Jump to content

Audi S5 V6T "white sensation"


drwhite

Postare recomandată

4 hours ago, Ice_2k said:

Zona unde sta sigla nu e dreapta (partea din dreapta a siglei e *mult* mai inspre botul masinii decat partea din stanga a siglei)

La asta m am gandit si eu... Depinde cum faci poza...

Link către comentariu
  • 4 months later...

2 poze de iarna cu bocãnceii pe 18 care vor deveni si sandale de vara :)) 

Masina a ramas stock(software) si se comporta perfect(finally).

Evacuarea abia acum dupa 3-4 mii km a inceput sa sune cum trebuie  :)) 

 

IMG_1271.JPG

IMG_1224.JPG

Link către comentariu

Vine primavaraaa "cresc" tips-urile :)) cam asa se dilata dupa un mers mai sportiv... momentan nu prea ma ajuta temperaturile.. abia astept vara, mai cresc cu cel putin juma' de cm. 

Am implinit si 130.000 km :D 

IMG_1273.JPG

IMG_1274.JPG

Link către comentariu

Daca tot a implinit 130.000 km a primit si revizia :D ulei+filtre. la @Florin@Caractere  ...ca acum s-a specializat in S5-uri :)) 

Am trecut pe mobil1 ca ii placea castrolul mai rau ca noua moétul :)) 

 

IMG_1272.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Daca tot m am hotarat sa pastrez jantele pe 18 si pentru vara, erau necesare distantierele si am luat 15mm fata / 20mm spate H&R si adidasi michelin ps4 :D Revin maine cu rezultatul/poze :) 

 

 

Link către comentariu

Am reusit s-o incalt de vara si sa pun distantierele. Foarte multumit! Am verificat si geometria si nu s-a modificat nimic. Deja simt o schimbare la stabilitate :D iar noile ps4 fac minuni la plecarea de pe loc(LC) :D momentan mai merge asa fara soft... parca merge prea bine :scratch:

IMG_1515.JPG

IMG_1516.JPG

Link către comentariu

Danke :D nu o mai suportam cu rotile asa sub haripa... am dus lupte grele cu "mine" sa nu-i pun 20' modelul tau... dar probabil as fi fost nervos mereu "la volan" ... ca nu prea am rabdare sa ocolesc toate gropile... 18' este perfect... 

Am luat si gear knob FL si buton keyless :D ca al tau :)) sper sa ajung sa le pun zilele astea ...

hai cu softul alaaaaa :))))) ca poate ma "combin" si eu la a mea :D 

PS: acum ma "mâncã" s-o las mai jos 2-3 cm :( 

Modificat de drwhite
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare, azi am reusit sa schimb "botonu" start/stop engine si schimbatorul. Nice L@@K :D

Si o poza mai clara cu distantierele, nr masinii reprez pe boss-ul casei Maffy(uta) :)) 

 

IMG_1601.JPG

IMG_1602.JPG

IMG_1604.JPG

IMG_1606.JPG

Link către comentariu

Dap... seamana a S5 acum... nu inteleg de ce face Audi gafe din astea... nu-s atenti la detalii deloc! Mai am o problema cu presul de la sofer, daca il faceau mai lung cu 10cm ingineri erau :)) dar ce sa facem.. Audi ... 

Link către comentariu

Multumesc!(si pt Maffy :)) 

Sincer, nici mie nu imi placea masina :)) dar fiind la un pret atractiv, am luat o in ideea de a face ceva frumos din ea. Si a meritat. Ma tenteaza un eibach pro kit acum, la S5 spun ei ca va coborâ 2,5cm fata/spate ceea ce e perfect... dar mai vedem... mai intai softul si ... gata proiectul :) sa vedem in cat timp ne plictisim(unul de celalalt). 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!