Jump to content

VW GOLF MK7


manmadalin

Postare recomandată

Salutare tuturor ! De vreo 2 luni sunt posesorul unui golf 7 din 2014 1,6 tdi cu dsg. Masina este varianta in 2 usi cu dotari ceva peste medie: navi, dublu klimatronic, oglinzi incalzite etc...

Dotari care au fost puse ulterior: volan gtd, pedale si foorest gtd, jante golf 6 gtd 18", folie geamuri 50% ...

De cand am luat-o eu i-am schimbat grila fata cu una originala gtd, cateva plasticele prin portbagaj care lipseau... Ca tot a venit iarna, i-am pus jante pe 16 de audi a4 b5, cu caucicuri noi de iarna pirelli. Pe drum sunt un set de embleme gtd (cele de pe aripi)...

 

Planuri sunt multe, dar vedem pe parcurs ce o sa se concretizeze. 

 

Aceasta e masina, primele sunt pozele de cand am cumparat-o (cele de bisnitar, eu sincer nu o sa pot face vreodata astfel de poze), dupa care sunt cele cu masina din prezent. 

IMG_8347.PNG

16117827_1757710104254505_1888298013_n.jpg

16111453_1757709164254599_2031452227_n.jpg

16111772_1757710290921153_1571741768_n.jpg

16117539_1757710324254483_1135671618_n.jpg

16128144_1757710310921151_1411323591_n.jpg

Modificat de manmadalin
Link către comentariu

Sa o stăpânești sanatos! Îmi plac mult jantele. Am totuși o curiozitate,de ce ai pune emblemele de gtd dacă el nu e gtd?

Link către comentariu
9 hours ago, manmadalin said:

Masina este varianta in 2 usi cu dotari ceva peste medie: ... oglinzi incalzite etc...

Medie a ce?

Link către comentariu

@B_U_T pentru ca ESTE GTD !!! ... Golf Turbo Diesel ??? (ín lipsa de Gran Turismo Diesel autentic ?... si... mult mai scump...)

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Sa te poarte sanatos! Legat de sigla GTD, va deveni doat alt mielusel in blana de lup! :D

Link către comentariu
8 hours ago, B_U_T said:

Sa o stăpânești sanatos! Îmi plac mult jantele. Am totuși o curiozitate,de ce ai pune emblemele de gtd dacă el nu e gtd?

 

Multumesc frumos ! İntr-un final vreau sa aiba tot pachetul de gtd (bare, praguri, eleron ... ) 

*te rog pe viitor sa acorzi mai multa atentie limbii romane. :)

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Imi plac mult jantele de vara, cele de iarna sunt aproape la fel de horror ca si cele de tabla, in rest, modificarile pana in prezent si planuri de viitor cu gust, singurul lucru pe care l-as mai lua in calcul ar fi retrofit-ul unor lupe de calitate in faruri, ar schimba mult si aspectul si iluminarea (mult mai bine decat sa pui niste faruri aftermarket.)

Si eu sunt de parere ca ar trebui renuntat la sigla GTD, totusi e o masina de 105 cp, la care accentul este pus mai degraba pe confort (DSG) si economie (1.6 tdi) decat pe sportivitate. 

Link către comentariu

DSG7 cu ambreiaje uscate chiar a fost gandit mai degraba pentru consum. Faptul ca are 7 viteze si e pus doar pe motoare mici, iar consumul e dat uneori chiar mai mic decat la CM (spre deosebire de DSG6).

Mai degraba decat investitia in niste elemente estetice, ar merita poate niste faruri cu xenon (simple nu neaparat cu AFS) care schimba atat estetic cat si la siguranta. Scaune incalzite ar fi o alta varianta buna.

Ar fi indicate si ceva poze din interior sa vedem.

Link către comentariu
în urmă cu 15 ore, Golf TDI a scris:

Imi plac mult jantele de vara, cele de iarna sunt aproape la fel de horror ca si cele de tabla, in rest, modificarile pana in prezent si planuri de viitor cu gust, singurul lucru pe care l-as mai lua in calcul ar fi retrofit-ul unor lupe de calitate in faruri, ar schimba mult si aspectul si iluminarea (mult mai bine decat sa pui niste faruri aftermarket.)

Si eu sunt de parere ca ar trebui renuntat la sigla GTD, totusi e o masina de 105 cp, la care accentul este pus mai degraba pe confort (DSG) si economie (1.6 tdi) decat pe sportivitate. 

 

Jantele de iarna sunt luate imprumut, doar cauciucurile le-am cumparat... caut setul acesta de jante de vw phaeton pe 16, si cand le gasesc doar schimb gumele...

Legat de emblema, ar trebui sa pun inapoi  iar grila veche, dar nu as mai vrea pt ca astazi mi-a venit bara fata de gtd dar fara nici-un accesoriu. Am timp pana in mai sa o vopsesc si sa o echipez... 

 

IMG_8388.JPG

în urmă cu 8 ore, C Z R a scris:

@Golf TDI adica ce vrei sa spui ? DSG-ul nu e compatibil cu sportivitatea ? :)

@manmadalin asculta sfaturile si scoate GTD-ul ala de pe ea :) Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !

 

în urmă cu 7 ore, The_Ego a scris:

DSG7 cu ambreiaje uscate chiar a fost gandit mai degraba pentru consum. Faptul ca are 7 viteze si e pus doar pe motoare mici, iar consumul e dat uneori chiar mai mic decat la CM (spre deosebire de DSG6).

Mai degraba decat investitia in niste elemente estetice, ar merita poate niste faruri cu xenon (simple nu neaparat cu AFS) care schimba atat estetic cat si la siguranta. Scaune incalzite ar fi o alta varianta buna.

Ar fi indicate si ceva poze din interior sa vedem.

Legat de faruri, inainte sa cumpar grila de gtd am gasit la valcea farurile cu xenon complete gti + grila gti, dar baiatul care le vindea mi-a zis ca mai am nevoie de un calculator si ca nu s-ar potrivi la mufe... drept urmare m-am lasat pagubas. 

O poza cu interiorul de cand am luat masina. Pe parcurs o sa mai adaug pt ca nu imi ajunge spatiul de 1 mb

IMG_8351.PNG

IMG_8352.PNG

Link către comentariu

Stiu, singurul impediment e ca le-as tine pt iarna, iar dupa cum stim cu totii iarna ideal e sa avem jante cu anvelope inguste... Eu sincer nu sunt de acord cu asta, pt ca nu stau la munte, iar mersul pe zapada mai mult de 10 zile stranse in toata iarna nu sunt.

 

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o serie de sasiu de gti / gtd (aici sau pm) sa pot cauta pragurile ? Am fost azi la reprezentanta vw in pitesti si nu le-a putut gasii pt ca nu are seria. 

Link către comentariu

HL din ce mi-au zis cei de la reprezentanta... ornamentele de bord au fost schimbate odata volanul si pedalele. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!