Jump to content

zgomot mare pe fata (uruit)


scirocco
 Share

Postare recomandată

Mi-am montat sambata o suspensie sport, am intampinat unele mici probleme (un taler era aproape distrus, talerele superioare pe fatza nu s-au potrivit exact, arcurile acestea sport fiind main inguste in partea superioara).

de atunci masina e foarte coborata si foarte rigida. totul e super fain, doar ca de pe la 50 la ora in sus un zgomot ca un uruit se aude pe fata, acoperind sunetul motorului pe care-l stiam de dinainte.

ce problema poate fi ? talerele superioare la amortizor ? nereglatul directiei ? (volanul il tin cu 30 grade la stanga acum ca sa merg drept).

mersi

low.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Regleaza-i directia URGENT !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ce zice si Sorin fa-i unghiurile si daca ai cum uita-te pe sub ea in partea interioara daca nu cumva talerul inferior freaca pe cauciuc sau janta sau daca nu freaca cumva chiar cauciucul in aripa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ce zice si Sorin fa-i unghiurile si daca ai cum uita-te pe sub ea in partea interioara daca nu cumva talerul inferior freaca pe cauciuc sau janta sau daca nu freaca cumva chiar cauciucul in aripa.

m-am uitat aseara, nu freaca nimic decat planetara pe caroserie ;)

http://www.scirocco.ro/pix/toolow1.jpg

http://www.scirocco.ro/pix/toolow2.jpg

o sa pun alte arcuri, ce nu coboara chiar in halul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi si mie te rog cu cat ti-a modificat garda dupa ce i-ai pus suspensia sport?aprox..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi si mie te rog cu cat ti-a modificat garda dupa ce i-ai pus suspensia sport?aprox..

pai n-am masurat exact dar a coborat cel putin 8 cm pe fata.

se comporta grozav ! nu se compara cu o suspensie obisnuita, scutura la toate gropile dar in curbe sta superb, poti sa-i dai cat te tin gumele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 cm e enorm maximul cu care scade o suspensie sport garda fata de standard e in jurul a 5 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista niste distantiere, nu stiu exact cum le zice, care fac ca bratul care tine roata sa fie paralel cu pamantul chiar si cu suspensie sport, ceea ce face ca sa nu mai frece planetara in ea, am vazut mai de mult pe un forum strain.

daca gasesc ceva o sa postez aici :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te-am intrebat pt. k in poze mi se pare putin mai mult modificata.cat despre maximul suspensiei sport sunt de acord cu G...

4-5 cm este cam maximul de care am auzit si eu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te-am intrebat pt. k in poze mi se pare putin mai mult modificata.cat despre maximul suspensiei sport sunt de acord cu G...

4-5 cm este cam maximul de care am auzit si eu..

sunt pe ebay cate vreti -80 mm arcuri sport.

din poza se vede o diferenta f. mare . pot sa si masor dar sigur sunt in jur de 8 cm.

din fericire am facut rost de niste arcuri sport care nu coboara chiar atat.

asa ca... am de vanzare... doua arcuri sport pe fatza, pentru cine le vrea ;)

http://www.scirocco.ro/pix/konis3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!