Jump to content

Audi A6 Deutches Limo


RaduGt

Postare recomandată

Salutare tuturor!

Dupa un an de a fi proprietarul unui Golf 5 GT Sport ( care nu mi-a oferit decat adunat cred ca undeva la 7 zile de fericire, restul fiind numai dureri de cap din cauza numeroaselor probleme la motor), m-am hotarat sa schimb genul masinii in ceva cu o orientare mai mare spre confort. Dupa 2 luni de cautari si testari a diferitelor masini, de la BMW Seria 5, Seria 3, la Mercedes E-classe, si nu in ultimul rand cam tot ce inseamna Audi, am ajuns la concluzia ca  Audi ofera compromisul ideal intre confort si dinamica. Asa ca au inceput cautarile pentru un A6 care sa fie in culoarea potrivita si dotarile potrivite si un pret rezonabil. Dupa cam inca o luna de cautari fara rezultat, am inceput sa ma reorientez catre Seria 5 de la BMW, desi nu eram deloc multumit. Insa intr-o zi primesc un mesaj de la fratele meu cu un A6 de vanzare in Munich, insa care avea 100 000 km la bord, iar eu cautam sub 60000. Fiind singurul gasit la banii potriviti si cu ceva dotari si aproape de mine am zis sa il vad. Dupa intalnirea cu proprietarul, a urmat un telefon la Audi unde a fost verificata masina dupa seria VIN, iar dupa ce rezultatul s-a intors pozitiv, am dus masina la un centru dedicat ADAC pentru verificarea masinilor second-hand, care a scos masina 98 % in stare buna, singurele probleme fiind ledurile pe partea dreapta care erau putin mai ridicate, si o zgarietura cat firul de par pe stopul dreapta. Dupa 3 teste care au iesit super bine, m-am hotarata ca asta e urmatoarea mea masina, asa ca am batut palma, am semnat actele si am plecat cu o masina.

Acum de ajuns cu povestea, urmeaza cate ceva despre masina. Motorul este cel mai obisnuit pe aceasta masina si anume 4 cilindri turbodiesel 2.0 / 130 kw (aprox.  177 ps) common-rail legat la o cutie automata Multitronic.

Ca si dotari:

-Pachet S-line

-Pachet Multimedia (Navigatie mare cu upgrade la Google Maps si Google View)

-Interior full Piele (partial Alcantare)

-Scaune fata sport cu reglaj electric

-Volan in 3 spite din piele perforata, si comenzi pe volan

-Cruise Control

-Keyless GO cu functie start/stop si recuperare 

-Pachet de lumini la interior si exterior (lumini la manerele exterioare, lumini ambientale la interior in portiere si la picioare)

-Senzori la parcare fata spate (din nefericire nu e dotata cu camera) , senzori de lumina si de ploaie.

Lista poate continua dar cred ca astea sunt printre cele mai importanta.

 

Iar acu pozeeee 

 

 

16111536_1323330254371663_227394462_n.jpg

16117368_1323302841041071_1056966884_n (1).jpg

16128027_1323303137707708_248403899_n.jpg

16128688_1323303014374387_1916943669_n.jpg

16128774_1323302411041114_1441070861_n.jpg

16144295_1323329631038392_1602602534_n.jpg

16144469_1323302634374425_1173744915_n.jpg

DSC_0354.jpg.html

Modificat de RaduGt
Link către comentariu

Am citit pe repede înainte si topicul de la fosta, păcat de probleme, era frumoasa masina. Oricum, te-a adus la noua achizitie asa ca...tot raul spre bine ☺ E f frumos acest a6 , sa-l conduci sanatos si bucuros!

Link către comentariu

Subscriu la ce au zis colegii, frumoasa si impunatoare masinuta. Sa-ti adune km doar cu zambetul pe buze?.

Motorizare s-a intamplat sa fie asa sau ai vrut sa fie asa?

Fa-i niste poze la lumina, merita!

Daca-ti permite timpul, poate ne vedem?

Link către comentariu

M-as fi indreptat mai mult spre un 2.0 tfsi quattro, dar din nefericire erau fie peste buget, fie nu avea optiunile pe care le doream!

daca esti in Munich ne vedem cu cea mai mare placere

Modificat de RaduGt
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! 

Din pacate, daca adaugi la cautare pe mobile "benzina", ramai cu cateva zeci de masini..

Link către comentariu

Multumesc de urare!! Intr-adevar, mai greu gasesti motoare pr benzina aici! Insa 175 de cai sunt ok pentru ce am eu nevoie, masina fiind destul de sprintena in modul Dynamic. 

Link către comentariu

S-Line si Jantele alea 19'' :wub:

O poza cu scaunele, sa ne bucuram si noi de scaunele S Line cu reglare lungime ? :) 

P.S. Sa te bucuri de ea...

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
1 hour ago, 75NOR said:

S-Line si Jantele alea 19'' :wub:

O poza cu scaunele, sa ne bucuram si noi de scaunele S Line cu reglare lungime ? :) 

P.S. Sa te bucuri de ea...

Am sa fac alte poze cand va fi mai frumos afara, momentan e cam nasoala vremea.

Scaunele sunt cu reglaj pe toate directiile :)) , iar jantele sunt pe 20"

Link către comentariu

Ai facut un salt imens , nu gluma ... de la golf 5 la a6 cu dotarile astea si km astia ... e ceva diferenta din toate punctele de vedere. Sa il stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute !!

Link către comentariu

Saltul a fost substantial din toate punctele de vedere. Golful nu prea ma mai multumea, avand multe probleme la motor datorita vechiului proprietar, iar suspensia sport era insuportabila pana si pe autostrada, asa ca m-am hotarat sa cumpar ceva cu km mai putini, mai confortabila, si mai impunatoare, astfel am ajuns la monstruletul asta!

Modificat de loghy
Link către comentariu

Foarte frumoasa si dotata masina ! 

S-o stapanesti cu placere si fara probleme !

Link către comentariu

Pretul nu pot sa il spun din nefericire. Ce pot sa spun e ca masina face mai mult decat am platit eu.

Link către comentariu

Azi avand o zi libera m-am hotarat sa caut un atelier care sa imi folieze ornamentele interioare care sunt zgariate (xici ca fostul proprietar avea unghii de 10 cm) si sunt de culoare argintie, iar eu urasc culoarea adta la interior. Dupa 3-4 ateliere care au cerut undeva intre 600 si 900 de euro pentru a folia 6 ornamente (ca deh...ei foliaza doar super masini si pretul trebuie sa se respect), m-am hotarat sa caut si in afara Munichului, si asa am dat peste un mic atelier care a fost de acord sa faca treaba asta cu 300 de euro. Dupa jumate de ora de rasfoit prin catalogul de culori am ajuns la culoarea "brushed black" care cred ca va da super! Pe langa toate astea baiatul care detine atelierul m-a lasat sa ii admir si bruta din fata garajului!

 

IMG_0180.JPG

Modificat de RaduGt
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In cele din urma am reusit sa foliez interiorul masinii. Momentan am doar o poza facuta in graba. Mai multe in viitorul apropriat.

Si am reusit sa prind si fratelemai mare in miscare. 

 

IMG_0196.JPG

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!