Jump to content

Golf 7 R Oryx White Manuala


Roberto666

Postare recomandată

Au venit numerele:) am schimbat opincile ,GoodYear Eagle F1 Asimmetrics 3 dot 04 2017

Indreptat 2 jante care avea o mica bataie, 2 erau perfecte, nici macar plumbi nu au avut nevoie

Refacut geometria

Valva este pe toba finala din ce am vazut mai devreme, nu am verificat sa vad inca pe care scoate gaze cu valva inchisa, dar cu valva inchisa chiar e silent

Are cineva idee cu ce pot sa dezlipesc semnul de gtd fara sa atace lacul?

IMG_1752.JPG

IMG_1744.JPG

IMG_1743.JPG

Link către comentariu

Semnul il poti dezlipi la mana iar apoi lipiciul ce ramane cu solutie de dezlipit etichete (asa se cheama) , este un spray, gasesti de la 3M cred.

Il pulverizezi pe lipiciul ramas si in 5 minute ar trebui sa-l faca muci .. gen il stergi cu o carpa apoi.

Din ce stiu nu ataca lacul.

Link către comentariu

Il poti da jos cu ata dentara, iar ulterior cu brake cleaner. Nu ataca lacul garantat. 

Frumoasa masina :) 

Link către comentariu

Si daca ai un garaj, întâi încălzește zona cu un uscator de păr, apoi ata dentară. 

Sa o stăpânești sănătos! E foarte frumoasă și potenta.

Link către comentariu

Franele aproape gata, etrierii sunt noi nouti daca va intrebati, mai astept discurile de pe spate si furtunasele metalice de la Hel

IMG_1782.JPG

IMG_1783.JPG

IMG_1784.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata si kitul de frane, mai astept distantierele si ma apuc de instalat:)

 

17553931_1140261012763954_8948525063800811438_n.jpg

Link către comentariu

discurile spate sunt Rottinger :) Nu am simtit nevoie de mai mult, cu placute ferodo ds2500

Gata si distantierele, le-am montat noaptea trecuta, bucurie mare, nu imi atinge in aripi sau in contra aripi , se pare ca e suspensia e destul de rigida pe setarea 5 incat nu am probleme, azi urmeaza sa instalez franele, revin cu poze dupa instalare

IMG_1899.JPG

IMG_1897.JPG

Modificat de Roberto666
Link către comentariu
  • 1 month later...
mihai.onu94

Te-am vazut ieri pe la preciziei, stateam cu spatele la strada si deodata am auzit ceva frumos si cand m-am intors am recunoscut numarul de la masina. Arata bestial iar jantele vin perfect la linia caroseriei! :wub:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ms:) Era cam murdara, am dat jos semnul de pe spate cu GTD, acum are R-ul , urmeaza sa imi ajunga si semnul de pe grila fata, inca nu a sosit

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

la cat am dat pe ele:))) ar trebui sa arate, fata in total a fost 2800euro

Link către comentariu

Nu stiu unde ai montat discurile, dar mecanicul are un punct in plus pentru pasta cu cupru aplicata pe butuc :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sa te poarte fără probleme. Frumoase modificari, făcute cu gust. Din întâmplare am găsit asta, cum am vazut-o, mi-am amintit ca e de pe forum :)

Screenshot_2017-05-23-23-10-15.png

Link către comentariu
On 5/11/2017 at 0:34 PM, toni said:

Nu stiu unde ai montat discurile, dar mecanicul are un punct in plus pentru pasta cu cupru aplicata pe butuc :)

multumesc, chiar nu vazusem postarea:)

Link către comentariu
catalinmiti

Te-am vazut azi peBld 1 Mai, masina iese imediat in evidenta. Si jantele ii vin foarte bine. 

Link către comentariu

Si eu te-am vazut ieri in West Gate cand intrai in parcare, suntem "vecini" :)

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Superba, o schimba foarte mult franele.

Poti opri si o locomotiva cu ele :D

Link către comentariu

ohooo, ce de vecini de westgate pe aici:) Franele chiar sunt ce trebuie, am avut multe variante, ttrs,cayenne 8pistonase...franeaza f bine si e cam la aceeasi greutate cu cele stock

Link către comentariu
4 hours ago, catalinmiti said:

Te-am vazut azi peBld 1 Mai, masina iese imediat in evidenta. Si jantele ii vin foarte bine. 

traiasca VPN-ul @Roberto666 :)))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu cred ca o vinde. Altcineva de pe forum vinde un golf 7 r alb.

Link către comentariu

Ba o vinde cica :)

Doar 3 luni si gata ? :huh:

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!