Jump to content

Golf 7 1.2tsi Comfortline - Black / Shetland


make21

Postare recomandată

Da..de obicei asa face si la mine..dar cateodata daca ma apropii de semafor, o las pe liber si franez ff incent..cand ajung la stationare nu se activeaza..daca ating pedala de frana..apare cu verde in bord..ciudat ca nu are si senzor sa vada cand o ia masina din loc.

Link către comentariu

se activeaza cand esti sationar si ai calcat frana.. sau se dezactiveaza cand ambreiajul ajunge la un anumit punct si esti gata sa pleci, practic nici nu sti cand se dezactiveza. iar cand scoti centura si esti stationar se activeaza frana de mana atunci, la fel si la oprirea motorului.

Link către comentariu
  • 5 months later...

Dupa fix jumatate de an de cand am luat masina..am ajuns la aproape 12000km..ultimii fiind facuti intr-o excursie buc - belgrade si inapoi.. foarte multumit de tinuta masinii la drum lung..si pentru prima oara am reusit sa ii fac un consum si totodata sa vad consum sub 6-7l..mai exact 5,1L/100km. Din pacate la intoarcere ,aproape de bucuresti am avut ''norocul'' sa iau o piatra in parbriz..ce a inceput ca o simpla ciobitura..in urmatoarele minute ( 20-30) s-a extins..si a continuat sa se extinda..ajungand ca in poza. Are cineva idee cat ar costa inlocuirea parbrizului la reprezentanta ? Masina are casco, dar nu as vrea sa il folosesc in cazul asta. 

17966974_1480091392025012_947573135119486985_o.jpg

unnamed.jpg

Link către comentariu

Fa-l pe casco... Sau pune la o firma care se ocupa cu asa ceva, dar sub 1000 lei nu scapi,  Franciza cred ca e 100 euro  nu?

 

Link către comentariu

Nu am deloc.. am casco assist de la tiriac..doar ca nu voiam sa folosesc doar pt atat..eram curios cat ar costa in reprezentanta toata treaba.. probabil o sa dau o fuga pana acolo sa intreb. Daca apucam sa ajung in buc pana sa se crape, se rezolva usor..dar acum nu mai am ce sa ii fac.

Link către comentariu

Eu la fosta Octavia III m-a ajuns schimbatul de parbriz la 2000ron+ -am observat ca si tu ai incalzire in el- , eu unul nu am stat pe ganduri cu Casco :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ai schimbat parbrizul? Cat te-a costat?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!