Jump to content

Cornering lights pe Passat B5.5


laurentiun
 Share

Postare recomandată

Salut,

Se poate monta/adapta ceva pentru a beneficia de aceasta functionalitate? Nu imi dau seama daca acele becuri de la masinile noi sunt speciale doar pentru aceasta functie.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti adapta pentru ca nu ai electronica necesara. 

la unele sunt becuri dedicate pentru Cornering, la altele se folosesc proiectoarele de ceata.

O metoda mai barbara ai fi sa montezi un senzor si un magnet pe axul volanului undeva si sa faci un montaj electronic pentru treaba asta,

La B5,5 nu prea merge ca proiectoarele sunt in far si nu iti lumineaza in lateral prea mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am proiectoare separate, iar farurile sunt xenon si au si semnalizatorul in far. daca as modifica proiectoarele nu as mai putea sa le folosesc sa bata in fata nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La B5.5 proiectoarele sunt in bara, nu in far.

Eu am montat cornering pe B5-ul meu. Exista kituri dedicate. Insa proiectoarele de B5.5 nu sunt gandite pentru cornering. Adica ele vor bate cam in fata, nu laterale. Proiectoarele cu cornering de pe modelele mai noi cu cornering, au oglinda si in lateral sau mai au un bec strict pentru cornering.

Eu am avut norocul ca la B5 pentru a le monta in bara, trebuie construiti suporti si i-am construit astfel incat sa bata si in lateral. Astfel am obtinut un efect decent in cornering.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci solutia decenta este kit dedicat si eventual cautarea unui proiector cu cornering care sa se potriveasca in locul celui fara (in bara)

nu inteleg ce fel de suport ai construit ca sa bata si in fata si in lateral

cam cat costa acest kit?

Modificat de laurentiun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara de B5 nu are loc de proiectoare. Acestea se gasesc in far la B5. Astfel ca pentru montarea unor proiectoare in bara, trebuie construiti suporti in ea.

La B5.5 nu-i cazul, ca deja ai suportii. Kituri gasesti pe net, nu mai retin pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 23.11.2016 at 2:54 PM, laurentiun said:

deci solutia decenta este kit dedicat si eventual cautarea unui proiector cu cornering care sa se potriveasca in locul celui fara (in bara)

nu inteleg ce fel de suport ai construit ca sa bata si in fata si in lateral

cam cat costa acest kit?

http://www.auto-trend.ro/cornering-lights-luminarea-virajului.htm

poate te ajuta asta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!