Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Recomand si eu service.ul Express Diesel de pe Sos. Alexandriei, dupa ce am avut o experienta foarte placuta cu ei saptamana trecuta.

Seriosi si profesionisti, sar imediat sa te ajute cu cel mai mult drag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

de o saptamana sunt posesorul unui Passat 2.0 TDI CR cu DSG din 2009, cu 225000 la bord (nu stiu daca sunt reali sau nu).

As dori sa verific neaparat angrenajul pompei de ulei cu axul hexagonal si arborii de echilibrare, intrucat am vazut topicul dedicat cu problemele ce pot aparea. Aceste probleme cu pompa de ulei pana la urma sunt valabile doar la motoarele PD sau si cele CR? Ca rezolvare, se poate monta pompa de 1.9 si pe motoarele CR? Intreb deoarece toti posesorii din respectivul topic care au facut aceasta inlocuire aveau motoare cu PD.

V-as ruga mult daca puteti sa imi recomandati un mecanic sau service in Bucuresti sau prin apropiere care a mai intalnit si rezolvat astfel de probleme, sa imi trimiteti un PM sau raspundeti aici.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, încearcă la service Titan, am auzit ca sunt buni 

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/28/2017 at 7:02 PM, paulandrei said:

Buna seara,

de o saptamana sunt posesorul unui Passat 2.0 TDI CR cu DSG din 2009, cu 225000 la bord (nu stiu daca sunt reali sau nu).

As dori sa verific neaparat angrenajul pompei de ulei cu axul hexagonal si arborii de echilibrare, intrucat am vazut topicul dedicat cu problemele ce pot aparea. Aceste probleme cu pompa de ulei pana la urma sunt valabile doar la motoarele PD sau si cele CR? Ca rezolvare, se poate monta pompa de 1.9 si pe motoarele CR? Intreb deoarece toti posesorii din respectivul topic care au facut aceasta inlocuire aveau motoare cu PD.

V-as ruga mult daca puteti sa imi recomandati un mecanic sau service in Bucuresti sau prin apropiere care a mai intalnit si rezolvat astfel de probleme, sa imi trimiteti un PM sau raspundeti aici.

Va multumesc!

Mai degraba iti iei o zi de concediu de la munca si dai o fuga pana la @EEXCALADE. Merita fiecare leu si e cel mai bun mecanic pe care il stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cine imi recomanda un service in Bucuresti pentru a schimba volant, masina e cu DSG?

A inceput sa bata la rece si ma gandeam sa o schimb.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Ai un contact? E soft-tuning.ro?

L.E. Am gasit. Merci!

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. O recomandare de service/reprezentanta (in Craiova sau Bucuresti) pentru schimbarea distributiei la un TSI CAXA pe Golf 5? Sa ofere garantie si sa fiu lasat sa asist la operatiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am avut un accident usor (a intrat cineva in spate la semafor) si am bara sparta si haionul putin indoit. 

Repar masina pe RCA sau casco cu regres pe rca, ma mai gandesc.

Intrebare: ce imi recomandati intre PBN si Avia Pantelimon? Masina este Skoda Octavia 3 luata de la PNB, este pe leasing cu casco la Generali.

Voiam sa merg la PNB dar am citit multe comentarii negative. O fi mai ok la avia?

Multumesc pt. sfat.

Modificat de asdd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam aceeasi problema am avut-o eu, facuta la PBN si nu am fost deloc multumit, ciupituri pe bara de la montaj probabil, lac curs putin spre aripa, culoarea a iesit dar nu mi se par seriosi. Din clipsurile de la mocheta de la portbagaj lipseau 4. Pasla aia insonorizanta care vine lipita pe aripa era aruncata la misto desi forma ei le arata exact unde trebuia sa vina. Zic sa incerci Avia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

O recomandare de service/mecanic in Bucuresti care sa curete o turbina la un Seat Alhambra cu motor AUY ? Cineva care face treaba cum se cuvine.

Multumesc anticipat

 

Modificat de iordachec
oras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am nevoie de o recomandare service care sa ma ajue cu o problema la un seat ibiza  model 6L din 2006.

 

Clima nu mai functioneaza decat in treptele 5-7,6/7 si 7/7 si chiar si asa uneori se opreste busc.

Erorile pe display sunt : 4F9 si 2C6

Multumesc.

F5691EF1-FA19-48E4-82FC-92D0009AA47E.jpeg

7DF5CF5F-0A1F-49B4-BAAC-D8FCB1408C1B.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbat motorasul aerotermei si la tine se da bordul jos pentru treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Al Bundy si multumesc de raspuns.

Chiar vroiam sa iau legatura cu tine, am citit ca ai mai fost implicat in astfel de probleme.

Am citit ca s-ar putea da jos aeroterma si prin torpedo- ai intalnit astfel de cazuri ?

Imi poti recomanda o persona/service care m-ar putea ajuta ? as vrea neaparat sa rezolv problema inainte de frig..

In cazul in care dupa degresare ai curatare motorasul tot nu functioneaza cum trebuie ai idee ce ar insemna ca si cost un motoras nou ?

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atata timp cat trebuie demontat bordul pentru scoaterea ventilatorului, nu merita doar gresarea acestuia, in 2-3 luni, problema apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Deci varianta de scoatere a ventilatorului prin  torpedou  nu este posibila ?

Nu ai nici o recomandare care sa poata sa ma ajute ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in aria Prestari Servicii ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Imi poate recomanda cineva un service serios care se ocupa de schimbat parbrize?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,
Un Service bun in Bucuresti imi recomanda cineva? Am un Scirocco 1.4 160CP si cred ca a rfi ideal cineva cu experienta pe motorul acesta / masina.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut si eu o recomandare pentru un service in Bucuresti unde sa fac aceasta reparatie, problema e la ambele praguri, unul mai rau altul mai putin. Golf 5, 2008. Unul din praguri a mai fost facut, problema a revenit, caut o solutie cat de cat permanenta, sa nu reapara problema dupa 1-2 ani. 

Multumesc.

Screenshot_2017-11-09_13-07-51.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie tratat chimic, de aceea apare iar. Şi eu am probleme acolo, însă la o scară mult mai mică. Momentan n-am găsit pe nimeni care să intervină şi chimic, nu doar mecanic - prin frecare cu flexul... :) Poate ne ajută @dr_junior1980.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat un prag, patruns de rugina, cu unul nou Cehia sau Polonia, vopsit cu vopsea texturata ca de fabrica (teroson) au tr ecut 2 ani si nici urma de rugina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut dragi colegi.Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o indrumare. Detin un mk5 1.4 fsi. Ma dispera . Motorul balbaie. Au inceput sa se auda tachetii , dar ulei are. Va rog sa ma indrumati catre un service care se pricepe la motoarele fsi. Inafara de cele care sunt in colaborare cu vw. Distributie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!