Jump to content

Skoda Superb 2


saishnoo

Postare recomandată

Pentru senzori inca nu am butonul. Cum vine ii instalez.

Pana una alta a venit senzorul de lichid de parbriz. O sa il montez o data cu senzorii. Pe de alta parte cam in acelasi timp trebuie sa vina si TPMS-ul. 

 

Daca era full masina, m-as fi plictisit :banghead:

Link către comentariu

Asta pana la primavara. Ca atunci se schimba prioritatile, mai scade numarul de roti:)))

Link către comentariu

Si pe mine ma bate gandul sa schimb modul de bluetooth. Pe modulul care il am ( 5N0...) acuma nu mai am control la telefon cand ii conectat, raman fara date mobile! 

Link către comentariu

Merita. eu nu am vrut asta, asa ca am ales modelul asta :)

Da e altceva, fata de sistemele alea care le lipesc pe bord sau mai stiu eu ce. Am urat chestia asta dintotdeauna...

Link către comentariu

Ieri am montat si cruise control-ul. Fiind 2011 trebuia tot blocul de manete + calculatoruld e coloana.

 

In plus aseara a primit o regenerare fortata in mers a filtrului de particule. 

calculator.jpg

maneta calculator.jpg

 

regenerare 1.jpg

Modificat de saishnoo
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ai "degajat" ceva metri cubi acolo... Sper ca ti-ai facut miscarile de incalzire inainte sa te apuci :) 

Apropo, cand te-ai intors acasa mai era liber locul, sau navalisera sacalii oportunisti ? 

Link către comentariu

Pai sincer am fost plecat cu uber-ul de acasa. Din pacate e o problema cu locurile de parcare pe aici la birou, asa ca am preferat comoditatea. Nu aveam chef dimineata sa vin sa stau sa caut juma' de ora, loc de parcare. De luni incolo o sa ma misc cu ea la birou...  

Dar si daca nu dadeam zapada acum cred ca o miscam de pe masina cu dalta :banghead:

Si legat de metri cubi, au fost 2 masini de degajat in seara aia... Asa ca sala pe 3 zile a fost facuta :biggrin:

Modificat de saishnoo
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Saptamana asta masina a primit o revizie si cu ocazia asta o verificare din bara in bara.

Filtrele au fost toate KNECHT si uleiul Castrol 5W30.

Partea buna e ca nu am de schimbat decat discurile (si placutele) fata. Pentru rulajul ei, e foarte bine zic eu :)

Acum trebuie sa vad ce dimensiune au astea de pe masina: 288 sau 312. Eu as opta pentru 312, dar sa vad ce implica. Plus ca nu stiu ce marca sa fie...

Link către comentariu

Si intr-un final avem senzorii de parcare montati. Plus butonul de TPMS urmand sa il leg si pe asta.

Toate rezolvate la @Al Bundy

 

IMG_0894.JPG

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ieri masinuta a primit un set de discuti frana fata, cat si placute fata-spate.

Am ales TRW pentru tot, sper sa fie ok alegerea. M-am bucurat ca pe fata am discurile de 312 mm.

In we sau cel tarziu luni urmeaza sa trec la gumele de vara cu jantele de 17. Am prins o oferta super ok la Hankook Ventus Prime3, dot ceva 2017.

Link către comentariu

@saishnoo: buna alegere TRW, este si echiparea OEM. Eu am 80k cu ele si arata absolut impecabil.

Da,  312.. sunt discurile fata si 280 cele spate - daca am retinut bine

Hai cu poze dupa ce o echipezi de vara :cool:

Link către comentariu

Facem si poze cu adidasii noi.

Pana una alta, o poza de la Vatra Dornei. 

IMG_0751.JPG

Link către comentariu

Si astazi am primit adidasii de vara. Pana la urma am ales CONTINENTAL PremiumContact 6 225/45 R17 94 Y.

Am apucat sa fac vreo 40km, cu ele prin oras. Pare ca se aseaza bine, nu sunt zgomotoase.

In a doua poza sunt in comparatie fata de cele de iarna. In ultima e cum se vad pe masina.

 

 

IMG_1914.JPG

IMG_1916.JPG

IMG_1919.JPG

IMG_1920.JPG

Link către comentariu

Arata clar mai bine cu 17''

Pe ce jante le-ai pus ? Seamana cu Venus...

Link către comentariu

Le aveam de la Octavia veche si nu stiu ce model sunt. Clar nu sunt originale deoarece au inel de ghidare...

Azi dimineata pe 4 grade s-au comportat ok. 

In alta ordine de idei, mi-au venit lampile pentru numar. Sper diseara sa le montez...

IMG_1921.JPG

Link către comentariu
  • 2 months later...

Si aseara l-am vizitat pe colegul @Muale. Super multumit de ce a iesit. nu am f multe poze, doar cateva din timpul operatiunilor...

A fost foarte ok, cu atentie la detalii, plus uscarea scaunului de la sofer pentru a putea pleca. 

IMG_2403.JPG

IMG_2398.JPG

IMG_2400.JPG

IMG_2401.JPG

O sa fac si poze pentru dupa :)

Link către comentariu

Daca ai timp, lasa si aici o parere.

nu stiam numele pe forum, sa asociez masina.

jantele le-ai luat?

Link către comentariu

Da. Le-am luat si arata chiar bine.

Asta era urmatorul post :)

IMG_2415.JPG

IMG_2416.JPG

Link către comentariu

Un set de Laurel....frumos :) Hai cu poza cu ele pe masina

Like pentru detailing @Muale

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!