Jump to content

Skoda Superb 2 Combi


sebip

Postare recomandată

Tocmai au trecut 10 zile de umblat prin tarile vecine si prietene! Am umblat prin Ungaria, Austria si Italia. Am vizitat Sopronul (HU), Bibione (IT), Viena (AU), Timisoara si ultimele zile la Sinaia. Evident dintre toate astea cel mai dezamagit de Timisoara. Un centru in care toate cladirile vechi is praf. Am facut 3883 km cu un consum de 6.61 l/100 km. Avand in vedere ca masina plina, 2 adulti+2copii, autostrada, orase aglomerate...ma declar foarte multumit.

IMG_20180721_123103.jpg

IMG_20180721_095030.jpg

IMG_20180719_135650.jpg

IMG_20180719_160842.jpg

IMG_20180716_184627.jpg

IMG_20180715_194250.jpg

Link către comentariu
42 minutes ago, sofo_bogdy said:

Tir-ul ala era pe contrasens sau mi se pare mie? 

Platforma! ;)

Link către comentariu

De-abia acum am vazut! Nu marisem poza si nu am observat platforma! 

Link către comentariu
On 7/23/2018 at 12:12 PM, sofo_bogdy said:

Tir-ul ala era pe contrasens sau mi se pare mie? 

Ha ha :) 

 

Link către comentariu

catre colegu' clujean ,cum e avensisu' ca si spatiu interior...ca pare mai mare...ori skoda era parcata mai in fata...:))

Link către comentariu

@radu81 nici nu le poti compara. Nu cred ca in clasa asta este ceva mai mare ca si Superbul!

Link către comentariu

@radu81 poza nu incearca sa compare cele doua masini. :) Posibila diferenta, ii data de pozitia masinilor, unghiul din care ii facuta poza...

Link către comentariu

@cogdao profitam și noi de vară și concedii. Plus că mașina se cere și se simte in largul ei la drum întins!

Pe langa ieșiri "mărunte" in august urmează o alta tura prin Serbia, Macedonia și Grecia!

Ne apropiem de 210.000 km și avem șapte ani. Mă surprinde în mod plăcut construcția robusta a mașinii. Sau cel puțin așa se simte. In ciuda vârstei mașina merge foarte bine, nu are nici un greieraș, in ultimii 50.000 km de când îi la mine, singurele cheltuieli au fost reviziile și întreținerea curenta. 

Că și upgrade-uri nu prea am ce sa ii fac, mergând pe linia OEM. A avut lumini in portiere, la picioare fata/spate, are lumini interioare in mânere la deschiderea ușilor, lumini in oglinzile exterioare, are toti senzorii aferenți anului 2011, RNS510, scaune cu memorii și reglaj electric, alcantara, deschidere electrica la haion ... Dar inca îmi mențin părerea personala că dotarea care mă bucură cel mai mult și care noaptea la condus ii aur, ii data de cele trei oglinzi heliomate. Extrem de odihnitoare.

Link către comentariu

Singurul lucru pe care l-as recomanda ca “upgrade” ar fi trecerea de la RNS la Composition Media, e foarte ok si util sa ai CarPlay / Android Auto. Si preturile sunt apropiate daca vinzi RNS-ul si kit-ul de bluetooth (Composition media are incorporat daca nu ma insel).

In rest e geniala! :) 

Link către comentariu

@Ravefii cuminte! :)

In urma experientei cu Golful 5, la care periodic modificam lista, mă țin departe de orice topic cu upgrade-uri. Mă vaccinez lunar, îmi i-au medicamentele, dau cu apa sfințită...

Link către comentariu

Eu la Leon am reusit sa pun “doar” pedale si, acum dupa ~4 ani, senzori. Stiu cum e! :)) 

Link către comentariu

Mai dam jegul jos de pe mașină!

IMG_20180730_164432_crop_1031x435.jpg

Modificat de sebip
Link către comentariu

In vizita la cascada Valul Miresei...ne așteaptă cuminte în "parcare"!

IMG_20180804_164102_crop_854x543.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumoasa achizitie !! Sunt posesorul unui model similar din dec 2015 , nu am avut curajul sa o postez pana acum sau detalii despre masina. Dar de schimbat piese pe ea , am schimbat ceva! 

Singurul lucru care imi pare rau ca nu l-am sch39581337_287222331862643_4687676922040156160_n.jpg.7dce5709730fcd042f2d2de429762ea7.jpgimbat mai devreme , sunt arcurile eibach pro-kit . In rest super masina ! 

La mine simteam nevoia , senzatia gen barca la viteze mari sau curbe luat in viteza , chiar lasa de dorit . Momentan sunt la stage 2 motor si 1 dsg !

 

Link către comentariu

Cu curaj ii poti face un topic. Merită! Ne mai inspiram si noi  

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salut,

 

Dap, tot uitandu-ma imi dau seama ca si a mea era fara PDG si jante de 16... nu arata asa jmecher ca a ta, asa ca m-am bagat in ea si mi-am rupt la propriu mainile schimband arcurile si amortizoarele... rezultatu: arata ca pixu da macar nu mai agat bordurile si cuiele de proptit porti si etc....

 

cu stima,

 

radu

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Astăzi o pietricica mi-a făcut o bucurie mica. Așa că ne-am oprit sa rezolvam problema :D

IMG_20181005_135752.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!