Jump to content

Skoda Superb 2 Combi


sebip

Postare recomandată

  • 1 month later...
în urmă cu 2 ore, sebip a scris:

Să inteleg că ar trebui sa îmi văd de treabă? :D

Da. Uita de softul dieselgate daca nu vrei sa faci dupa o investitie sa revii la ce ai acum :)  mai degraba un stage 1 ;) 

Link către comentariu

@davides osram normale, ca nu am avut atunci vreme sa caut, sau sa astept pana vin de pe tot felul de site-uri, LED-urile. Orice martor aprins in bord, imi zgarie retina! :D

Site-ul ii asta: http://skoda-recallactions.skoda-auto.com/ro-RO

 

11 hours ago, mihai.onu94 said:

Da. Uita de softul dieselgate daca nu vrei sa faci dupa o investitie sa revii la ce ai acum :)  mai degraba un stage 1 ;) 

Imi aduc aminte totusi ca m-au prins odata in reprezentanta si m-au intrebat de update. Dar am semnat ceva hartii ca nu vreau!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

S-a mai ars un bec! :D De data asta la semnalizare stanga/spate. Am luat toate magazinele de piese la rand pana am reusit sa gsesc un bec sa il schimb. Nu stiu unde s-or fi gandit cand au ales sa puna bec RY10W! German engineering...

Modificat de sebip
Link către comentariu

cred ca a fost neamtul care s-a gandit sa puna la mine pe semnalizare fata psy24w

Link către comentariu

@sebip Daca te consoleaza cu ceva cam toata generatia Vag din perioada aia este echipata  cu acest bec la semnalizare si eu la Tiguan al acelasi bec :) 

Link către comentariu

Ca un pont , gasesti mult mai ieftin la alfaromtrans , chiar daca nu au pe site au sigur in depozit , merita sa le dai un telefon .... 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am profitat de zilele astea libere și am dat o fuga sa vedem Marea Neagra!

IMG_20190430_084538.jpg

IMG_20190430_133123.jpg

IMG_20190501_061605.jpg

Link către comentariu

In ultima drumeție am depășit borna de 225.000 km în liniște și fără nici o problemă.

Când îți fac fetele program in Constanța! :)

IMG_20190502_115904.jpg

Cu munții înzăpeziți in oglindă!

IMG_20190503_134018.jpg

La zidurile cetății din Alba Iulia.

IMG_20190503_164158.jpg

Link către comentariu

La cum arăta mașina, era absolut necesară o spălare!

IMG_20190504_120204.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pe M3 în Ungaria. Cu durere in suflet până să se facă poza a trecut cifra rotundă, plus pe coborâre a a început să crească viteza. :)

IMG_20190707_182759.jpg

Link către comentariu

Următoarea revizie:

- ulei motor (Motor Gold 5W30 LLIII) toate filtrele (Mahle)

- ulei cutie de viteza + filtru (aici tot OEM)

- protecție amortizoare spate 

IMG_20190712_091909.jpg

Link către comentariu
  • 3 months later...

Am început sa observ că noaptea a început să scadă din luminozitate. Îmbătrânesc eu, îmbătrânește mașina, dar până să aflu unde îi adevărul am schimbat becurile!

IMG_20191020_173309.jpg

Link către comentariu

Vaiiii !  foarte buna alegere :)  Sunt ultimul model din gama Osram cele cu LASER...... Vreau neaparat feedback :) 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!