Jump to content

Golf 4 1.6


Man93

Postare recomandată

Ieri a ajuns si camera de marsarier din china + obd2, montat, super multumit de pretul platit, calitate.

Are 4 leduri camera, vad perfect noaptea, e o placere sa dai cu spatele :P

Montajul a durat ceva pt ca , camera pe firul ei erau montate 2 rca-uri, asa ca a trebuit sa-i tai firul ca sa pot sa dau o gauta mica-n bara pentru a trece firul catre lampa de masarier, in acel fir erau 5 fire mici, le-am prelungit, destul de migaloasa treaba, dar a meritat "efortul" !

Obd2, la fel, functioneaza super, arata cam tot ce ai nevoie, temperatura ulei, turati, erori, etc.

Drumuri bune ! , poze cat de curand, si o mica filmare cu , camera-n actiune!

 

 

Link către comentariu

Ma baieti, a venit momentul sa scapam de pretul exagerat al benzinei, m-am saturat de jigodiile astea, asa ca am sa-mi pun GPL.

Eu acum am 1.6 BCB, spre sfarsitul veri am sa-i pun 1.8t.

Intrebarea mea este daca exista instalatie GPL care sa fie compatibila cu 1.6 cat si cu 1.8t, peste 2 saptamanii vreau sa ii bag Gpl.

Multumesc frumos ! astept orice recomandare.

Link către comentariu

Exista un intreg topic aici:

Nu cred ca are rost sa dublam discutiile aici.

Link către comentariu

Multumesc pentru topic, l-am citit, in mare am inteles, doar ca nimeni nu am vazut sa faca ce doresc eu, gen instalat pe 1.6 apoi swap pe 1.8t. am sa ma mai documentez.!

Link către comentariu

Astazi mi s-a pus pata sa schimb amandoua stopurile, unu pentru ca cel de pe dreapta este crapat , a intrat un taximetrist in mine, si as vrea sa fac o schimbare sa zic asa, o recomandare de stop-uri? parca as vrea sa-ncerc si altceva fata de ce am hella fumuri.

Daca aveti o recomandare, astept cu cea mai mare placere, multumesc frumos ! si drumuri bune!

Link către comentariu

Poti cauta modelul cu semnalizare alba. Le poti gasi la un pret decent noi, pe producatorul Tyc.

Link către comentariu

Pana la urma o sa merg tot pe fumuriu pt ca am plafonul negru. Oglinzile negre si eleronul. Cele cu semnl clar nu cred ca ar da bine. 

 

Link către comentariu

Salut baieti, o recomandare/sfat in achizitionarea unor jante pe 17/18, jantele actuale le tin pentru iarna. mie-mi place modelul de r32, dar sunt dispus sa merg pe ceva asemanator, imi plac cele "spitate", buget in jur de 500-800euro cu, cauciucuri vara.

Link către comentariu

Actualizare:

Schimbat ulei+filtru ulei+polen

Curatat filtru sport

175000km.

Link către comentariu

Se pare ca nu mai pot da edit, foarte multumit de filtru sport, ma asteptam sa fie ceva praf pe traseu, dar se pare ca m-am-nselat, totul super curat, foarte multumit de simota! calitate/pret nota 10.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Update: 

Grila fara semn

Lumina ambientala picioare spate

Demon eye in proiector.

32547793_2072810656309010_28521102015557

32389244_2072810622975680_74094990802183

32336880_2072810612975681_39630509348749

32405554_2072810679642341_78404443390785

Link către comentariu

Noua achizitie, r18 cu 8j 35et.

Nu stiu pe ce cauciucuri sa merg, 225 cu 40 sau 45?

202951603_1_644x461_jante-aliaj-r18-5-100-pitesti_rev006.jpg

Link către comentariu

Salut,felicitari de modificari! masina arata bine.

PS: downvote,e noul trend pe vw forum,nu pot sa inteleg ce se intampla,oricine posteaza,orice, sunt cate 2-3 downvote,cred ca cineva are cont numai pt asa ceva sau traieste din asa ceva,din pacate numai moderatorii vad "cine".In locul tau nu m-as stresa,considera-l noul trend pe vw forum,cand nu primesti sa iti faci griji :P

Ca parere personala,bec rosu in proiector de ceata nu prea merge,trage masina in jos,mai bine faci semnalizare dubla.

La interior e putin overkill cu lumini : in manere,leduri,lumini in portiera si bonus si sub scaune,fie erau toate in acelasi ton sa para din fabrica fie putin mai reduse - mai lipsesc lumini in marere exterior si ai noctura de pe CFR Cluj :D

Bafta la modificari!

Link către comentariu

Multumesc pentru parere. In manere nu este nimic. Nu am inteles faza cu sa fie in acelasi ton?, toate sunt rosi leduri la picioare rosi si pe portiere el wire rosu legate la pozitie si reglare itensitate. Demon eye din proiector este pus pe buton doar cand masina stationeaza le las aprinse. Nu merg cu ele prin oras. In realitate chiar da foarte bine. 

 

Link către comentariu

Ca sa rezum si repet, ca parere personala:  prea multe luminite :)

Cum dau sau nu dau in realitate nu stiu,zic doar din ce observ in poze.

PS: chestia cu lumina in portiere,m-a refeream la lumina ambientala ce ai montat plus lumina din interior maner.

Am si eu banda de aceea de ceva vreme,nu mi-am facut curaj sa o montez ca am doar o bobina/releu si teoretic mi-ar trebui 4 pt toate 4 usile sau poate ca nu,am sa studiez cand am timp si chef sa vad ce iese.

 

Link către comentariu

downvote pt proiectoarele rosii.

se apreciaza modificarile de bun gust, legale si (uneori) cat mai aproape de original.

bine, nu e regula. cum spune si @cxr2test, unii dau downvote unor postari si chiar nu inteleg de ce (razboaie personale virtuale cu anumiti useri )

Link către comentariu

Da fiecare are pitici sai, mie nu-mi place dublu semnalizare, am preferat demon style.

Intotdeauna o sa existe "hateri", dar macar sa zica pentru ce este downvote, asa sta in umbra :)) , in fine trecem peste moment.

@cxr2testEu am legat toate benzile de pe portiere la un singur invertor.

Link către comentariu
mihai.onu94
On 17.05.2018 at 2:06, Man93 a scris:

Noua achizitie, r18 cu 8j 35et.

Nu stiu pe ce cauciucuri sa merg, 225 cu 40 sau 45?

202951603_1_644x461_jante-aliaj-r18-5-100-pitesti_rev006.jpg

Arata fain jantele. Mergi pe dimensiunea acceptata pentru golf, adica 225/40/r18. 

Link către comentariu

Cat ai dat pe jante si de unde le-ai luat? Model etc? Ms

Link către comentariu
6 hours ago, Man93 said:

@cxr2testEu am legat toate benzile de pe portiere la un singur invertor.

 

Ce zici tu inseamna ca ai tras firele prin burduf sau pe unde?sa legi tot la un singur invertor e cablaraie serioasa.

Link către comentariu

@cxr2test Din fiecare usa am plecat cu cate un fir (tras prin burduf, prag , mocheta bancheta) si m-am legat la invertor montat pe stalpul de la sofer, e ceva de munca, dar merita.

@valyemil81 Am dat 600ron. Model R.O.D , r18 et35, 8j.

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Urmeaza imbracarea fiecarei portiere cu piele. Motivul acestei reconditionari este faptul ca in unele parti se vede cum materialul acela textil incepe sa se dezlipeasca.

Orice recomandare/sfat cum sa procedez, ce materiale sa folosesc, ar fi de mare ajutor!

Link către comentariu
  • 9 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!