Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Ce e "ymy" ? :Driver:

O adresa, un site .. ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ymy (tel:0743470234) il cheama pe un forumist care are service in floresti, 50 metri dupa politie pe partea dreapta cum mergi spre gilau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai precis la 100m dupa sensul giratoriu din floresti pe partea dreapta (cum mergi spre oradea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

As vrea sa imi schimb buca suportului motor, cel de jos, si nu stiu pe unde as putea gasu bucse powerlfex sau alta marca prin cluj. Daca stie cineva, rog sa ma ajute cu o informatie ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la ymy in floresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golf416 confir si eu ce zice bogdan.Chiar eram acolo odata cind a schimbat ymy asa ceva la un golf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms frumos baietii. Prompti ca deobicei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Robert Kovacs

Unde as putea sa imi reglez si eu farurile in cluj? si cam cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cine am fost eu multumit au fost cei de la Compexit (dealer Skoda si Seat Cluj) pretul e undeva in jur de 50 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam la orice statie itp iti regleaza farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Ymy am programare Luni pentru distributie, pot doar sa spun ca am fost incantat de pretul oferit dar si de cum am purtat conversatia telefonica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde as putea sa imi reglez si eu farurile in cluj? si cam cat costa?

In cadrul verificarii gratuite care se facea la Autoworld iti reglau si farurile (gratis)daca era cazul.Nu stiu daca mai e in vigoare oferta de verificare gratuita,poti incerca;(in aprilie mai era)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Unde as putea oare vopsi un capac de oglinda. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

De curand mi-am curatat interiorul la masina la Compexit.

Au facut treaba excelenta. Masina arata aproape ca noua. M-a costat ~185 ron dar au curatat toata tapiteria de la scaune, bancheta, usi, plafon (pe aici au mai omis cate un loc ... doar nu ne dorim perfectiune, nu ?).

Pe ansamblu recomand cu caldura. Amu imi vine sa ma descalt cand urc la volan :-)

Toate cele bune!

Mosu'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat a durat operatiunea? Daca tapiteria arata rau , adica patata, murdara, se baga oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horean,

Desi nu sunt mandru de asta .. tapiteria mea era destul de murdara. In special pe scaunele din fata.

Nu cred ca au un standard despre cat de murdara sau curata sa fie :-)

Curatarea e chimica, dc iese e ok, dc nu .. ramai cu oarece pete.

La mine e neagra tapiteria deci petele, chiar dc apar, nu e mare bai (dar nu am observat nici o pata si cred a trecut mai bine de o luna de atunci). Daca ai insa o culoare deschisa .. nu stiu ce sa zic. Stiu pe cineva care si-a curatat-o, altundeva (la un service de cartier din cate am inteles, tot in Cluj) si a ramas cu pete pe scaune. Nu cred sa fie probleme la Compexit, dar m-am gandit sa pomenesc si despre asta.

Cand am luat-o era inca umeda. Am plecat de acolo cu folie pe scaun. Deci cred ca ar trebui 2 zile sa o lasi la ei. O zi ptr curatare si una ca sa se usuce.

Suna si intreaba mai bine.

Numai bine!

Mosu'

Modificat de mosu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate tapiteria e deschisa la culoare, si in ultimul timp am cam neglijat masina si arata foarte rau ....mai nou port ceva naspeturi de huse sa nu se mai lege prietenii de ce murdara e :icon_thumright: , si sper sa apuc sa o duc la "doftor" sa zic asa , ca si eu m-am saturat de jegu de pe scaune si bancheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se poate face in Cluj o polishare buna? (as adauga si la un pret decent)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat ieri kitul de distributie + pompa de apa la Autoworld. Este promotie, a costat 1100 lei.

Sunt multumit de colaborare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristian_F la banii astea daca e promotie atunci cind nu e inseamna ca platesti aproape dublu.Super preturi practica reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat ieri kitul de distributie + pompa de apa la Autoworld. Este promotie, a costat 1100 lei.

Sunt multumit de colaborare.

Este cumva promotia asta cu 20% reducere pnetru piese de schimb pt golf iv/bora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi iti spun eu ca la imy un amic, tot la motor 1,6 dar oe skoda a platit 600 ron fara promotie, cred ca ai cam dat gres cu autoworld

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog nu mai comparati preturile de reprezentanta cu preturile de la service-urile autorizate. Nu isi are rost aceasta comparatie. E clar si va fi clar intotdeauna ca la reprezentanta vor avea preturi mai mari cu mult. Sunt o anumita categorie de clienti care numai acolo se duc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constat unanimitatea parerilor legat de cat de proasta optiune am ales. Totusi, cuiva care are motorul meu si care va dori sa isi schimbe distributia, informatia pusa aici poate fi folositoare. Celorlalti este doar o ocazie de a isi exprima parerea despre Autoworld. Am cerut si alte oferte inainte de a apela la ei si stiu care este situatia pe piata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna baieti ,am de schimbat si eu radiatorul de clima si incarcat cu freon apoi ,dar as apela la un service care lucreaza bine si nu sunt scumpi la manopera .Din cate am inteles trebuie demontata bara fata ,farurile ...imi puteti recomanda pe cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!