. Nu ma intereseaza cat de bun e softul lui, n-am de gand sa ma milogesc la nimeni. Deci si eu voi apela la altcineva cand va veni timpul.

Si apropos, te-am vazut azi in West Gate :) 

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Nu merge instalat un set de arcuri sport, ceva precum eibach prokit, pe amortizoarele dcc? Adică să o mai cobori puțin și să păstrezi în același timp confortul.

Link către comentariu

eu folosesc masina zilnic, nu ma intereseaza sa fie joasa, ma intereseaza sa fie utila, si daca o cobor mai jos isi pierde din utilitate, am avut si arcuri H&R dar le-am vandut ca nu vedeam rostul sa le mai montez.

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!