Jump to content

Skoda Superb 2 Combi


sebip

Postare recomandată

Mmmddaaa asta am observat chiar si cu 225le pe 17 la al meu, cu cat ai cauciucuri mai late, la o ploaie mai serioasa cu atat este mai important sa ai striatiile din anvelopa cat mai adanci, toamna nu puteam sa depasesc 120 pe ploaie pe autostrada ca masina deja incepea sa dea semne de pierdere aderenta, in timp ce peste o zi cu cele de iarna la 140+ zici ca mergeau pe sine in aceleasi conditii...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Când ești balena nu contează kilogramele. Îți permiți sa faci plinul pe inserate! :)

20170311_195138.jpg

Link către comentariu

Asa balena frumoasa sper ca Maxx Motion a primit de baut :)

Link către comentariu

Am alimentat într-adevăr cu Maxx Motion, se vede și din poze. Am băgat undeva spre 40 litri și am zis ca merita ceva mai bun, având în vedere ca pentru cantitatea asta diferența fata de normal era undeva la 12-13 lei.

Și am găsit și factura cu ultimele lucruri cumpărate:

 

20170303_121445.jpg

Link către comentariu

@Doomy ii vorba de cârligul postat de @DOL ! În locul cârligului se poate monta și un suport de tableta. 

Doar ca dacă stai în spate și nu ai centura pusa, la o frâna mai brusca îl poți lua în dinți! :D

Link către comentariu

@sebip: frumoasa balena, chiar ok :) 

Sa-mi zici si mie cat de ok e solutia pentru curatat pielea, dupa ce o folosesti. Cat a fost, daca se poate ? 

Link către comentariu

@75NOR 35 de lei a fost soluția.  Despre eficacitatea ei nu ma pot pronunta, ca încă nu am folosit-o. Vreau s o folosesc nu neapărat la scaune ci mai ales la volan, schimbător și frâna de mâna. Este când din cauza transpirației, prafului simt volanul "murdar". Tot zic ca îmi caut ceva mănuși de condus, dar nu știu pe unde as putea găsi ceva bun.

 

20170313_130050.jpg

20170313_130044.jpg

Link către comentariu

Pentru ca vine vara, m-a prins iară ideea de a mai avea un set de jante pe 18" OEM. 

Știe cineva ce model sunt jantele astea:

 

IMG-20170317-WA0000.jpg

Link către comentariu

Bineinteles ca cineva stie :) 

Sunt Luxon, unul din cele mai frumoase modele de jante de S2. Arata genial pe break :) 

Vezi mai jos

Wheels_Range.jpg

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

@75NOR rau ii sa fii chior. Abia acuma am sesizat diferenta intre Luxon si Themisto... :)

Link către comentariu

Nu ești chior. E foarte fina diferența, sunt mai elegante Luxonurile si mai rare. Spitele sunt mai dese la Luxon si e mai fin lucrata zona de trecere dintre spite si butuc.

Exista Luxon pe antracit, alea sunt pasăre rară cu adevărat, dar arata..de vis. Vezi pe eBay...

Link către comentariu
On 3/13/2017 at 1:15 PM, sebip said:

 Tot zic ca îmi caut ceva mănuși de condus, dar nu știu pe unde as putea găsi ceva bun.

Incearca aici , dar sa nu mergi pe culori deschise , pe negru e cel mai ok.

http://www.manusidinpiele.ro/manusi/auto/

Modificat de b97dmt
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pana la urma am luat jante pe 18" și săptămâna asta voi trece și eu în final pe anvelope de vara.

20170329_170628.jpg

Link către comentariu

Bun...Themisto, cred ca vor da foarte bine pe break - senzatia mea e ca arata mai bine pe break decat pe sedan modelul asta de janta :) 

Apropos, vad ca sunt in stare buna, dar merita o curatare cu o solutie de jante si....da, neaparat capace centrale de Skoda, cu logo verde :) 

Hai cu pozele....

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

Arata exceptional - dar ca sa rup monotonia as vopsi jantele in gunmetal.

Link către comentariu

Cu vopsitul mai aștept. Eventual dacă mai trece timpul și mai apar semne de uzura.

O poza și pe partea cealaltă, dar și cu covorașele:

20170330_191531.jpg

20170330_191558.jpg

Link către comentariu

Arata intr-adevar super bine modelul de jante pe combi, felicitari!

In doua saptamani maxim sper sa apuc si eu sa schimbi tenesii si covorasele :)

Drumuri bune!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!