Jump to content

Golf 7 R Oryx White Manuala


Roberto666

Postare recomandată

Masinuta este gata:)

Softul l-am facut la Powertech la Buzau, la Ginel ca sa fiu mai exact caruia ii multumesc pentru profesionlismul cu care a lucrat , a pierdut o zi intreaga cu mine dar rezultatul final a fost cel asteptat, masina se simte avion,  nu mai am spikeuri de putere cum aveam cu softul cu care a venit masina din Germania, trage constant  si se mentine cuplu pe toata plaja de turatii, masina la Buzau a scos 409 cai si 530nm pe un dyno 2x4 si cu benzina de 98, azi am masurat-o si la Exelixis pe un dyno 4x4 si am obtinut 440cai cu 512nm cu benzina de 100 de la omv

Pe scurt rezultatul final este foarte bun , daca venea asa de fabrica era masina anului:)) urmatoarea investitie va fii in caucuciuri noi de iarna pe 19" :)) ca mai mici nu intra din cauza franelor

2017-10-06 19_02_08-DIN corrected Engine power (hp.pdf - Adobe Acrobat Reader DC.png

2017-10-06 19_13_16-Leistungsdiagramm Golf R.pdf - Adobe Acrobat Reader DC.png

Link către comentariu

Avion pe roti! Felicitari si succes in pastrarea carnetului! :)) 

Cum ai putut sa faci dyno doar pe tractiune fata? 

Link către comentariu

Super avion. Felicitari!

In legatura cu dyno, ma gandesc ca pune masina pe role si pe rotile fata si pe cele spate, astfel incat sa se poata invarti cand accelereaza dar masoara puterea doar pe puntea fata. 

Link către comentariu

PFAI ce bine arată graficul ala ....zici ca e desenat !!!!super bine a lucrat omu!!

Link către comentariu

Da, se cheama "smoothness" optiunea :biggrin: O setezi cand dai export la grafic.

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Deci acum suntem 2 care iti admiram masinuta prin west gate :D:)  

@Andy24 Salutari daca stai in west gate! :salut:

Link către comentariu

ia de bune rezultatele pe dyno-ul maha, ce ai obtinut de la exelixis parerea mea este ca sunt fabule, mereu infloresc cifrele:) 

Link către comentariu

sincer nu ma interesat cat scoate pe dyno, ma interesa sa se miste cum trebuie masina pe strada, sa fie o putere cu crestere cursiva, azi mi-au sosit si gumele de iarna, am ales Nankang SV55 , ca au fost singurele cauciucuri de iarna pe 19" 235/35/19 cu dot 2017 care le-am gasit pe stoc sub 1200ron/bucata:) O sa revin cu pareri despre ele dupa ce se mai raceste afara

File_000_(11).jpeg

Modificat de Roberto666
Link către comentariu

In caz ca nu ai mers cu geamul coborat prin parcari, iti pot confirma eu ca se aude foarte bine evacuarea, mai ales in accelerari mai in forta, cum ai testat azi in multi level la west gate :))  

Link către comentariu

Am cunsocuti cu Nankang de vara, si nu se vaita de ele - pentru tractiune te mai ajuta haldexul, si oricum nu alergi ca vara

Link către comentariu

Nankang am avut si eu de iarna, modelul SV-2, care chiar pot spune ca am fost multumit de ele, acum dupa 3 ani le-am dat cu mai bine de jumatate de profil ramas (in conditiile in care am folosit mult 4motion-ul pe serpentine ;)) ), si am luat modelul SV-3. 

Link către comentariu

Daca doriti sa continuati discutia despre anvelope va rog sa-mi spuneti si mutam posturile in topicul dedicat.

Multumesc.

Link către comentariu
  • 6 months later...
On 8/16/2017 at 12:17 PM, Roberto666 said:

In alta ordine de idei am dat comanda de intercooler Wagner si de bujii de rs7

La ce pret ai reusti sa gasesti bujiile de RS7? Mi se par foarte scumpe 06K905601M la noi. Cel mai bun pret pe care l-am gasit este de 95 RON in timp ce in USA le gasesti si la 57$ pe toate. Sunt aproape duble aici. :scratch:

Link către comentariu
  • 8 months later...

De ce te desparți de ea? ?

Am văzut-o ieri la vanzare și imediat am recunoscut-o.

Modificat de MichJr
Link către comentariu

O vand ca sta degeaba , merg cu X3-ul in general, golful il mai scot in weekend cand e frumos afara, in rest platesc casco,rca,impozit pentru o masina care sta, daca e cineva interesat de pe forum pot oferi mai multe detalii in privat

Link către comentariu

Nu il vand ca imi este mai util x3-ul pentru scurtaturile de pe prelungirea ghencea:) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!