Jump to content

Vopsele Golf VII


Maximus27
 Share

Postare recomandată

Ma gandeam sa punem poze cu culorile "reale" ale Golfului 7.

Incep eu cu culoarea "uranus gray", culoarea pentru care nu trebuie sa platesti nimic in plus la comanda masinii. Toate celelalte culori sunt contra cost.

 

golf gri.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut un Van Trasporter asa...arata demential!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua dintr-o lovitura. Reflex silver si tungsten silver 290wlc8.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow! Super!

O sa vin si eu cu alba mea si cu o albastra care e pe strada tot timpul in zona unde locuiesc. Astept s-o spele omu'. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Limestone grey.

2016-07-12 11.43.07.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CristiM: Cristi, culoarea ta arata f diferit din alt unghi/lumina; daca in imaginea de mai sus pare un gri clasic metalizat, eu de multe ori o vad cu tenta pronuntata de galben.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, trebuie facute poze in asa fel incat sa se vada "adevarata" culoare. De ex: faceti pozele din acele unghiuri in care culoarea arata asa cum arata cand nu e neaparat in lumina directa a soarelui, si asta mai ales cand e vb de culori metalizate. O sa fac o poza la un albastru zilele astea, sper sa prind masina din vecini, si o sa vedeti exact la ce ma refer. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu propun 2 poze, una pe lumina puternica si una fără, ca sunt ambele ipostaze relevante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thungsten Grey

 

IMG_20160827_100236.jpg

Pacific Blue

IMG_20160827_100302.jpg

IMG_20160827_100323.jpg

IMG_20160827_100202.jpg

Am incercat sa pozez sa se vada cum se reflecta lumina din vopseaua asta. Problema e ca genul asta de vopsele "pacalesc" senzorii camerelor foto. Trebuie mai multe incercari pana iese cat de cat real.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pacific blue luam daca era disponibil pe R-line. Albastru e destul de intens in lumina slaba, dar paleste in soare puternic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacific blue e f misto, de fiecare data când o vad imi place la fel de mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa culoarea asta, am vazut-o in showroom la midocar vitan daca vrea cineva live. Extrem de placuta si potrivita daca nu vrei un look mai spectaculos. Felicitari pt alegere !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, laduncaag said:

Foarte frumoasa culoarea asta, am vazut-o in showroom la midocar vitan daca vrea cineva live. Extrem de placuta si potrivita daca nu vrei un look mai spectaculos. Felicitari pt alegere !

Multumesc, initial am vrut Tornado.....dar s-a nimerit sa fie Sunset Red :). Are un aspect foarte "placut" si cand se murdareste,  se inchide putin la culoare si ramane cu un aspect placut, am ramas chiar surprins comparand de exemplu cu negrul metalizat de la cealalta masina pe care o am si pe care se vede fiecare firicel de praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Inca 2 albastre la lumina zilei intr-o zi noroasa. Luceste f fain. :)

pacific blue1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!