Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

O recomandare de tinichigerie/vopsitorie in Galati pt o problema minora? Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In germania revizia se face la 30 000 km nu la 15 000 Km ca in Ro...

... trebuia sa puna Castrol - long live III. ...

usor :) :

daca circuli in Romania, un service german te poate induce in eroare fiindca nu cunoaste conditiile de aici: ca sa te convingi spala masina seara si las-o in parcare pana dimineata cand ai sa vezi un frumos strat de praf pe ea. Revizia la 15.000 in loc de 30.000 este justificata de conditiile dure de trafic : nu este vorba numai de uleiul pe care il pui in motor, ci si de praful pe care il bagi pe admisie cu farasul, de apa si gunoaiele din carburant, etc .

Cand faci reviziile la 15.000 nu faci decat sa iti protejezi masina, daca folosesti ulei long-life (mai scump) sau ulei normal pt 15.000,

deja e decizia ta si tine de buget.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un service bun de tinichigerie in bucuresti pentru skoda? Am avut un mic incident in urma caruia trebuie indreptata si vopsita aripa dreapta fata, am sunat la Brady dar 800 de ron doar pentru vopsit fara indreptat mi se pare exagerat de mult. Daca stie cineva un service bun sunt vesnic recunoscator! Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AutoRacing Sos Viilor, nr 14, cladire C24, sector 5.

Se intra pe directia Gara Filaret, se trece de intersectia cu Str Spataru Preda si dupa 100 m pe dreapta se afla Service-ul sau pe directia Razoare - 13 Septembrie - Trafic Greu, se trece de benzinaria AGIP, apoi de intersectia cu str. Nasaud, dupa 150m se face la STINGA peste linia de tramvai.

Este curat, personal civilizat fara mofturi sau "nas pe sus" poti sa stai linga masina, poti sa intrebi orice. Am schimbat distributia + test VAG - COM. Domnul Eugen Dumitrescu cel care a lucrat la masina mea, un profesionist si foarte tipicar. Se lucreaza cu piesele clientului se emite facura si garantie. Pret manopera 450 RON pentru masina din semnatura. RECOMAND CU INCREDERE

Pentru programari Tel. 0770.954.316, 0722.208.362, 0314.253.097 D-l Daniel Deias sef service.

Asta cu garantia cred ca e dupa fata clientului (sau voce) ...si n-am nici fata, nici voce de papagal ...ca sa zic asa. Pe 9 Octombrie l-am sunat pe dl. Dumitrescu pentru aceeasi problema, distributia. Dar cu piesele mele pt ca cine cauta gaseste (piese mai ieftin decat in multe "oferte", nu turcesti, ci Ina, Contitech si Hepu -nu sunt genu cu carpeala)

Intr-adevar, dl. Dumitrescu este un adevarat profesionist. Dar surpriza! nu se da garantie cu piesele clientului din diverse motive. Daca din 4 Sept pana in 9 Oct s-au schimbat regulile inseamna ca am avut eu ghinion.

Service-ul il recomand si eu, m-a deranjat aspectul asta, in rest e OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

stie cineva un service care sa ma rezolve maine cu schimb de bucse spate pentru masina din semnatura? Eventual si schimb de flanse amortizoare.

Multumesc anticipat! O seara faina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! De service Aviatorilor sau Aviatori ce stiti? Este chiar langa Guvern, cum urci pe bd. aviatori.

Acesta ar fi cel mai apropiat de mine, insa nu stiu ce calitate au lucrarile lor si ce preturi practica!

Ceva informatii?

Thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stau de atatea luni cu problema nerezolvata la cutia tiptronic, pentru acelasi motiv:

In Romania NU AI UNDE sa faci o reparatie serioasa !

Am scris la VAG, scrisoarea a ajuns la PBN, si acestia ma invita la un dealer autorizat...dar nici acesta nu isi asuma nici o responsabilitate ca pot efectua reparatia si va merge, ceea ce este sigur :

-timp pierdut cu programari si stat pe acolo

-un deviz "GRAS"

-nici o garantie ca se rezolva ceva

"Oricare dealer VW de pe zona Bucuresti va sta la dispozitia

dumneavoastra in masura in care exista solutie tehnica pentru problema

semnalata.

Rog accesati site-ul VW unde regasiti toate datele necesare efectuarii

unei programari, precum si locatiile dealer-ilor.

Respectuos,

Dragos Eliescu

Customer Care - technical adviser

After Sales Dept.

PORSCHE Romania S.R.L.

Tel.: +40 21 208 37 47

Fax.: +40 21 203 29 22

e-mail: Dragos.Eliescu@porsche.ro"

Din pacate insa, am citit pe forumuri pareri din care rezulta ca la Porsche cinste, corectitudine si client multumit nu exista.

hmmmmmm

Dragos Eliescu.............omu nu prea se pricepe...

parerea mea din experiente anterioare:d:d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hey all ...

Am o mica "broblema" ... din neatentia unui participant in trafic, am fost acrosat lateral. Omul nostru magnific a iesit de pe o strada fara prioritate cu un mare tupeu si m-a lovit in partea din stanga fata (see attachment)

Toate bune si frumoase ... doar ce scosesem masina din service ... iar acum ma vad nevoit sa o las iar in service.

Ca si daune, am primit tinichigerie aripa, bara, contra-aripa, grila fata, suport bara .. etc. + verificare rulaj, caci mi-a dat si in caseta de directie (volanul e drept, roata e bracata) si sper sa nu mai fie si altceva.

Problema e ca domnul respectiv avea asigurarea la ARDAF (am inteles ca nu sunt platitori senzationali) si la constatarea la asigurator, am ales 3 service-uri, la recomandarea lui, deoarece au decontare directa si nu as vrea sa ma complic pentru a primi banii de la ARDAF.

Acestea sunt:

1. AUTOMECANICA Socom (unitatea 1) - st. Zamfir Arbore nr. 5 , sector 2

2. City-Center - Calea Dorobantilor nr. 31-33, sector 1

3. Karo Grup Service Auto - str. Fizicienilor nr. 15, sector 3

Ele au toate statutul de "service auto import" in documentul celor de la ARDAF ;) deci, am presupus ca include si VW Lupo in categoria asta.

Imi puteti recomanda unul din ele la care sa merg? Ma intereseaza ca oamenii sa fie seriosi si sa se ocupe repede si bine de masina, sa nu o tin in stand-by mai mult timp.

Multumesc,

Costin

post-979-1226221874_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La automecanica esti tratat cu spatele, parca si reparatiile le fac cu spatele. Acum esti prins si cu ardaf-ul (da, cu "a" mic) care intr-adevar la plati e foarte slab.

Din combinatia automecanica+ardaf am iesit rau in doua situatii. Aia la automecanica (cel putin ala de pe langa d-na Ghica) vor sa-ti retina talonul pe motiv de combinatie ca ardaf-ul intarzie cu banii. Adica sa le platesti si cand le vin banii (daca le vin) ti-i dau ei inapoi :) Adica ;)

Arunca un ochi pe la pct. 2 sau 3 si vezi ce e pe la ei.

BAFTA !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms. frumos Catalin ;) ... si eu care vroiam sa ma arunc "direct" catre Automecanica caci au mai multe "service-uri" print buc&tara ...

:icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti recomand sa consulti cu atentie lista de serviceuri agreate de Ardaf, in ea se regasesc si serviceuri autorizate VW sau alte marci din grup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un Service sa montez si eu placute frana fata/spate la un pret decent in zona Dristor/Salajan/Titan imi puteti recomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CristiN ... m-am uitat atent pe listele respective ... si nu am vazut nici-unul care sa fie specificat service autorizat VW ... majoritatea erau pt. Daewoo ..

stii cumva care din ele ar fi cele autorizate vw? ... ai avut si tu o astfel de problema!? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CristiN ... m-am uitat atent pe listele respective ... si nu am vazut nici-unul care sa fie specificat service autorizat VW ... majoritatea erau pt. Daewoo ..

stii cumva care din ele ar fi cele autorizate vw? ... ai avut si tu o astfel de problema!? :Driver:

Am reusit astazi sa fac cateva zgarieturi urate pe usa fata la o Scoda O2 + maner, se vede plasticul, masina este luata de la Aviamotors, este in garantie si este in leasign cu casco la Aliantz.

Sper sa se vada poza facuta asta seara.

As vrea sa stiu daca recomandati Aviamotors pentru revopsirea usi fata sau alt service, cluoarea este Gri Satin si as dori sa iasa aceiasi culoare.

:salut:

Multumesc.

post-29105-1226866254_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In urma unui mic incident rutier am urmatoarele avarii: grila, ornamentul ei , suportul de nr, bara putin zgariata in partea de sus ( se observa doar daca ridic capota). Se va face pe casco de la Alliantz.

Doresc o grila sport in locul celei stock... cei de la alliantz au zis "ok" atata timp cat pun eu diferenta.

Ce service imi recomandati si mie ? Conditiile ar fi: decontare directa Alliantz si posibilitatea de a-mi comanda o grila sport.

Multumiri pt eventualele raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut .. am si eu de montat un set de proiectoare pe Golf 5, un electrician bun imi recomndati si mie sau un service ceva cu preturi rezonabile !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sa inteleg ca ai gasit acel electrian bun? Poate mi-l recomanzi si mie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. Am un golf v, 1,9 tdi, 2006.

De cateva zile se aude un zgomot ciudat (ca niste trosnituri), cred ca la ambreiaj cand este la relanti, iar cand calc pedala zgomotul se tranforma intr-un hutuit infundat.

ma poate ajuta cineva cu un service bun?

merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare!am mai scris prin diverse topic-uri despre problema mea.am touaregul de la avatar cu motor 3.6FSI.problema e ca intre 1000-1500RPM imi vibreaza putin masina (cat sa ma deranjeze pe mine).am fost pe la 4 serviceuri si nimeni nu a stiut care e problema...mi-au luat bani pe alte nimicuri si am plecat si cu alte probleme de la ei.maine am programare la altu si cred ca inebunesc daca nici acum nu rezolv problema.rugamintea mea e daca poate sa-mi recomande cineva un service bun sau un mecanic care se pricepe/a mai lucrat la Touareg cu rezultate pozitive...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Cu ceva timp in urma imi recomandase cineva pe acest forum un service in zona Aparatorii Patriei, parca. Din pacate, nu am notat la vremea respectiva (acum 2-3 luni) si nici nu am retinut :lol: Zicea ca este un service partener cu Volksparts sau asa ceva.Il stie cineva, ma poate ajuta cineva? Sau un alt service bu pentru un Golf 4 in zona Berceni? Am o problema cu el si nu pot sa merg mult ca se agraveaza situatia :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Service-ul pe care il cauti se afla pe strada VIRCIOROVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am avut un accident, iar vinovatul avea asigurare la Ardaf din pacate... :)

Din lista lor de service-uri la care au contract de colaborare ce imi recomandati? poate a-ti mai fost vreodata la unul din ele si stiti ca e ok.

Automecanica (unul din sedii) -

SC Siera Prod Impex SRL - str. retortei nr.25 - sector 1

SC Karo Gruo Service Auto SRL - Str. Fizicienilor nr.15, sector 3

SC Top Line SRL - Str. Nades nr.1a sector 1

SC Inedit Trans Auto - Bd. Bucurestii Noi nr.40, Sector 1

SC City Centre SRL - Calea Dorobanti, nr.31-33

SC Concept Auto Service SRL - Str. Drumul intre tarlale nr.45, sector 3

Pentru unii nu am auzit recomandari foarte bune si nu i-am mai trecut. Din pacate e destul de mare dauna si nu imi permit sa o duc la un service la care nu au decontare directa.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai Casco discuta cu asiguratorul si poate sunt acord sa o faci pe Casco si sa isi recupereze ei banii de la RCA-ul vinovatului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!