Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Un service care sa lucreze si duminica pe undeva prin Cluj sau imprejurimi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu de gasit asa ceva duminica. Dar ce bai ai? Unde esti acum?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan sunt aproape de Reghin si trebuie sa ajung in Cluj azi. Se freaca ceva de discul de frana stanga fata mai ales la viteza mica. Se aude un scrijelit destul de nasol. Am dat roata jos si nu am reusit sa descopar sursa. Trebuie dat jos discul pt ca e posibil sa fie o pietricica prinsa sau aparatoarea discului sa frece.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am ramas fara frane la un VW Polo Combi 1999. Sunt din Cluj-Napoca, cartier Gheorgheni. Aveti vreo recomandare de service sau meserias din zona? Am vazut multe recomandari dar sunt cam departe de zona, si nu m-as aventura in trafic, fara frane, pe distante prea mari.

 

Pedala de franare se apasa foarte usor acum, si mai prinde putin de tot daca o apas pana-n podea. Are cineva idee ce ar putea fi?

Si oare cat ar costa o "diagnostic" si reparatiile? :)

 

Multumesc frumos. O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil garnituri la pompa sau la cilindrul de frana duse. Ori ai pierdut lichid de frana pe la o conducta sau aer în instalaţie.

Verifică nivelul lichidului de frână.

Modificat de lupo_bv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns. Am verificat acum si lichidul de frana s-a dus. Am pus altu dar tot nu mai prinde frana. Am gasit pe cineva si va veni luni sa se uite. Multumesc inca o data si o seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva vreun loc unde se face ITP-ul cu mai putin de 85 lei? Atata iau aia de la Eurial Pejos. Nu-i mult, da' daca gasesc pe cineva care face cu 15 lei, la ala ma duc :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat ; pana acum am gasit doar peste 85 (95, 105, chiar si 120lei)

Modificat de cristobob
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai Bogdane la banii aia eu zic sa nici nu il mai faci ca tot aia e .

sent too note 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bujulache poti merge la YmY in Floresti numai ca cel mai probabil trebuie programare. Am verificat la el de fiecare data masina inainte de concedii si nu am avut probleme niciodata.

Modificat de mariusicha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva o rampă sau un loc în Cluj unde aș putea să urc mașină să pot lucra sub ea?  M-am săturat să merg pentru orice chestie neînsemnată la service doar pentru că nu am posibilitatea să lucrez sub mașină și să plătesc sume nejustificate gen 70 de lei pentru schimbat sonda lambda și să mă rog să-mi și facă lucrarea.

Modificat de Sh0by
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi recomanda si mie cineva unde pot incarca+verifica clima la sharan,mai eftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am facut ceva lucrari la klima undeva langa augsburg in someseni.Tekton se numeste servisul.nr tel 0731351715.nu stiu cat de eftin e comparativ cu altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am mers pentru al doilea an consecutiv la acelasi service si e OK:

AutoDias: Cluj-Napoca,CALEA TURZII nr. 195 Tel: 0264-593580
 
Nu se completeaza freonul asa des, dar la mine au fost si alte probleme. De obicei la 2 ani ar trebui verificat.
Se plateste in functie de cat trebuie completat (in grame) - eu am platit cam 70 de lei pentru 200 grame de freon.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva o rampă sau un loc în Cluj unde aș putea să urc mașină să pot lucra sub ea?  M-am săturat să merg pentru orice chestie neînsemnată la service doar pentru că nu am posibilitatea să lucrez sub mașină și să plătesc sume nejustificate gen 70 de lei pentru schimbat sonda lambda și să mă rog să-mi și facă lucrarea.

Tin minte cand mi-am luat masina ca m-am dus cu un tip sa imi verifice ceva... si m-a dus la o rampa chiar langa gara...din pacate nu mai tin minte exact da era cam in zona asta 

https://maps.google.ro/maps?hl=ro&ll=46.786978,23.59211&spn=0.004503,0.009645&t=h&z=17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat cu clima,pe str.Decebal cu 60 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slautare, ma intereseaza unde si cam la ce buget se ridica o operatiune de curatare / revizie sistem admisie motor. Personal am curatat / inlocuit garnituri la intercooler, tubulatura IC, clapeta acceleratie si supapa EGR. Restul nu am putut sa fac singur (turbina, schimbator caldura gaze, galerie admisie, etc.). Masina din semnatura are 200k si ar cam trebui zic eu.

 

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa ma duc cu masina in service am un touareg din 2005 si vreau sa vad ce are ca îmi suna ceva ff urat la motor si sa-mi schimb si placutele si discurile de frână o remcomandare ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvane pe cine vrei tu ca sunt impartite parerile aici. Dar cam la toti ai nevoie de programare.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca îmi zici tu niște băieți care is de încredere si lucra repede pt ca eu vin din Austria pt treaba asta ca aci astia miau cerut 1000 de euro numa placute si discuri fără mana de lucru si încă 4 mii de euro pt sunetu ăla de la motor ca Cică e Rotile alea de la distributie si aci ii 4 mii de euro dar nu au cum sa stie ei treaba asta pt ca nu miau dat motoru jos nu aveau cum in 3 ore cât a stat masina la ei si pe diagnoza nu arată si câte miau zis si mie si altii. Eu nu ma prea pricep

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la ymy +40 74 347 0234

Zoli 074-278-9050

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cele din urma mi-am facut verificarea inainte de a pleca in concediu la un service de pe strada Fabricii de Caramida nr 9... Au fost foarte ok si s-au miscat rapid asa ca recomand...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut stiti pe cineva in cluj care mi ar putea recoda o cheie... din pacate nu stiu nici pin ul de la cheie...

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti recomana un service de pompe de injectie, Bosch Diesel service sau Coretel sunt ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

     Acum aproximativ un an la LT-ul 46 de la firma tatălui meu s-a defectat pompa servo și am ales să o trimitem la recondiționat.  Am găsit atunci firma Autoestet la care din anunțuri și primele discuții la telefon păreau foarte ok. Totul s-a schimbat din momentul în care am zis că le trimitem pompa(fiind pompă tandem) la recondiționat. Deodată mai trebuia să plătim 100 de lei pt. verificare, nemenționată până atunci, am acceptat. Având nevoie de mașină am vrut să ne trimită cât mai repede pompa înapoi și am fost de acord să ne trimită o pompă servo recondiționată de ei cu pompa de vacuum de pe tandemul nostru. Pentru „urgență” ne-au mai taxat inexplicabil cu încă 50 de euro.

 

Pentru garanție(12 luni) a trebuit montată în service autorizat după instrucțiuni trimise de ei(nici nu aveam de gând altfel) și s-au certat cu cei de la service pe tema asta nu mai știu exact de ce.

 

  Acum, după aproape 11 luni, s-a rupt axul și a rămas mașina fără servo și fără frână în București iar cei de la Autoestet nu vor să acorde garanția pe motiv că nu au primit procesul verbal de la montaj.

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!