Jump to content

Golf 7 R Oryx White Manuala


Roberto666

Postare recomandată

Foarte frumoasa jucaria, o stiu si pe cea veche de prin trafic.. dar asta e bomba .. cu totul altceva.

Ciudat totusi cu cutia... poate ai si avut ghinion mare cu ea, sunt oameni cu DQ250 cu interne schimbate care duc 600cp cu 900nm fara probleme.. vezi Alex @ APR de ex.

 

Succes cu masinuta, asteptam niste cifre.. masuratori etc.. stii tu :D

 

Link către comentariu

masina pe un dyno in germania avea 429cai , dar stiti si voi cum e cu caii astia:))

Link către comentariu

Frumoasa si puternica. M-ar fi batut gandu si pe mine insa....

Cati mai multi km fara evenimente neplacute.

+1 Manuala cu ambreiaj sport e fun si nu se compara cu nimic, din punctul meu de vedere si a altora probabil.

Link către comentariu

Sa ai noroc de ea!

Nu te a pus pe ganduri motorul ala refacut? 

 

Link către comentariu

Saibot , nu ma pus pe ganduri pentru stiu ce a patit de a fost refacut, ma punea pe ganduri daca era refacut la un service no name cu garnituri aftermarket, dar avand in vedere ca a fost schimbat pana la ultimul surubel la el si are garantie la reprezentanta nu ma deranjat, mai ales ca pe la km astia de regula incep sa pape ulei mult

Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie! Se inmultumesc golfurile 7 R pe forum :D Daca nu sunt indiscret, cat a fost pretul de achizitie, tinand cont de toate modificarile care le are? Si o intrebare mai pentru mine, am sanse sa o vad pe la west gate? :wub:

Link către comentariu

Cred ca esti cam optimist in ceea ce priveste garantia la o masina modificata, idiferent de continentul pe care se afla(nici nu cred ca mai e cazul sa ne referim la RO).

Dc ai sa te uiti pe conditiile de acordare a garantiei vei afla ca si o banala admisie e suficienta pt anularea acesteia :))

Ideea e sa nu ai nevoie de ea...si nu ar trebui, dc a fost facut motorul cum trebuie. Sunt destul de rezistente...si distractive :)

Modificat de saibot
Link către comentariu
25 minutes ago, mihai.onu94 said:

Felicitari pentru noua achizitie! Se inmultumesc golfurile 7 R pe forum :D Daca nu sunt indiscret, cat a fost pretul de achizitie, tinand cont de toate modificarile care le are? Si o intrebare mai pentru mine, am sanse sa o vad pe la west gate? :wub:

Pretul de achizitie a fost de 29000euro, plus drumul si ce am mai bagat acum ambreiaj 1200euro cu tot cu pompa noua, cauciucuri 3000ron, cred ca vineri rezolv cu numerele deci foarte posibil sa o vezi prin west gate:) ,  mai gasisem cateva cu km mai putini dar ori erau actele dubioase(gen e una in Italia care dupa vin apare in sistem 1.2 benzina) mai e una in polonia din 2016 cu 5000km care a fost dauna totala in SUA, deci atentie mare cand va decideti sa luati de afara masini, nu doar in romania se dau tepe

Link către comentariu

Welcome back cu o masina faina! Si un mare plus pentru cutie!

P-asta o mai faci albastra?

Link către comentariu

mersi mad_kat, imi place si alba, nu ii schimb culoarea, sa speram ca nu mi-o atinge careva, ca la bmw mi-au lovit bara pe spate in ultimele 2 sapt de 2ori

Link către comentariu

Fostul proprietar era vreun troll in trafic sau ceva.. :))  

Banuiesc ca e si foarte silent cu clapeta inchisa (evacuare prin toba finala) :D 

Modificat de bubu182
Link către comentariu

cu clapeta inchisa chiar e silent, nici cu clapeta deschisa nu e foarte zgomotoasa , am uitat sa mentionez si ca are geamuri privacy fata spate de fabrica

Modificat de Roberto666
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos!

Arata interesant cu tips-urile pe mijloc, mai ai alte poze? :) 

Imi pare rau pentru experientele cu DSG si de banii pierduti + nervii intinsi.

Avand in vedere ca ai mai condus masini de genul, cum ai simtit-o ca se misca? AKA "dyno-ul" tau ce a estimeaza?

Multa bafta si distractie placuta! :D 

Modificat de mike.
Link către comentariu

urmeaza si alte poze dupa ce ii pun numerele de romania, de miscat se misca grav, pe valea oltului chiar am apucat sa ma joc un pic cu ea, ma cam speriat sincer sa fiu, ca nu mai eram obisnuit in ultimul timp sa depasesc un camion aproape instant:))  Adica se simte ca e turbina mai puternica si ca dezvolta mai multi cai decat 6R-ul care l-am avut, si ca rapoarte de viteza are aceleasi rapoarte ca dsg-ul, o sa fac si niste filmulete dupa ce pun si franele noi

Link către comentariu

Robert, doar scoate GTD-ul si nu mai pune nimic in loc. Pentru cunoscatori bara spate, stopurile si evacuare spun totul. Si eu am luat VR6-le cu TDI pe spate, si l-am dat jos a doua zi, si nu am mai pus nimic in loc.

Link către comentariu

Super tare masina. Sa ai noroc de ea. 

Am ras putin cand am vazut semnul GTD pe spate. 

Mai multe poze pls! :) 

Link către comentariu

cateva poze mai vechi de cand a fost instalata evacuarea si suspensia

10256607_831919653490057_4130817805397937650_o.jpg

1980365_831919600156729_817301659028761697_o.jpg

Link către comentariu

interesant traseul evacuarii la finala.

ai idee cand valva e pe "inchis" inseamna complet inchis? Adica nu ies gzele decat prin toba finala?

Link către comentariu

Tot am stat si am stat, insa cere un thumbs up mare , de bun gust si schimbarile fostului propietar, insa trolling level >9000 cu sigla GTD :))

Zambete mari, largi si cat mai dese lipsite de incidente iti doresc !

Link către comentariu

Nu sunt foarte priceput la mecanica, asa ca va rog sa nu dati cu parul; are, cumva, 2 rezervoare? Desi ma indoiesc, asa pare din poza cu ce e "pe sub fusta".

Intr-adevar, e ciudat modul in care e montata finala, si eu sunt curios despre cum lucreaza acele valve si pe unde & cand scoate fum (abur).

Aseptam relatari de pe strada :) .

Link către comentariu

Da. Are practic rezervorul impartit in doua mai mici. Datorita tractiunii integrale, nu se poate pune in locul obisnuit.

Masina este cu adevarat deosebita. Evacuarea pare sa aiba 2 moduri: zgomots si foartr zgomotos :)). Este custom sau este de la vreo firma?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!