Jump to content

VW Jetta MK6 / 1.6TDI / 2011


guma_turbo

Postare recomandată

Vad ca ai revenit la grila cromata (partial) si oglinzile "stock" A fost din motive estetice sau nu a rezistat vopseaua?

Trebuie sa imi caut pedalele alea cromate ca sunt frumoase. :wub:

Scriai in ianuarie ca ai comandat o prelungire bara fata si un difuzor bara spate. Au ajuns sau nu le-ai mai pus?

si inca o intrebare :) cu ce faci pozele ca ies foarte misto

Modificat de Mask001
Link către comentariu

În urma cu 2 săptămâni le-am dat jos. Aveam pe oglinzi multe musculițe, am insistat ceva mai mult decât de obicei cu jetul de apă și s-au dezlipit. Au ținut fix 6 luni. Le voi face din nou când voi avea timp. 

 

Pedale cromate găsești pe Aliexpress, eu de acolo le-am luat. 

 

Prelungirea față nu a ajuns, nu au mai avut. Mi-au trimis doar difuzorul spate. Din păcate nu s-au potrivit clipsurile difuzorului cu găurile de pe bară. Adică sau potrivit până într-un loc, iar după aceea nu s-au mai potrivit. Le-am trimis difuzorul înapoi și mi-am recuperat banii. 

 

Legat de poze, folosesc un Nikon D3100 cu obiectiv nikon 50mm f1.8g AF-S + Samsung S8+. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am montat distanțiere spate de 2cm fiecare. 

 

PhotoGrid_1505239810380.thumb.jpg.653dfca56c19d9302658134e8ec6939e.jpg   PhotoGrid_1505247725534.thumb.jpg.70a6fe0bf1ee814b7a1b750019757ab8.jpg   PhotoGrid_1505239684060.jpg

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu

Da, 1.5 ar fi fost perfect, dar na... Cum n-am avut cum sa fac proba, am dat comanda de distantiere la ghici. 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pe 26.09.2017(127.000km) am schimbat placutele de frana pe spate. Am ales TRW ca de obicei. Pana acum nu m-au dezamagit.

Ieri mi-a ajuns coletul cu protectia pentru capota. Momentan am pus-o doar sa vad cum vine si daca se potriveste. O voi folosi ocazional. A fost mai mult un moft.

Urmeaza cand voi avea putin timp liber sa pun si un subwoofer pe masina. Este prima data cand folosesc asa ceva, sunt foarte curios cum se va auzi. Va urma...

 

1.thumb.jpg.6965affa68adbb3789d25150ec8e0049.jpg  2.thumb.jpg.69e80ca39fd55aea7bdc39e59a73f48d.jpg  3.thumb.jpg.3c12aaf88a243278a7129da22df22796.jpg

 

 

Si asta e melodia care m-a impins spre a-mi dori un subwoofer in masina. :cheers:

 

Link către comentariu

Foarte utila husa de capota ! Arata bine si masina ! Felicitari !    

Un pm pentru locul de achizitie al husei se poate ? :)  10x . 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Revin cu noutati. Intre timp am dat comanda de la chinezi de o navigatie cu Andoid care mi-a ajuns in 48 de ore, ceea ce s-a potrivit la fix cu momentul montarii subwoofer-ului si a statiei. Timp de 5 ore am mesterit, am desfacut si tot desfacut ca sa iasa treaba perfect. In afara de firul rosu + de la motor care chiar nu am putut sa-l maschez, la interior si in portbagaj nu mi se vede nici un fir. Nu suport sa vad si sa ma incurc aiurea de ele.

Sunetul este fabulos, clar si grav. Sunt foarte multumit de sunet. Legat de navigatie, sunt la fel de multumit, este foarte rapida, are Andoid 7.1 cu 2GB RAM si procesor Quad Core 1.6Ghz si un display de 8". A preluat automat comenzile volanului, senzorii de parcare, clima, absolut tot.

Ce imi place cel mai mult acum, este ca pot folosi Waze fara sa mai pun telefonul pe parbriz. Asta a fost dorinta mea demult, sa am Waze la navigatie. :wub:

Acum ma rog sa-l fi montat cum trebuie si sa n-am probleme sa-mi descarce bateria. Doamne ajuta! :salut:

Am sa las un scurt filmulet cu poze din timpul interventiei.

 

 

 

Si tot astazi m-am ocupat si de grila frontala de GLI care mi-a ajuns saptamana trecuta. Din nou, nimic de reproasat. S-a potrivit fara probleme. Va urma...

grila.thumb.jpg.52dd629a1296783e364f7a9f2041f1ca.jpg

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu

Mi-au ajuns si capacele la oglinzi. Incet, incet, ajung la aspectul dorit. :)

 

20171023_011159.thumb.jpg.30cc991973e0261872124f7749be9cff.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Zilele astea mi-au ajuns becuri pentru proiectoare pe culoarea galbena. Le-am schimbat si am modificat din VCDS ca luminile de zi sa fie pe post de proiectoare. Nu stiu daca am facut bine, dar mie imi place cum se vede.

 

xxx.thumb.jpeg.f4d29bd48034ad56954e9d3d04db5f13.jpeg

 

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu

Eu am mers vreo 2 ani cu Nokya 2500K galbene la proiectoare si am si batut jumate de Europa cu ele, nu mi-a zis nimeni nimic...

Link către comentariu

Eu în 2 ani de condus pe aici prin Belgia, nu am întâlnit niciodată filtru de poliție cum se obișnuiește prin România și nici nu am fost vreodată oprit de poliție. În principiu nu îmi fac griji. 

Link către comentariu

 Sunt multe mașini care au montate farurile de zi (DRL) montate pe proiectoare. Dacă nu ma înșel este Skoda Octavia 3, VW Touran, Passat, etc. 

cimg0454-7488390222524767846.JPG

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu

Nu sunt pe proiectoare. Sunt DRL langa proiectoare, sa nu se confunde. Alt bec, alta intensitate. Se si vede la passat ca sunt 2 oglinzi, 2 becuri. De fabrica nu am vazut vreo masina care sa foloseasca becurile si oglinda/lupa pt proiectoare ca DRL.

9064_0.jpg

Masina arata foarte bine cu modificarile facute. Iese din anonimat intr-un mod placut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ai dreptate. Acum am analizat cu atentie si asa este. Aveam impresia ca sunt folosite proiectoarele ca lumini de zi. :)

Acum ma duc sa dau jos scrisul ala de pe parbriz. Nu-mi mai place...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pe 23 noiembrie am facut schimbul de ulei + filtre. 130.156 km

 

Si o poza putin modificata. :)

xxx.jpg

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu
  • 1 month later...

Ieri mi-au ajuns stopurile. Se vad bestial, atat pe zi cat si pe lumina. Singura problema este ca ieri, dupa un drum de vreo 300km, cand am intrat intr-o parcare subterana, mi s-au aburit bucatile care vin pe aripa.

 

20180112_222807.thumb.jpg.902e18bd2dcc1f4770b0561f44f962b8.jpg     20180113_144047.thumb.jpg.e373c5cbdfb02935b159fe7e4b413945.jpg     Untitled.png.e49c3808dc90a74d65818df35d19680f.png

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut!

In primul rand, felicitari pentru munca depusa in aspectul masinii. Arata din ce in ce mai bine cu fiecare rand de poze pe care le postezi si din punctul asta de vedere, ai toata aprecierea mea!

In al doilea rand, si eu am devenit recent fericitul posesor al unei Jetta asa ca voi urmari cu interes si postarile tale viitoare.

Pana atunci, te rog sa ne dai, daca ai, un link de unde ai luat triplele. Arata foarte foarte bine si nu am mai intalnit modelul pana acum.

Iti multumesc si sper sa pastram legatura de acum inainte.

Mult succes in continuare!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina se pune la vanzare. Vreau sa fac un upgrade. Daca nu se vinde, voi reveni cu noutati.

Link către comentariu

Faina rau!. eu zic sa cauti niste capacele cu VW la jantele alea... e cam ciudat, sa nu zic cocalaresc sa vad logo Audi pe un Jetta :)

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

I-am pus demult capace cu VW pe jantele de Audi. In fine. Capitolul Jetta se inchide, azi am primis avans la masina, este ca si vanduta.

Tot azi m-am ales cu un Mercedes C220 2014. Multumesc tuturor pentru suport.

 

20180217_153247.thumb.jpg.1eb9c61b7b820c4e104b3cdc109b4420.jpg      20180217_155854.jpg

Modificat de guma_turbo
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!