Jump to content

Golf VII 1.6 TDI 105CP / Manuala


Liviu_sbn

Postare recomandată

Nu are de ce fiindca nu se misca, e fixata bine si stransa in partea de jos cu sforile respective. Am incercat eu sa o mai trag sa o mai asez fara succes, e țeapănă. 

Plus de asta, nu o pui pe masina murdară cand o montezi.

Modificat de Liviu_sbn
Link către comentariu
  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Liviu_sbn

    115

  • zorro79

    24

  • MariusPD

    14

  • loghy

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

stiu ca nu se misca..te intrebam ca si eu am pus odata si an gasit f mici zgarieturi pe ea..bn..a mea e neagra.. se vede orice..

Link către comentariu

Trebuie pusa cu grija si data jos la fel ca sa eviti zgârieturile, dar neaparat masina sa fie spalata. 

Eu o s-o folosesc in lipsa unui garaj, avand in vedere ca circul prin oras mai mult cu golful 4, sa stea protejata cumva in perioada aia.

In aproximativ 20 de zile urmeaza inspecția... Sunt curios cu cat ma va usura la portofel. 

Link către comentariu

iti dai seama ca e spalata inainte ca doar nu o pun murdara pe ea..oricat de bn o asezi tot nu e asa ok..eu am pus  pe dedesupt ceva moale la husa.. un material..bine cusut pe husa, forma ei...

Link către comentariu

Vezi ca husa e special proiectata sa lase vaporii de apa sa iese pentru a se aerisi masina. Sa nu-i schimbi proprietatile cu acel material. 

PS: Ce-i cu ploaia asta? Unde e zapada pe care o tot astept? Mi-am cumparat si lopata noua sa deszăpezesc masina... Chiar nu o folosesc deloc anul ăsta? 

Modificat de Liviu_sbn
Link către comentariu

pai am pus ceva care iese prin el... 

da la balta cu lopata ??

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am trecut de 210.000 km, asta inseamna 26.500 de cand am cumparat-o si 25.000 km intr-un an fara drumul din Germania pana acasa.

Urmeaza inspectia in 11 zile conform BC. 

IMG_20180215_134319.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana viitoare am timp si o duc la revizie. 

In sfarsit a nins o țâră... In seara asta m-am bagat pe niste stradute/parcari prin spatele unor blocuri unde era zapada mare, am iesit fara probleme. Pe starzile peincipale e mâzgă înghețată, nu am avut niciun fel  de emoții, am apasat acceleratia cu forță ca sa piardă aderența, super multumit de anvelopele Allseason. Chiar neașteptat de bune. 

Link către comentariu

Ce inseamna zapada mare? Si cat de afanata era? Ca doar azi am ajutat pe straduta mea un A6, un 206, un G6 si un Doblo (asta avea Michelin Alpin noi) sa treaca, iar zapada avea 15-20cm

Link către comentariu

Tot asa era si acolo, dintr-aia afânată. Probabil in cazul tau era si gheață pe dedesubt, si niciun cauciuc de iarna nu-ți face față in astfel de condiții ca doar nu sunt magice. Iar daca masina mai e si joasă cu atat mai mult... Oricum, pe mine ma interesează sa faca față in condiții normale de zapada/mâzgă. Nu intentionez sa ma bag pe ulițe... 

5 hours ago, MariusPD said:

esti fericit ca ai la ce folosii lopata !

Foarte!!! ? Bani bine investiți ?

Link către comentariu

app..aseara mi.am.pus si eu pelerina pe masina..sper sa nu gasec zgarieturi ca ma spanzur? da am pus ceva moale inaite pe masina... 

mi ai vaz noua achizitie? ?

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!