Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Adax. Am indreptat jante la ei, sunt seriosi. Recomand

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unde as putea gasi doar un senzor de parcare? Se pot cumpara la bucata de undeva?

Modificat de cristobob
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Sunt pe cale sa achizitionez o minunata broscuta. Stiu doi foarte buni mecanici in VW, dar de modele mai noi, imi poate recomanda cineva de pe forum un mecanic bun in Cluj de VW Beetle? E un model 1302. Daca exista un mecanic bun, si cumpar masina, daca nu imi vad de treaba

 

Hai salut si sper sa veniti cu vesti bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa arunci o intrebare de genul asta pe aria "air-cooled" sigur gasesti acolo informatii.

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unde as putea gasi doar un senzor de parcare? Se pot cumpara la bucata de undeva?

Cel mai bine intreaba l pe volksman de pe forum...s ar putea sa nu se vanda la bucata

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Caut un atelier de tinichigerie pentru vopsit bara fata si bandourile pe care vreau sa le fac in culoarea masinii. Pe cine recomandati pentru astfel de lucrari? Nu neaparat ieftin dar sa faca lucrare de calitate. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atyla langa podul de la IRA nr de telef (0744) 275 291

iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, o sa iau legatura luni cu el. E cumva pe forum ca imi suna cunoscut...sau poate s-a mai vb de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, stie cineva unde as putea gasi un service de casetofoane auto in Cluj? Vreau sa stiu daca se poate repara butonul de volum la acest casetofon.

post-25-1131933461.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate dar nu renteaza financiar. Problema este din procesor la modelul acela.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Passat-Driver

Salut,

imi puteti recomanda un service in Cluj care sa se ocupe de o cutie automata de viteze, la un Passat din 2001?

Cineva scria despre tipul din clujana ca ar trebui evitat. Eu chiar de numarul lui de telefon am dat, si de o vreme ma tot amana...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la Abdul in Gilau telefon 0740601143 poate iti da el o solutie sau te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce probleme ai la cutie colegu? Abdul nu repara automate doar manuale si te indruma spre Samer din timisoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut stiti cumva un atelier pt reconditionat jante aluminiu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva un atelier care comercializeaza bare transversale (pt suport biciclete) ...eventual le si monteaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No asta da promptitudine:) multumesc baietii, raman dator!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-Driver

Salut,

scuze ca nu am mai intrat pe forum, am fost plecat.

In legatura cu cutia mea automata de viteze, (Passat 2001 4 trepte fara tiptronic) cand calci acceleratia se tureaza motorul, cam o secunda si dupa aceea te smuceste si pleaca masina. Se observa la depasiri. Iar la drum intins la o usoara urcare a drumului, oscileaza usor turatia motorului ( se observa la turometru dar se si simte).

Am fost la reprezentanta VW unde au turnat cica un litru de ulei in cutie, mi-au luat 250 lei si au spus ca le pare rau ei nu repara cutii automate ci le arunca si pun alta noua, daca doresc... -Nu multumesc.

Mi-au mai dat un sfat: cica ar fi cineva pe linga podul IRA care se ocupa, dar exact nu se stie... sa caut pe net.

Daca aveti idei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Autoworld sa fac revizia tehnica obisnuita(filtre+ulei). M-am programat telefonic pt sambata si cand am ajuns acolo in evidentele lor eram pt vineri. Nu am inteles de unde confuzia asta. Totusi, au fost amabili, au spus sa stau linistit ca ma rezolva, doar ca trebuie sa astept un pic mai mult. M-au intrebat daca doresc sa raman la fata locului sau sa revin mai tarziu, sa cheme taxi. Am zis ca raman. "-Doriti sa stati langa masina in timpul lucrarilor?" m-au surprins, binenteles ca am acceptat. Pana am completat hartiile de service si  am studiat masinile din showroom, m-am mai invartit un pic pe acolo, sa mai studiez pliante, vine mecanicul si ma invita in atelier. Am asistat la lucrarile ce s-au facut la masina, mecanicul amabil mi-a raspuns la toate intrebarile, mi-a dat sfaturi. Totul a fost ok. Uleiul pus a fost Castrol Edge Profesional 5w-30, e din butoi, l-a adus intr-o canistra, are o culoare verzuie. Am citit ca are un marker in el, la ultraviolete e fluorescent. Filtrele, ambalate in cutii OEM, erau Mann dar pe cel de aer nu scria nimic. Am fost intrebat daca mai sunt alte probleme, daca s-a depistat ceva la revizie, daca totul e in regula. Am fost deplin multumit. Si atunci cand ma invartiam pe langa masinile din showroom, consilierii amabili s-au oferit sa-mi prezinte masinile, "Buna ziua, sunt .. (numele).., (da mana cu mine), doriti sa va prezint masina, sa va ofer niste date?", nu am mai intalnit o astfel de atitudine pana acum.

Era sa uit, inainte de a ma programa, cerusem prin email oferta de pret pt acesta revizie, 954 lei. Exact atat a fost si la final.

Modificat de Alpin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce face criza asta din oameni.... incep sa-si dea interesul pentru client! Extraordinar!

 

@Alpin: Cred ca atitudinea cu care ai fost tratat este una normala, de la sine inteleasa. Ce nu inteleg eu este: de ce esti surprins ca ai fost tratat cu respect? Oare nu meritam sa fim respectati (de catre cei din service) atunci cand platim pentru servicii? Oare vanzatorul de masini (consilierul) nu trebuie sa vorbeasca frumos cu tine stiind ca esti un potential (mai mult sau mai putin / mai devreme sau mai tarziu) client?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost doar placut surprins, mai ales de invitatia de a sta alaturi de masina. Nu am fost in multe service-uri dar aici m-am simtit cel mai bine. Sigur si in altele am vazut ca te poti uita prin vitrina sau pe monitor dar adevarul e ca nu vezi detaliile asa. Oare in cate showroom-uri consilierul nu e infundat cu nasul in hartii sau calculator, prins in discutii cu colegi sau cunostinte si esti nevoit sa-l apelezi tu prima data, nu el sa se ofere? Eu am mai fost aici pt niste informatii, au fost amabili si am zis ca revin. Am incercat la Autotop Mures, cu toate ca pe site nu au program sambata, ma gandeam ca poate au schimbat programul, am trimis email pt oferta, mi-a venit reply sa confirm adresa sa nu fie spam, am confirmat, totusi dupa o zi am gasit mesaj ca emailul nu a ajuns la ei. Nu am mai insistat. Si da, e normal sa fie asa si la fel de normal e sa relatez, cand e cazul, contrar opiniilor incetatenite, ca intr-un service poti fi si tratat corect si cu amabilitate.

Am un exemplu la Ford Mures, ziua portilor deschise pe parcursul unui weekend. Merg sambata, este inchis, mi se explica ca doar duminica se tine. Pacat.

Modificat de Alpin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru colegu 

Passat-Driver

eu in Cluj nam gasit decit unu singur care face cutii automate,cel de la clujana pe nume Dani si miam facuto eu, pe tester iti da ceva eroare pe grupu de electrovalve? poti incerca si la Dani pentru o diagnoza.

Modificat de adrianf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alpin, ce mult a costat revizia (filtre + ulei) 954 ron ... ti au mai facut si altceva? asa mult costa si la un service normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-Driver

@ adrianf  am pus masina pe tester si nu are erori la cutie. Au citit si cei de la VW si nici ei n-au gasit erori. Daca zici ca baiatul de la clujna e ok am sa-l mai sun, poate gaseste timp si pt. mine. Am mai vorbit cu cineva si din Timisoara care cica e mare expert in cutii automate si dupa ce i-am descris simptomele a zis: nu te chinui cu reparatul ca nu merita. Cumpara mai bine o cutie second de la dezmembrari...    Nu e usor, ma tot gandesc cum sa fac sa fie bine...

 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!