Jump to content

Skoda Superb 2 Combi


sebip

Postare recomandată

E vorba de reminiscentele trecutului, cu Octavia 1, erau foarte multi care spargeau baia de ulei - era destul de joasa si trebuia grija, inclusiv prin oras la denivelari. De atunci a inceput obsesia asta cu PDG si nu se mai termina, caci "fiecaruia i-a zis cineva ca e musai PDG"

Cu jantele alea de 18 oricum nu ai ce sa cauti, nici macar pe pietris mai nebatut, ca le zgarii imediat. 

Link către comentariu
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

@75NOR Multam! Nu mai prea am vreme sa scriu pe aici...si adevarul ii ca nici nu prea am ce! :D Jantele astea is cu anvelope de iarna, deci urmeaza in cel mai scurt timp sa mearga la "hotel"!

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

După 14.000 km intrăm la pit-stop. Revizie: toate filtrele + ulei motor.

IMG_20180404_084922.jpg

Link către comentariu

La DSG am schimbat la 160.000 când am adus-o din Germania. Amorsarea pompei:

IMG_20180404_094029.jpg

Link către comentariu

@DaNNinho am dat jos Nokian WRD4 si am pus Falken Azenis FK510. Astea de vara nu au numai un sezon!

Link către comentariu

Așa da. Văzusem ceva stick-ere și credeam că sunt anvelope noi. Cam "din cauza ta" și a postului tău de anul trecut am pus în toamnă pe două mașini anvelope falken (iarnă sau ms și vară) și acum pe a mea 4 de vară. Aștept să le mai testez, par cam moi la atingere, sper să reziste 2 veri, că Bridgestone și Continental tot doar atât pot duce.

Link către comentariu

am facut ieri un drum pana la Oradea..pentru ca fetele au vrut balaceala. Am mers in coloana cu inca doua masini, moartea pasiunii! :D In felul asta am resut si un consum de 4.7 :icon_cheesygrin:

 

 

IMG_20180410_085908.jpg

IMG_20180410_085847.jpg

IMG_20180410_085841.jpg

IMG_20180410_085832.jpg

Link către comentariu

@sebip: acum ai vazut si tu cum scot producatorii consumurile "declarate"...

"Senzatie majora, cu "putin" la ora" :lol: 

Link către comentariu

Si eu am ramas suprins de consumurile astea, avand in vedere ca DSG+1600kg+combi=LOVE

Link către comentariu

Frumoasa masina printre copacii infloriti.

Si eu am consum de 4,7 la drum drept in a 6 a la 70km/h.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!