Jump to content

VW CC R-Line CCR


cristiganea24

Postare recomandată

Si eu sunt fan all black :) ma gandesc la folie Galbena pe proiectoare ( nu stiu ce sa fac) 

le fel si tie multi km fara probleme! 

Te salut  

Link către comentariu

Stii poate ce fel de folie ai folosit pt chederele cromate de la geamuri? 

Link către comentariu

Din pacate nu stiu ce fel de folie e!

Merci Răzvan. Da arata f bine , incearca si tu si vei fi multumit zic eu. Spor ;) 

Link către comentariu

Imi place cum arata, are un look agresiv. Ii faci si farurile, poate si niste distantiere ?

Modificat de VW CC
Link către comentariu

Da asta si vroiam sa fie putin mai agresiva nu asa eleganta! saptamana viitoare merg sa pun folie pe proiectoare si vedem ce iese :))  am si distantierele pe lista ... de la h&r numai sa vad de cat sa iau sa nu atinga. Seara buna 

Link către comentariu

Pentru faruri si proiectoare se gaseste folie speciala neagra si este legala. Eu am incercat cu distantiere de 10mm la 235/35/19 si este la limita dar arata bestial ( a ta deja arata bestial) :)

IMG_2580.PNG

Link către comentariu

Nu stiam ca exista folie legală ptr faruri fata. Unde as putea gasii asa ceva ? O sa intreb aici unde am înfoliat masina daca are asa ceva , ceea ce nu prea cred. 

La proiectoare am sa pun galbena. 

Legat de distanțiere eu m am gandit la 10 mm fata si 5 mm spate cred ca asa ar fi cel mai ok. Nu avem buget momentan dar vor venii si distantierele. Bfta

Link către comentariu

Se gaseste pe ebay uk, masinile trec m.o.t.-ul care este echivalentul itp-ului nostru, intensitatea si dispersia luminii fiind neafectata. Sunt deja aici de cateva zile, daca stiam iti aduceam si ti-o trimiteam cu curierul la Constanta. De ce vrei sa pui distantiere de 10mm pe fata, 5mm spate si nu invers ?

IMG_2586.PNG

Link către comentariu

12 mm fata/ spate. Se pot pune fara sa frece sau altceva. Este o firma din Cluj cate face asa ceva la comanda f bune calitativ si pret bun bun. Ca dimensiune pot sa faca din mm in mm

Link către comentariu

In Romania nu este legala nicio folie pe faruri/stopuri. Faptul ca masina trece MOT-ul in UK sau are TUV in Germania, in Romania e egal cu 0. Folie de pe stopuri imi place. Daca pui si pe faruri, la prima intalnire cu un echipaj de politie, ramai fara talon. 

Masina e tip top :)

Link către comentariu

Da-mi un mesaj cu numele firmei te rog! 

Am zis 10mm pe fata ptr ca distanta e mai mare intre roata si aripa , iar pe spate distanta este f mica intre aripa si roata... bbs sunt 8,5 j et35. Ai avut tu personal 12mm fata/spate si nu ai avut probleme ?

Cat despre folia pe faruri chiar nu stiu ce sa zic.eu la fel stiam ca nu se poate in ro! O sa mai intreb...

va salut  

 

Link către comentariu

@cristiganea24 ne intalnim intr-o zi daca vrei si vedem ce distantiere iti trebuie sau daca sunt necesare :)

8 hours ago, mona said:

12 mm fata/ spate. Se pot pune fara sa frece sau altceva. Este o firma din Cluj cate face asa ceva la comanda f bune calitativ si pret bun bun. Ca dimensiune pot sa faca din mm in mm

Nu inteleg cum poti da sfaturi legat de dimensiuni de distantiere cand nu cunosti specificatiile jantelor :) Respectiv 8.5J ET35

Daca te refereai la jantele OEM pe 17 imi cer scuze anticipat.

Modificat de Edy E
Link către comentariu

@Edy Esalut. Da ne putem vedea pe marti, miercuri daca ai timp si vedem dc am nevoie mai exact. Te sun si stabilim unde ne vedem :)zi faina 

Link către comentariu

Corect, insa jantele OEM de CC pe 19 sunt 8J ET41, ale lui nu :) BBS-urile lui stau deja cu 12mm mai in exterior decat o janta Lugano pe 19, de exemplu, din cauza diferentei de ET si J.

Link către comentariu

Nu mai bine ar fi sa depasiti momentul iar restul discutiilor, daca mai doriti sa va contraziceti, sa fie purtate in privat?

Multumesc!

Link către comentariu

@ShadoWzZMultumesc. Si golful tau arata f bine.Eu eram intre g7 gtd si CC însă am mers pe varianta a doua! 

Sa ai noroc de ea si multi km fara probleme! ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!