Jump to content

Retrofit scaune Incalzite


CiprianChiriac
 Share

Postare recomandată

în urmă cu 4 ore, CiprianChiriac a scris:

Vreau sa desfac scaunul de la sofer passat b6 prinderea din podea am inteles ca acel Torx este M...nu stiu de cat? va rog sa.mi spuneti care ati mai desfacut  .Multumesc.seara buna!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc sunteti de mare ajutor.       Azi am primit pernele incalzite de la keetec chs1 maine sper sa am timp suficient sa ma apuc de treaba si sa le montez.

Vreau sa montez termistorul de 10k problema ca nu stiu unde exact am citit cate ceva si am inteles ca sub rezistenta.

Se poate monta undeva sa nu deranjeze intr.un colt?

Este nevoie cca acest termistor sa simta temperatura degajata de perne?

Se trage fir separat la ambele picioruse de la termistor?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da fir separat - masa poti lua de unde vrei, plus trebuie sa ajungi cu el, conform diagramei.

da, trebuie sa fie sub rezistenta - nu recomand in colt... incearca sa fie cat de cat, central... max 5 cm in lateral - in functie de pozitionarea acestuia, regleaza temperatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum o oră, F l o r i n a scris:

da fir separat - masa poti lua de unde vrei, plus trebuie sa ajungi cu el, conform diagramei.

da, trebuie sa fie sub rezistenta - nu recomand in colt... incearca sa fie cat de cat, central... max 5 cm in lateral - in functie de pozitionarea acestuia, regleaza temperatura.

Multumesc.Florine toata stima!!.

Acu sa vad unde gasesc o diagrama schema ceva ..caut de cateva zile si nu imi iese in cale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit schema asta ..este de folos?

Screenshot_2016-10-26-11-00-44.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu  - ti-a postat GTD mai sus - oricum, e postata de multe ori pe forum, trebuie doar sa muncesti un pic la cautat.

Google ne ajuta si el.... http://www.mk5golfgti.co.uk/forum/index.php?topic=62645.0

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care mufa la Bcm se leaga pinul din schema Am gasit la T 52 .B mufa alba pin 21  .la mine nu e asa ..bcm .ul meu e mai vechi si asa arata..

si schita  de golf  6 ..e mai pe intelesul meu..sper sa se potriveasca la pasdat

Screenshot_2016-10-27-21-16-33.png

Screenshot_2016-10-23-21-22-50.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ciprin chiriac ai reusit pana la urma??cam vechi postul

Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salutare tuturor, dețin un passat b7 fara încălzire in scaune si vroiam  sa stiu daca afectează în vreun fel montarea de încălzire (aftermarket) in scaune daca masina este prevăzută cu ventilatie in scaune?

Modificat de BmariusA
Completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, dar trebuie sa pui încălzire oem nu aftermarket 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut, am pus pe b7 scaunul din dreapta de Anglia, comenzile electrice funcționează, doar încălzirea nu funcționează, am verificat rezistentele de la scaun cu aparatul de măsură si nu sunt arse. Precizez ca fiind de Anglia are modul exact ca cel din stânga, bănuiesc ca de aceea nu funcționează. Ce pot să fac să-l fac să funcționeze?  Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muta instalatia de pe scaunul tau pe acesta si confectionezi instalatia pt reglajele electrice de pe el. Scoti din cablajul actual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, Cehu said:

Salut, am pus pe b7 scaunul din dreapta de Anglia, comenzile electrice funcționează, doar încălzirea nu funcționează, am verificat rezistentele de la scaun cu aparatul de măsură si nu sunt arse. Precizez ca fiind de Anglia are modul exact ca cel din stânga, bănuiesc ca de aceea nu funcționează. Ce pot să fac să-l fac să funcționeze?  Mulțumesc! 

de pe scaunul tau actual iai cablajul de la mufa mare din podea pana unde se cupleaza cu mufele de incalzire in scaun. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă mulțumesc pentru răspuns, Florin,  Al Bundy !🍺

Modificat de Cehu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!