Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Noroc,

Trebuie sa aflati de cei care au rezolvat problema legata de stergatoarele mele. Dupa ce am citit pagini intregi de discutii, dupa ce am bagat ulei cu seringa pe unde am putut, tot incet mergeau stergatoarele si uneori se opreau la mijlocul parbrizului. Asa ca am ajuns, la recomandarea unui coleg de pe forum (1QUATTRO9 tot la ei a rezolvat), la intersectia str. Traian cu str. Vulturilor. Este un atelier de electrica auto, electromotoare, alternatoare si veti gasi patru romani cu bun simt si care tin la lucrul bine facut. Am ajuns la 17:35 si s-au apucat de treaba cu toate ca programul este pana la ora 18:00. Tocmai la 18:55 am plecat de la ei. Demontarea ansamblului de pe masina a mers in 5 minute si apoi a inceput dansul pe langa menghina cu spray degripant si leviere. S-au dezmembrat cu mare greutate, s-au pilit cu mare raspundere si s-au umplut cu vasilina grafitata. Axul l-au frecat cu hartie abraziva fina. Au montat ansamblul si mergeau stergatoarele atat de repede la viteza a 2-a incat aveam impresia ca loveau in marginile laterale ale parbrizului. Asa ca le-au mai coborat putin. Singura recomandare a fost sa dau cu un spray degripant la baza stergatorului odata la 3-4 luni. Au spus ca de 2 ani de cand fac si operatiunea de degripare stergatoare, nu a venit nici un client inapoi sa le spuna ca sunt din nou blocate.

Am obtinut si date de contact pe care eu nu le-am gasit inainte de a merge la ei : OVIDIU 0769.38.80.57

Era sa uit de pret: 100 RON !

S-auzim numai de bine,

CGM

:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa fac si eu revizia la polo 1.4 TDI 80 cp . Masina are 46 000 km.M`ar interesa sa schimb filtrele si uleiul.Am inteles ca la reprezentanta este scump si serviciile sunt foarte proaste.imi recomanda cineva un loc unde le`as putea face cu bani decenti si lucru bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VReau sa vopsesc haionul cu negru mat (masina e albastra si am scos literele cu OCtavia si se pare ca erau lipite cu Super Glue si s-a dat vopseaua jos si mai sunt cateva zgarieturi).

Sa vad ce bani imi raman si poate vopsesc si bara spate...

Imi poate recomanda pe cineva bun si cat de cat ok la pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu mai multe probleme micute la un Seat Ibiza. Acestea ar fi: cateva mici zgarieturi pe bot, un bec sarit la far, un semnalizator lateral lipsa (de azi noapte) si un senzor aprins in bord.

Unde as putea merge in Bucuresti pentru a le rezolva pe toate rapid de tot si la un pret decent.

PS: Am numar de provincie, nu as vrea sa merg undeva unde sa ma priveasca astia ca fraier bun de luat banii de pe el :D

So, daca ma puteti ajuta cu un sfat, pls do.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

ce service-uri imi recomandati in Timisoara pentru schimb ulei si filtre, lichid si placute frana , in afara celor 2 reprezentate VW(autoclub/quarkmotors).

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

La masina din semnatura as avea nevoie de un mecanic priceput la reparat cutii de viteza. Golful are cutie manuala, 5 trepte. De curand am inlocuit ambreajul, inclusiv volant. S-a facut si reglajul timoneriei. Cred ca e nevoie de intervenit la cutie si as dori sa apelez la un mecanic probat si cu preturi decente. Astept o sugestie de la cineva care poate sa ma ajute. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service bun a aparut in Bucuresti, linga Carefour Militari. Este vorba despre Norauto.

Eu m-am dus sa fac revizia de 45000 km la Skoda. Aici am gasit uei de calitate Castrol Turbo diesel Edge vW 505.01 la doar 40 lei /l iar schimbul uleiului m-a costat doar 30 lei , plus 25 lei la schimbatul filtrului.

Deoarece era recomandat sa fac si schimbul lichidului de frina (trecusera 2 ani si jumatate), am decis sa-l schimb. Initial mi s-a parut cam mare suma solicitata (160 lei) dar apoi am vazut cum se schimba (instalatia se goleste de lichidul vechi, apoi se adauga lichidul nou si se scurge controlat pe la toate cele patru roti pentru a se inlocui complet lichidul vechi din conducte, dar mai ales mi-a placut ca au facut , la finalul testul frinelor pe stand). In concluzie un service nou, cu oameni competenti, preturi rezonabile si mai ales nu este aglomerat!.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Unde pot schimba uleiuil si filtrele in Bucuresti?

Uleiul si filtrele de unde le pot cumpara mai ieftin si de calitate?

Cate preturi si date de contact de la service se poate?

Sunt persoane din forum care au service?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un service in Ploiesti ..sau in Prahova sa schimb bucse bascula si bielete antirul pe o scoda Fabia combi din 2003. Mobel are niste preturi cam mari chiar si la piese nu numai la manopera si as vrea sa apelez la serviciile lor doar in ultima instanta.

Multumesc mult pt raspuns si indrumare si sper ca am postat in topicul in care trebuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercati service AUTOFIT WWW.TECHCO.RO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service bun pentru VW Sharan,sau un mecanic care cunoaste bine VW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, sunt nou pe forum, asa ca va rog aveti intelegere daca nu prea ma descurc la inceput. Thx! :blah_:

Am cateva nelamuriri si intrebari... sper ca e ok daca postez in acest topic:

1. Am un POLO Happy 1,2 care face zilele acestea 1 an, deci trebuie schimbat uleiul si filtrul. Masina e cumparata de la Porsche Nord, imi puteti recomanda un service ok ptr acest schimb de ulei (ptr pastrarea garantiei trebuie neaparat un service agreat de snapanii de la Porsche Nord?)? Si ce se poate intampla daca nu fac acest schimb de ulei decat la anul cand face 2 ani si iese din garantie? Oricum n-am facuti nici 6.000 km cu el.

2. Credeti ca este necesar sa mai schimb ceva dupa 1an in afara de ulei si filtru? Ce ulei imi recomandati?

2. Modelul VW Polo Happy ce fel de Polo este? din clasa 9n?

Multumesc ptr intelegere.

Modificat de neanicu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Ca sa ti se pastreze garantia este obligatoriu sa faci revizia la un an sau la 15.000 km, in cazul tau la un an, intr-unul din serviceurile autorizate VW din Bucuresti sau din tara. In Bucuresti, in afara de Porsche Bucuresti Nord exista Porsche Bucuresti Vest, Midocar Otopeni si Midocar Vitan.

2. Iti recomand sa schimbi si filtrul de polen si cel de aer, sunt sigur imbacsite. Revizia oricum include si aceste schimburi si cateva verificari de rutina a trenului de rulare, a sistemelor de franare, iluminare si semnalizare.

3. Modelul VW Polo Happy apartine platformei Polo 9N3 si este baza pe nivelul de echipare Trendline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratelepopescu
Un service bun pentru VW Sharan,sau un mecanic care cunoaste bine VW?

salut !

iti recomand cu toata increderea service-ul GTO Tuning. Se ocupa doar de VAG Este al colegului nostru iulian (este inspre IMGB pe soseaua Berceni stanga vis-a-vis de blcouri soseaua dumbravesti nr 11-12 .. poarta mare albastra !

Iulian GTO - 0723.030.855

P.S. daca vrei sa vezi ce zic clientii despre service poti intra mai jos la topicul "mecanica VAG - zona IMGB"

Succes!

Salut!

Unde pot schimba uleiuil si filtrele in Bucuresti?

Uleiul si filtrele de unde le pot cumpara mai ieftin si de calitate?

Cate preturi si date de contact de la service se poate?

Sunt persoane din forum care au service?

Multumesc!

Da! Ieftin si bun !

zona IMGB GTO Tuning - un service care se ocupa doar de VAG.

Service-ul este al colegului nostru GTO (Moderator la VW Mk1&Mk2).

Am fost acolo si sunt foarte multumit. Rapid, ieftin si calitativ. Mai multe pareri pe topicul "mecanica VAG - zona IMGB" la service-uri

Ulei poti lua din targ de la vitan. la a mea merge Castrol Magnatec 5W40 si l-am luat de acolo la 120 lei bidon 4l...peste tot gasesti peste 140 lei...filtrele le poti lua de la promotor de pe agricultorilor. Cam pe unde este ATF. Sa nu iti iei filtre mann din targ sau de oriunde ca sunt chinezesti. Sa iei Knecht sau ceva de genul (sunt nemtesti).

dar poti sa vorbesti si cu Iulian si sa ti le ia el daca nu ai timp si te duci acolo si doar ti le schimba !

Succes !

Iulian GTO - 0723.030.855

La masina din semnatura as avea nevoie de un mecanic priceput la reparat cutii de viteza. Golful are cutie manuala, 5 trepte. De curand am inlocuit ambreajul, inclusiv volant. S-a facut si reglajul timoneriei. Cred ca e nevoie de intervenit la cutie si as dori sa apelez la un mecanic probat si cu preturi decente. Astept o sugestie de la cineva care poate sa ma ajute. Multumesc.

dupa cum am spus si mai sus GTO tuning.

Vreau sa fac si eu revizia la polo 1.4 TDI 80 cp . Masina are 46 000 km.M`ar interesa sa schimb filtrele si uleiul.Am inteles ca la reprezentanta este scump si serviciile sunt foarte proaste.imi recomanda cineva un loc unde le`as putea face cu bani decenti si lucru bun?

la fel cum am spus GTO tuning

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Un service cu mecanica si electrica VW in zona Fizicienilor ! Super baieti si cu niste preturi de bun simt care incearca sa te ajute fara sa te incarce si sa te rupa la schimburi inutile de piese . Orice nelamurire iti este explicata si nimic nu este schimbat fara o discutie prealabila prin care te informeaza despre costuri si durata. Mai slab stau cu programarea dar daca o faci la timp iese totul ok. Eu am numarul baiatului de la piese. ( 0721.417.633 Cristi ...cred). :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua,

Stie careva daca se poate repara o capota din aluminiu ? si unde ? ( La vreo 2 serviceuri mi-au zis ca nu se repara si ca trebuie inlocuita dar as vrea sa aud de la mai multi inainte sa fac vreo prostie )

Am si o poza cu lovitura, o gasiti aici : http://img3.imageshack.us/img3/2774/62720684.jpg

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Ce service imi recomandati pentru a rezolva niste erori aparute la scanarea cu vag com + problema mea legata de consumul f mare (vezi posturile mele)? Ideal ar fi daca stiti un membru de pe forum ce cunoaste bine partea electrica sa-mi rezolv la el erorile :P

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Un service cu mecanica si electrica VW in zona Fizicienilor ! Super baieti si cu niste preturi de bun simt care incearca sa te ajute fara sa te incarce si sa te rupa la schimburi inutile de piese . Orice nelamurire iti este explicata si nimic nu este schimbat fara o discutie prealabila prin care te informeaza despre costuri si durata. Mai slab stau cu programarea dar daca o faci la timp iese totul ok. Eu am numarul baiatului de la piese. ( 0721.417.633 Cristi ...cred). :D

Salut,unde mai exact in zona Fizicienilor.....eu stau in Titan si prefer sa merg sa vb direct nu la tel.....

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Fizicienilor in incinta Energomontaj , vis-a-vis de niste terenuri de fotbal si de Starconfex. Dar cel mai bine ia legatura telefonic la numarul din postarea mea si te indruma imediat. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

nu stiu daca e locul cel mai potrivit pentru postat, dar are legatura cu service-ul

Am facut ieri revizia la Augsburg: schimb ulei, filtre + inlocuit lichid frina

L-am intrebat pe macanic la ce interval ar trebui schimbat lichidul de racire.

Mi-a raspuns "cam la 2 ani"

Masina mea are 4 ani, 55 000 km.

3 revizii la PBN + 1 revizie Augsburg

M-am uitat in facturi si am constatat ca la nici o revizie nu s-a schimbat lichidul de racire.

Rog o parere avizata: e grav ca nu s-a schimbat lichidul de racire?

Ar trebui sa-l schimb urgent?

multumesc,

adrian

Modificat de adirs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adirs cam la 2 ani se schimba, parerea mea ar fi sa-l schimbi cat mai repede ca oricum vien iarna.. si in timp calitatile antigelului se pierd si sa nu ai problema gen bloc motor spart sau ami stiu eu ce cand o da gerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lichidul de racire nu se schimba, se completeaza daca e cazul, adica daca nivelul acestuia a scazut sub minim. Completarea lichidului de racire se face, in functie de temperatura de inghet a lichidului prezent in instalatia de racire, cu antigel sau apa distilata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, am sa sun la PBN petru siguranta.

In planul de service si in manualul de utilizare nu se mentioneaza ca ar trebui schimbat lichidul de racire.

Asta ar face sens, daca nu trebuie schimbat ci doar completat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!