Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Vopsit eu aripă (+îndreptat ușor) și bară pe asigurare (daună) la TOP LAC SERVICE ( http://www.toplacservice.ro/ ).

Am fost foarte mulțumit de cum a ieșit, mai ales la negru (perlat), care-i o culoare pretențioasă.

 

În trecut, am mai vopsit la Brady Trade pe casco (cel de pe Iuliu Maniu), o aripă spate și o usă, plus mici retușări (îndreptare, luasem un bolovan) la fel, mulțumit.

Pe cei de la TOP LAC ți-i recomand fără a se considera reclamă. Prețurile mi s-au părut accesibile, plus că în 2 zile a fost gata, și personal cu care se poate discuta frumos.

 

Părerea mea. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Top Lac  - vorbeste direct cu dl. Toma. 

LE; Am postat in acelasi timp. Eu am avut de vopsit la ei toata masina acum cativa ani (black magic pearl) - a iesit beton - chiar si ceid e la PBV unde am mai vopsit ulterior au zis ca a fost vopsita profesional. In plus folosesc Glazurit.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat este pretul per element la top lac? De ex o bara fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am nevoie de un service ``autorizat RAR``, sa pot schimba motoru (cu facura sau adeverinta),cine ma poate ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU recomand TOP LAC.

 

Am avut masina la ei,vopsit aripa fata si bara.Aripa au vopsit-o fara niciun fel de pregatire inainte,au dat vopseaua direct,nici stickerul de pe spate nu l-au dezlipit.Dupa 2 ani a parut rugina pe dedesubt cat palma.

Bara la fel,nu au pregatit-o absolut deloc inainte sa o vopseasca,au dat vopseaua peste plasticul chior,dupa 8 luni a inceput sa se cojeasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vicentiuandrei

acum un an am gasit aici pe forum un service bun in sct 6 la userul dudu1307

am mers la el cu passatul din dotare si am fost si sunt in continure fff multumit atat de preturi cat si de modul de lucru 

omul iti da explicatii la tot 

dupa parerea meu este unul dintre cele mai bune service-uri mici-medii 

deci recomand celor ce vor sa lucreze rapid ieftin si bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi puteti recomanda un service in Bucuresti pentru inlocuit o aripa fata ? Trebuie sa merg dimineata la Generali (casco) si nu stiu daca agreaza reprezentantele VW (masina e in garantie).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le spui ca vrei sa o faci intr-o reprezentanta deoarece masina este in garantie. Nu au voie sa refuze mai ales ca este casco !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vopsit la Metrotehnica si am fost foarte multumit. E adevarat ca am vazut si persoane care au revenit, dar au remediat problemele fara discutii. Sunt cam scumpi (500 RON/ piesa - asta cu reducere...), dar de vopsit am fost foarte multumit. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am programare pentru revizia anuala a masinii. Are vreo 40.200 Km. Am cerut o cotatie de pret si am primit un total de 788 lei pentru urmatoarele: service schimb ulei, cartus filtru aer, filtru praf si polen, filtru ulei, ulei necesar. Cu siguranta vor mai exista si alte "materiale mici". Este exagerat pretul sau sa merg la programare? Aveti alte propuneri de service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care ar fi pretul corect practicat de service-uri pentru vopsit corp (aripa si portiera) golf 5/plus cu ceva zgarituri eventual plus indreptat ?

Cei care au vopsit recent la diferite service-uri pot face si recomandari, as aprecia.

 

Multumesc anticipat,
Alin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la service-uri mai ok cam 3-4 milioane per element .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, la citygarage.ro e 450 lei pe corp, ce parere aveti despre ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost cu masina la Auto Service Internationale in Bucuresti pt o aripa sifonata . Dl. ing. Cristi caruia ii multumesc si pe aceasta cale, a fost foarte operativ, nu timp pierdut, pret accesibil, treaba de calitate.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare...am avut un mic incident si masina mea va trebui reaparata pe o polita de asigurare Euroins...dupa multe telefoane...multe usi inchise in nas...am gasit 3 seviceuri care din pacate cica inca mai lucreaza cu ei..

 

http://www.damarservice.ro/ -DAMAR

 

http://www.smautoservice.ro/vopsitorie- S&M AUTO SERVICE

 

http://www.serviceuri.ro/ro/service/346/ - MC AUTO SERVICE

 

A auzit cineva macar de unul dintre aceste trei service-uri? o recomandare se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intereseaza-te, am inteles ca euroins este in insolventa (nedeclarata inca dar depus dosar in acest sens) si nici nu mai incheie polite RCA.

service-urile astea nu au auzit de asta sau au vreo intelegere "la negru" cu ei sau alte interese ascunse.

sigur ti-o repara si ti-o elibereaza imediat?!

 

poti trece pe la cele 3, te uiti cum arata si faci o parere.

ai renuntat la ideea cu regie proprie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am tot interesat...si tind sa cred ca nu prea merita asta cu regie proprie...cel putin la mine...

reparatia la mine consta in

 

Reparat capota + vopsit

Inlocuit grila + vopsit

Vopsit bara fata si daca am noroc si inlocuit...sa vedem daca il conving pe constatator...

 

In cazul acesta din cate am inteles in regie proprie mi-ar da banii pe grila si materialele necesare vopsirii celor 3 elemente...

La mine din cate observ este mai multa manopera decat piese de schimbat...deci...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta la dezemembrari reperele, vezi cat costa, si iei banii de la asigurator

 

s-ar putea sa fii dezamagit de ce vopseala trag astia in ziua de azi.... mai ales cand se lucreaza cu asiguratorii, fie ca e euroins sau allianz, cand se lucreaza cu asiguratorii, toti isi baga picioarele si baga spoiala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea am ce repere sa caut...ca de schimbat am doar grila...restu sunt de revosit doar :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau macar lasa doar piesele in service, in caz de ceva sa nu iti blocheze masina daca nu face rca plata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma duc azi la un alt service...si ii intreb pentru reparatia mea...cat ma costa piesele si materialele si cat ma costa manopera...daca manopera este una de bun simt...as plati eu din buzunar...decat sa o fac gratis si sa fie spoiala... :( iar piesele si materialele sa le recuperez de la RCA

Nu stiu daca pot lasa piesele la ei...este vorba de capota...grila si bara...oricum ar fi tot nu pot circula cu masina...

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti circula. poate inchiriezi o capota, bara o ai. grila nu-i bai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dragi colegi, revin cu rugamintea de a-mi recomanda o vopsitorie/tinichigerie auto buna la care dupa ce dau banul sa am surprize. Mai bine de 70 % din masina trebuie vopsita (pentru zgarieturi, vopsea  decojita de pe bara, urme de pietricele, etc). Parca nu as vrea sa dau o suma imensa de bani la serivice autorizat.

 

Astept totusi sa va impartasiti experientele pentru ca altfel nu stiu de ce mai exista acest forum daca nu ne ajutam reciproc.

 

Va multumesc mult! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am un huruit la anumite turatii (peste 2000) si presupun ca are legatura cu toba.

Stiti vreun service decent pentru tobe din Bucuresti?

Modificat de Malmsteen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!