Jump to content

Incepator si proaspat posesor de Lupoaica


Bumpy

Postare recomandată

Salutare, tuturor in primul rand :)

 

Sunt proaspat posesor de o LUPOaica cuminte si devreme acasa si de asemenea si incepator (am carnet de 2 luni si 19 zile) si am venit pe acest forum sa invat cat mai multe e posibil despre masini in general fiind putin atehnic cand vine vorba de partea mecanica si sa ma inspir si eu de la fiecare ca sa fac cat mai putine greseli legat de masina.

 

Cate ceva despre masina.

 

La momentul achizitionarii masina a avut 103,000 KM, luata de la cineva care a adus-o din Italia, din ce am vazut din acte si din ce mi-a zis chiar individul de la care am luat-o masina a stat in ultimile 6 luni.

 

Dotari:

Geamuri electrice

Aer Conditionat

Clima

 

 

lupoaica.jpg

Link către comentariu

Spor cu masina. 1.0 AUC, am avut si eu. Masina buna, de oras..te duce decent la 100 km/h. Daca te dai la ea o sa consume ff mult. Ai grija la stabilitate, la frane*(roti mici) si alte cele ce le implica o masina mica. In rest, daca i dai benzina buna, ulei la timp si filtre de calitate o sa te tina mult si bine

Link către comentariu
13 hours ago, MihaiTurean said:

Spor cu masina. 1.0 AUC, am avut si eu. Masina buna, de oras..te duce decent la 100 km/h. Daca te dai la ea o sa consume ff mult. Ai grija la stabilitate, la frane*(roti mici) si alte cele ce le implica o masina mica. In rest, daca i dai benzina buna, ulei la timp si filtre de calitate o sa te tina mult si bine

Tu ce ulei ai folosit la ea? Cred ca am gresit cand m-am grabit si i-am cumparat Motul 10w40.

 

Saptamana viitoare deja am programat prima operatie serioasa la masina, voi schimba distributia care desi a fost schimbata acum 40,000 km pentru linistea mea sufleteasca si a faptului ca a trecut peste 5 ani de atunci.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!