Jump to content

Touareg 7L R5 masina mea de teren


Red

Postare recomandată

De Miercuri in colo te poti prezenta la ghiseu pt inmatriculare, se accepta dosare fara chitanta platii timbrului de mediu! Au pus la dispozitie si nr de tel pt a te "programa", se asteapta sa fie asaltati...

P.S.: Touareg-ul se prezinta intr-o stare excelenta, felicitari!

Link către comentariu

Da stiu, ieri am fost cu el la RAR..

Multumesc, sunt si eu foarte multumit de masina.

Modificat de Red
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa ce a primit numerele negre, masinuta a mai primit si roata de rezerva :)

Nu stiu cat de mult o sa fie nevoie de ea, insa pt. comfortul meu psihic este excelent ca am gasit-o si e acolo :)

20170207_171559.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

:)) Daca o sa ai nevoie de roata de rezerva vreodata sa ne pui si o poza cu ea pe masina, cred ca va arata foarte comic. E roata plina sau e cu aer ca din poza parca e roata fara aer.
Si ce e mai important nu ne-ai spus. Cum ai primit numerele cu sau fara taxa? :)

Link către comentariu

cauciucul este pliat si se extinde talonul, cand este umflat - toate Touareg-urile au asa, a mea (la modelele 7P) e rosie, din aliaj.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Am inmatriculat masina fara taxa de inmatriculare... am fost norocos ca nu a trebuit sa ma mai judec cu statul pentru inmatricularea ei.

Roata de rezerva, asa cum spunea si Florin mai sus, are cauciuc pliabil, imi pare rau ca nu am facut poza cu ea umflata la vulcanizare, am dus-o sa o verific.. 

Cand vine vremea mai frumoasa o sa rulez cativa KM caucuiucul sa nu imbatraneasca pliat si am sa fac atunci o poza.

Link către comentariu

Mare noroc ai avut ca a picat taxa fix atunci când aveai nevoie de ea. Imi place mult masina ta,sa o stăpânești sanatos! 

Dacă găsești vreo super oferta cred ca ar arata mult mai bine cu farurile negre adaptive,cred ca ar intineri-o

Link către comentariu

@B_U_T multumesc mult, pt. aprecieri, sa stii ca am avut noroc ! Sincer, nu am calculat nimic :) asa a iesit ! 

Nu stiu exact la ce faruri te gandesti.. si m-ai facut curios! cele de facelift ? sau cele cu xenon, cu 2 lupe ? 

 

Multumesc

Link către comentariu

Da, sigur despre astea este vorba ... dar nu stiu daca-si are rostul pt. atat, eu am luat masina (a 3-a) sa ma duc pe dealuri cu ea :)..

Poate daca ma apuca nebunia .. ma bag la un facelift :D

Link către comentariu

Sorin, stai asa, lasa omul sa lucreze incet :) . Cu cat face mai repede modificarile cu atat vinde masina mai repede :P (remember ultimele 3 masini). Hai sa-l lasam sa se "dea" cu ea putin si apoi sa o modifice

Link către comentariu

:):):):) Nu poate omu' sa-si exprime gandurile un pic ca si pac... sariti la gatul lui :)

Modificat de Red
Link către comentariu

Ego are dreptate,farurile acelea le aveam în gând atunci când ți-am scris. Și pe dealuri te ajuta o lumina mai buna care e și adaptiva :D

Link către comentariu
15 hours ago, Red said:

Eh.. nici chiar asa... cam 500 de euro costa modificarea :):)

eu zic ca e posibil sa depasesti aceasta suma

Link către comentariu

Da asa este, depsesti 500, eu am luat in considerare ca si vand farurile vechi, bara si aripile :)

Din cate stiu e nevoie de bara fata, aripi si faruri, capota e la fel...cred. iar pt. xenon adaptiv.. mai trebuie niste senzori si alte cele :)

Vedem mai tarziu ce gasesc la dezmebrari :) pana una alta maine, sunt programat sa-i fac geometria... cand am luat masina avea un cauciuc ros pe interior, spate dreapta si acum pe autostrada parca trage un pic intr-o parte si vreau sa fiu sigur ca e ok sau daca nu, sa corectam.

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

faina masina , sa te bucuri de ea fara probleme

urmaresc toate topicurile celor fericiti ca au SUV veritabil si se bucura de ce le ofera

cat te-a costat roata de rezerva ?

ai idee cat e adancimea portbagajului in cm ?

stiu ca latimea e de 117 cm si inaltimea de 86 cm , dar nu am gasit nicaieri info de adancime , cu scaunele din spate la locul lor

multumesc

Link către comentariu

@tavitara, multumesc, 

Pt. roata de rezerva am platit 423 de ron cu tot cu transport, am cautat ceva dupa ea sa obtin pretul acesta,

Nu stiu cat de adanc e, dar daca apuc maine sau in weekend masor, ce pot sa-ti spun este ca am transportat o cada de 180 cm lungime, ambalata si am reusit sa o bag in masina cu banchetele rabatate si am reusit sa inchid haionul perfect !

Switchul de lumini care mi-a ajuns e pt. Passat B6 sau MK5, trebuie sa caut diagrama firelor sa vad ce trebuie sa schimb sa-l fac functional pe pe Touareg..

 

Link către comentariu

bun , multumesc , cand ai timp as fi recunoscator

pana la primul rand de scaune distanta e de 182 cm , cu scaunele rabatate deci

nu gasesc nicaieri cat e pana la al doilea , deci doar portbagajul normal

Link către comentariu

am testat si eu un Touareg azi

102 cm adancime portbagaj fara scaune rabatate , ca sa ramana scris ptr cine va mai fi interesat pe viitor

Link către comentariu

Primele 2 piese le-am montat deja, din setul de butoane si butonase :)

Sunt bucuros ca butonul de la switchul oglinzilor, merge perfect cu cel al diferentialului.

Urmatorul proiect ar fi lecat de trimurile interioare pe care vreau sa le colantez cu folie si nu sunt hotarat daca sa le fac tot gri sau negru lucios sau ceva imitatie de carbon, mi-se pare ca pe R50 sunt de carbon..ideea e ca nu vreau un aspect "ieftin" si din pacate trebuie sa fac asta caci am zgarieturi pe ele si pe consola centrala si nu le suport !

M-am gandit si sa iau inca un set de mahon, care au marginile de aluminiu si sa colantez mahonul cu negru lucios..

20170223_081457.jpg

20170223_081504.jpg

20170223_081511_001.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!