Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Cei de Profile Center mi s-au parut ok.(intre Cluj si Sanicoara, imediat dupa giratoriu, pe staga, directie mers Apahida). Preturi sub Adax, mai putina lume, nu ai probleme cu parcarea, stai la cald si bei o cafea din partea casei pana te rezolva. Daca vrei ceva mai ieftin si care aduce a vechile si bunele vulcanizari cu care eram obisnuiti pana nu demult, dar cu meseriasi ok, poti incerca pe varianta Manastur-Zorilor, imediat dupa curba, pe stanga cum urci. Oricum iti sare in ochi. Am uitat cum ii spune, dar am fost de cateva ori la ei si am fost multumit de fiecare data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei de Profile Center mi s-au parut ok.(intre Cluj si Sanicoara, imediat dupa giratoriu, pe staga, directie mers Apahida). Preturi sub Adax, mai putina lume, nu ai probleme cu parcarea, stai la cald si bei o cafea din partea casei pana te rezolva. Daca vrei ceva mai ieftin si care aduce a vechile si bunele vulcanizari cu care eram obisnuiti pana nu demult, dar cu meseriasi ok, poti incerca pe varianta Manastur-Zorilor, imediat dupa curba, pe stanga cum urci. Oricum iti sare in ochi. Am uitat cum ii spune, dar am fost de cateva ori la ei si am fost multumit de fiecare data.

Eu nu-i recomand [nota: pe cei de pe varianta], personal mi se par cam cei mai tzarani de la vulcanizari (sau poate erau cei pe care i-am prins atunci, adica acum vreun an). In plus, mi-au facut si o lovitura pe janta de aluminiu, ca deh au dat-o jos doi mocani cu picioarele si cand a cazut a lovit partea metalica de la elevator :mellow:

Modificat de jmf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa ma indrumati spre un service bun in tinichigerie. Am avut ghinionul sa-mi sara un caine in fata masinii si mi-am distrus bara fata pe partea dreapta. Nu-i asa mare bai ca o voi face pe CASCO. As vrea sa merg la un service care sa lucreze bine si sa nu-mi tina masina mai mult de o zi. Sa-mi pregateasca bara, sa o vopseasca si eu doar sa merg sa mi-o monteze.

Multumesc si drumuri bune!

OFF

PS. Sunt in Sibiu acum si deja s-a pus zapada..... :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi mai sus, s-a zis de autoworld. Scumpi, dar la tinichigerie lucreaza bine (cica).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate si mie recomanda cineva unde sa masor gradul de inghet al antigelului.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru schimbat roti poti incerca pe Str Bucuresti nr 35 (la mij distantei dintre Farmec si intersectia cu str Paris) este non-stop si au preturi decente, lucreaza bine.

Pentru reparat bara iti recomand Petrus Service, Dambu Rotund, daca te intereseaza da-mi PM pentru numar de telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut o verificare completa a masinii: masina a fost verificata dpdv mecanic si apoi pusa pe tester la Autoworld. Fiind ceva promotie de sarbatori, verificarea mecanica a fost gratuita. Testeru a fost 38 de lei. Treaba a durat cam 1:45 h. Am primit si un odorizant auto cu emblema VW, cadou.

Verificarea am facut-o pt ca masina a fost (relativ) recent achizitonata.

Asadar, clujeni, daca doriti sa faceti o verificare, eu zic ca acum e momentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve,

Imi recomandati va rog un service unde se fac echilibrari? Tre sa fie buni baietii deoarece am mai fost la alte 2 service uri si nu au facut nici o treaba.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o intrebare,la cei care si-au reglat directia si n-au avut probleme de uzura a cauciucurilor;(deci a fost reglata bine).Unde v-ati reglat-o ?Dupa schimbarea unor bucse este inevitabila operatia,dar ma intereseaza cine a facut-o mai demult si de atunci nu a constatat uzuri la cauciucuri sau alte anomalii.Vad ca e destul de greu de gasit o firma care regleaza si bine si la preturi rezonabile.La Autoworld e cam scump...

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. reglat directia iti recomand sa incerci la un service situat chiar langa RAR. Nu mai retin cum ii spune, dar iti sare in ochi anuntul cu "reglat directie". Meseriasul respectiv, mi se pare ca Radu il cheama avea inainte un atelier pe Traian Vuia, are experienta si te rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa un service auto non-stop in Cluj pentru o verificare, deoarece maine merg sa-mi iau un Vw Golf 5, sper sa ma puteti ajuta cu o adresa. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei care vor echilibrari pe varianta manastur-zorilor, evitati automarinero ala din curba. Oamenii buni le-au plecat si au ramas baietii care carau roti. Echilibrare facuta cica cu instrumentu, rotile zornaiau de mama focului la 120 km/h. Garantie 30 de minute dupa lucrare. Sa-l vad pe ala care prinde o zona de 120 regulamentar si se intoarce inapoi in 30 de minute sa le dea de cap plumbii pusi aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. reglat directia iti recomand sa incerci la un service situat chiar langa RAR. Nu mai retin cum ii spune, dar iti sare in ochi anuntul cu "reglat directie". Meseriasul respectiv, mi se pare ca Radu il cheama avea inainte un atelier pe Traian Vuia, are experienta si te rezolva.

Din pacate de aici am receptionat un minus;uite aici De aceea caut pe cineva care si-a reglat undeva directia si a trecut ceva timp,in care a observat daca a fost reglata bine sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa te induc in eroare. Am fost la el de doua ori, cu un Vw Vento si un A4, am fost multumit. Adevarat, ca ultima mea vizita a fost acum trei ani. Mi-a placut faptul ca nu se baza doar pe computer, simtea ca sa zic asa directia cu mana lui. O fi de moda veche, dar nu stiu ce sa zic. Mie mi-a spus clar ca nu voi avea o directie impecabila, daca ma zgarcesc si schimb doar bratul inferior stanga, asa cum mi-a sugerat mecanicul. In ceea ce priveste mesterii parerile sunt impartite, la fel ca si la doctori. Factorul subiectiv este uneori decisiv. Poti incerca, rezultatele bune sau rele se vad imediat, cel putin asta este parerea mea.

Toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la serban (langa RAR) am reglat si eu in vara directiala masina din profil si nu am avut neplaceri,nu am observat uzura pe cauciucuri care au fost noi ,in urma cu 2 ani am fost la compexit si au facut la o skoda care nu avea decat 30000km un reclaj computerizat de directie si reglat faruri si din acel moment acea masina sa schimbat radical adica directia ''varza'' si farurile bateau pe dealuri ,poate am picat eu pe cel mai slab meserias de acolo, e doar o parere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recomand si eu tekton motors! -Luci!

preturi bune, mecanici pasionati!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tekton e tot pt.directie?ai reglat acolo?Daca da,are o adresa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, fac si directie! mai lucreaza maine si miercuri!

parcu logistic transilvania - depozitul 11 daca nu ma insel, oricum intrebi in stanga sau dreapta si gasesti!

daca intri pe poarta 2(a doua la stanga dupa ce intri pe orastiei de pe t vuia!)o iei la dreapta in capatul aleei apoi la urmatoarea intersectie vei vedea multe masini acolo!

Modificat de danny_dny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o data va spun, Serban este foarte bun la masinile mai vechi. Am fost la el cu Dacia, Renault, Opel (masini cu lonjeroane deplasate) si de fiecare data am fost multumit.

Nu are `computer`, cum zicea cineva pe aici

Are doar sculele lui cu fascicul optic, care facea fata directiilor gen Dacia 1300.

In acelasi timp poti merge la un reglaj computerizat si tot sa o dai in bara, datorita romanului care nu este instruit cum sa le foloseasca, facnd multa reclama si tam-tam care el face reglari computerizate.

Nu cred ca la o suspensie multilink, cum este la Passat, ii face Serban fata cu aparatura lui. Insa nu mai comentez, se poate sa devin subiectiv

Eu cand am fost la ei, mi-a reglat directia un angajat de-al lui, nu Serban

Si mai mult a fost facuta din `mana`, nici cel putin nu a folosit aparatura din dotare, parandumi-se ciudat ca m-a pus sa stau in masina si sa tin de volan. NU asa se face, scuzati-ma !

Dupa ce am iesit de la el, automat volanul imi statea virat spre stanga, e adevarat foarte putin, si nu am dat importanta.

Cine doreste, pot trimite poze cu anvelopa Good Year Eagle F1, aproape noua, aproape distrusa de reglajul lui Serban (dupa 2 drumuri de litoral si ceva plimbari in Cluj)

Am fost la altcineva si toate unghiurile de reglaj erau aiurea !!!

De cand mi-am re-reglat suspensia, nu mai am probleme

Sarbatori Fericite !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja sunt in ceata :) ;cam la fiecare recomandare,este si cineva care a dat-o in bara acolo.Nu stiu unde sa mai merg.Incep sa cred ca reglajul asta e la noroc,depinde pe cine nimeresti sa-l faca;ceea ce nu-mi place deloc... :angry: Inca nu am schimbat bucsele si din motive de bani dar si pentru ca inca n-am aflat unde reglez dupa aceea directia bine.Poate apare cineva care a fost multumit de reglaj si ma hotarasc...La Autoworld,cu toata reducerea lor,iese cam scump.Si daca si acolo nimeresti pe vreun ucenic...

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in incinta Transilvania Constructii sunt mai multe service-uri auto!

tekton motors recomand eu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost la tekton doar in vizita, dar mi-a placut ca parea foarte curat service-ul. In schimb mi s-a parut putin scump (sau poate era efectiv la intrebarea mea)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja sunt in ceata :D ;cam la fiecare recomandare,este si cineva care a dat-o in bara acolo.Nu stiu unde sa mai merg.Incep sa cred ca reglajul asta e la noroc,depinde pe cine nimeresti sa-l faca;ceea ce nu-mi place deloc... :Driver: Inca nu am schimbat bucsele si din motive de bani dar si pentru ca inca n-am aflat unde reglez dupa aceea directia bine.Poate apare cineva care a fost multumit de reglaj si ma hotarasc...La Autoworld,cu toata reducerea lor,iese cam scump.Si daca si acolo nimeresti pe vreun ucenic...

de ce e asa greu sa te hotarasti?

e la mintea cocosului ca daca te duci intr-un service sa schimbe componentele la sistemul de directie si sa regleze directia trebuie sa iti dea si garantie

fapt pentru care daca observi ca nu e bine te duci inapoi sa o regleze ca lumea

eu am fost la niklas in incinta la metalu rosu in curba aia de dupa bariera cum cobori taietura turcului si mergi in baci

mi-au schimbat tot ce era de schimbat si au reglat directia

sunt multumit, nu sunt probleme de uzura a pneurilor sau sa traga stanga dreapta

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!