Jump to content

VW Passat


claudiu_83

Postare recomandată

va mai plictisesc cu ceva poze... :Driver:.

post-3386-1175196088_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • claudiu_83

    31

  • Red

    3

  • Extreme

    2

  • danuuu

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc dragoslk... ma bucur sa vad ca plac la lume :).

post-3386-1175196888_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

da erau si pe 16.... dar nu aveau in stoc in momentul ala... se aduc fara probleme.

Link către comentariu

Pana sa admir masinuta ta, mi se parea cam boring Passat Variant. Dar serios ca mi-a schimbat opinia cu 180 de grade.

Jantele sunt exact pe gustul meu, asa cum ii sta cel mai bine unui VW alb, cu putin bling-bling :icon_thumright: Ai mare grija de ele

Drum bun !

Link către comentariu

multumesc florin... ma bucur sa vad ca place masina :icon_thumright:...

m-am uitat si eu la a ta... efaina... mi-as fi dorit si eu un sedan dar in momentul ala asa aveam bani.... da nu-mi pare rau.

Link către comentariu

claudiu , toata stima si respectul pt masina ta si nu numai :D

ai o masina de invidiat ;)

Link către comentariu

felictari claudiu pt masina, arata exceptional cu jantele astea si cu pachetul crom :blink:

Link către comentariu

respect si pentru voi baieti... as face eu si mai mult din ea dar numai asa incetul cu incetul... dupa buget :)

vw_boy... vezi ca vin in arad in curand... poate facem o intalnire spontana... si vine si Red... si poate si BogdyS... si alti membri de prin arad.... apropo mai sta in picioare "provocarea" aia la o [cenzurat] :)?

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

ar fi kalumea o intalnire la care sa vi si tu :) nu s-ar putea mai bine ........

daca vine red , bogdys , tu, poate vine si andreig, sa vedem daca vrea, si o sa fim patru cu passaturi :)

ce mai ... o sa fie ca intalnirea din Cluj :)

Link către comentariu

pai eu cand vin te anunt si pe tine si pe Red... si voi mai anuntati si pe alti... vedem noi cati vor sa vina... oricum in arad sunt locatii destule pentru intalniri.... dar mai vorbim inainte sa vin... ca daca mai fac offtopic ma bat moderatorii :) .. :).

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

deci... hai sa va mai dezvalui ce mi-am mai facut la masina, ca n-am mai postat de mult pe topicul asta.

in principiu sunt numai maruntisuri, dar pana la urma si maruntisurile conteaza.

- footwell lights... leduri albe + albastre.;

- xenon faza scurta;

-

post-3386-1202214098_thumb.jpg

post-3386-1202214477_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

mai...

pozele sunt de calitate destul de slaba ca sunt facute cu telefonul... dar o sa pun si ceva poze mai bune.

PS: vad ca mai nou ca sa pui poze pe forum tre' sa fi geniu... o sa incerc pana la urma cu imageshack. :(

post-3386-1202215103_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

hai sa mai pun si o poza cu xenonu... :D :(

post-3386-1202218549_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

temperatura 6000K; nu mai stiu ce marca sunt, trebuie a ma uit pe cutie. oricum le-am luat de la colegul nostru

Link către comentariu

nu am mai apucat , acum tot caut ce si cum sa pun ..

am facut tot felul de upgradeuri dar xenon nu am ajuns

din pacate acum tre sa imi schimb toate difurile din masina ... ca de cand am pus mfd .. s-au dus 3 din 4 ..

Link către comentariu

Bogdy se vede foarte bine fata de becurile normale; sa dau un procent; as zice cu minim 50% se vede mai bine, si am zis 50% ca sa nu fiu deplasat. Cert este ca

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

Ce sa zic,m-ai uimit cu masinutza....Imi place mult!Asteptam sa citesc tot ce e pe aici si sa-ti sugerez etrieri rosii ;) dar se pare ca am intarziat...Chiar sunt placut impresionat de cum arata.Jantele si etrierii au skimbat-o total...Explica-mi si mie cum ai montat ledurile alea de interior si ce fel de leduri sunt.Ma refer la cele de la picioare.Pe rosu sunt?Ce pretz au?Stau aprinse tot timpul sau ai ceva buton separat pt ele?

Sa ai parte de bijuterie...nu sunt cu break-urile dar dupa asta as intoarce privirea...

Link către comentariu

merci Serhino...

ledurile de la picioare, sunt de fapt niste module cu 3 led-uri smd, cumparate de la zexstar (www.zexstar.com), exista pe mai multe culori (alb, rosu, albastru si verde parca) si se alimenteaza direct la 12v... deci nu mai trebuie sa faci alte artificii ca se le poti monta; cele albastre de pe masina mea sunt legate la blocul de lumini si se aprind odata cu pozitia, de asemenea sunt reglabile in intensitate odata cu lumina bordului. cele albe sunt legate la plafoniera si se aprind odata cu plafoniera la deschiderea usilor. exista pe aria tuning si alte modificari un topic -> footwell lights, in care e descrisa mai pe larg modalitatea de montare a modulelor.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ... avand in vedere cate VW avem in Zalau pe metru patrat :D ma mir ca nu sunt mai multi membrii pe forum :P

Cand ai timp poate ne intalnim sa iti dau un sticker cu VwForum ..am doua :beer:

Link către comentariu

da chiar mi-ar trebui un stiker.... :icon_thumright:. ce culoare ai?

suntem totusi cativa posesori de vw pe forum, din zalau... am mai vorbit cu cativa baieti, dar nu activeaza prea mult.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!