Jump to content

Skoda Superb 2 Combi


sebip

Postare recomandată

Astăzi parca mi s-a părut a fi parca prea ridicata mașina. Sau asa ar trebui sa fie? Sau sa fie PDG? :D

20170331_082502.jpg

Modificat de sebip
Link către comentariu

Tre sa ma uit mai atent pe lista cu dotările mașinii! :D

Pana atunci mai punem poze

20170331_084425.jpg

20170331_084439.jpg

Link către comentariu

@sebip: Bravo. Mie imi place cum arata, o prind foarte bine jantele, asa cum spuneam :) 

Nu cred ca ai PDG, cam asa statea si a mea cand aveam 18''

Alea cu PDG stau atat de sus, incat atunci cand te uiti din spatele ei ii vezi bratele suspensiei...

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

Is convins ca am vazut pe undeva codurile la capacele pentru prezoane! Si acuma nu le mai gasesc nici batut...:banghead:

Link către comentariu

@75NOR mulțam! Am fost la Compexit am comandat capacelele. Întreb de pret: 3.92 lei/bucata. Comand 22 bucăți, sa am și de rezerva. 

Îmi aduc aminte ca la un stop spate de pe aripa îmi lipsește un căpăcel și zic hai sa întreb un preț. Dacă un capac prezon ii 4 lei cat poate fi ala. Am rămas mut: 31 lei! Am mulțumit și am plecat. :)

20170331_170239.jpg

Link către comentariu

În după masa asta am folosit soluția de curățare piele de la SKODA. Având în vedere ca nu am interiorul murdar tare, nu ma pot pronunta de calitatea produsului. Pentru mine ii important ca nu a rămas unsuros după și ca miroase plăcut. Urmează sa cumpăr și soluția de întreținere, ca mai degrabă de asta as avea nevoie. 

Mai pun niște poze cu interiorul

20170403_191031.jpg

20170403_190729.jpg

20170403_191023.jpg

Link către comentariu

@sebip: foarte bine arata interiorul, efectiv zici ca sunt noi scaunele, probabil ca s-a mers la costum in ea :icon_thumright:

Misto, curat, bibilit, ingrijit - like :cool:

Link către comentariu

@75NOR am aflat fostul proprietar: o firma din nemția care oferea servicii de curățenie, cu sucursale pe toată Germania. :D În final era culmea sa aibă mașină neintretinuta!

Link către comentariu

Si mai bine, in cazul asta :P

Imi place ca esti tipicar: totul la locul lui, jaluzeaua din consola centrala inchisa, mocheta de langa incuietoarea centurii de siguranta curatata si aspirata (zona aia e magnet pentru scame & praf), chiar e un exemplar de Superb 2 superb :) 

Oricum ar fi, eu te admir ca folosesti covorase de material textil...

Eu n-am curaj, mi-e ca le fac praf rapid, e foarte mult colb in Brasov primavara asta :( 

Link către comentariu

@75NOR Multam!

Cu covorasele tre' sa ai grija de ele. Lucrez in constructii si destul de des ma plimb printre santiere....;). Plus ca ii mare masina in interior si parca nu ii sta bine cu covarase de cauciuc! Acuma am doua seturi de covorase. Ala vechi l-am folosit iarna. 

Link către comentariu

Sa stii ca e Superbul 2 preferat de mine de pe forum :cool:

Da, nici mie nu-mi place cum arata cu covorasele de cauciuc :( 

Dupa ce se obosesc astia sa spele mizeria si praful, o sa incerc sa le pun si eu pe cele de material.

 

Link către comentariu

Is cel mai tare din parcare....si parcarea ii goala. Goala de Superb 2! :)) 

Link către comentariu

M-am reîntors sa comand și clema pentru capacele (~9 lei) și soluția pentru întreținere piele.

20170405_141052.jpg

Link către comentariu

China aduce +5 hp...am zis !

O intrebare legata de solutia pt piele: o folosesti doar in exteriorul scaunelor, nu si pe alcantara sau ?

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Atat timp cat nu se pateaza alcantara, nu ai de ce sa dai pe ea cu solutii.

Scamele/praful se curata instant cu o rola din aia "lipicioasa" cu care dai pe haine...

Woops, iar o sa-mi sara lumea in cap ca "promovez" solutiile "babesti" si nu folosesc ultimele minuni alte tehnologiei :P 

Link către comentariu

@ToniM soluția ii doar pentru zonele cu piele. Scaune, zona din spate a scaunelor, fete de ușa, cotiera fata/spate. Pentru alcantara, atata timp cat la mine nu ii patata/murdară, am folosit o perie moale!

Link către comentariu

Pe dealul Feleacului/ Trec carăle Iancului/ Nu trec cum trec carăle/ Strălucesc ca soarăle… :D

 

Link către comentariu

Biutiful :) Misto peisajul, norii aia de vara, ce mai...

Genul asta de drum e "croit" la marele fix pentru Superb, zic...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru ca la Cluj ninge ardelenește, cum nu a nins toată iarna și eu urmează sa fac o tura prin RO week-end-ul asta, vom reveni la anvelope de iarna. 

14926626659651993281598.jpg

Link către comentariu

E mai safe asa sa stii. Ninge si pe aici pe rupte, sunt 0 grade, e cam de strans din fese cu cauciucuri de vara. In plus, pe ruta pe care vrei tu sa mergi....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!