Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

Sali3ri

Octavia 3 FL - discuții generale

856 postări în acest subiect de discuţie

PaulT

@ ovidescu_sgs2  - Nu se vede niciunde nimic.Indicatia de service din bord nu va fi afectata. Algoritmul de calcul tine cont de parametrii/conditiile de utilizare pentru estimarea km ramasi pana cand se impune schimbarea uleiului. Nu este masurata senzorial calitatea uleiului. Resetarea/reinitializarea se face de catre service, dupa revizie. Eu nu las uleiul mai mult de 10-12.000km si fac intotdeauna un schimb in regie proprie(ulei+filtru) intre schimburile facute la reprezentanta. 

Modificat de PaulT
  • Upvote 2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
geopsi

Ce se mai aude de 1.5 tsi? Baga cu 4x4? Ma tot bate gandul sa schimb vechea octavia 2 la anul si ma tot atrage motorasul asta. Stiu ca pe 1.4 tsi nu aveau tractiune integrala, nu?

Link către postare
Doc Morelli

Se aude ca are filtru de particule si momentan nu are Haldex pe nicio masina din grup

Link către postare
DOL
On 12/21/2017 at 10:22 AM, geopsi said:

Ce se mai aude de 1.5 tsi? Baga cu 4x4? Ma tot bate gandul sa schimb vechea octavia 2 la anul si ma tot atrage motorasul asta. Stiu ca pe 1.4 tsi nu aveau tractiune integrala, nu?

Doar la Kodiaq.

Link către postare
Florin_77
On 18.11.2017 at 1:09, gabip a scris:

Pe vremea asta ploioasa, cei cu FL cu leduri, cum aveti farurile ? Ma intereseaza cele de pe interior, pentru faza lunga, daca sunt aburite complet sau doar partial in partea cu ledurile DRL.

Doar partial in partea cu ledurile.

Link către postare
ovidescu_sgs2

Am observat si eu un abur usor in faruri, pe jumatatea din interior, in partea cu leduri DRL.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.