Jump to content

Modificari Golf 4


koz
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

of of mai mai :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • chid

    12

  • alexrosiu

    8

  • seby kid

    8

  • koz

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

voinea, in Carefour am gasit Bosch pt Golf IV, sunt esact ce trebuie, unul mic si unul mare.....

eu am luat si sterg bine...... acum ramane de vazut in timp cat tin....

si pentru ca tot e la Modificari, azi mi-am pus Kamei Eyelids...... si arata super mistoooooooooooo ;-))

si cu asta am terminat cu fatza masinii........ poate xenon, dar nimic mai mult....

in schimb spatele arata inca nemodificat...... ( exceptie rotile 225 care arata BETON din spate!!! )

deci: in afara de eleron, toba si spoiler..... ( hehe) cam ce as putea sa schimb la spate??? ( stiu, faruri......!!!!! nu bag atatia bani!! ) ....

so....... :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

e pacat sa nu incerci sa schimbi stopurile. pe masina ta arata bine modelul crystal sau cele Lexus style.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e pacat sa nu incerci sa schimbi stopurile. pe masina ta arata bine modelul crystal sau cele Lexus style.

cat ie unele?? ma uitasem si io la un moment dat....... vreo 3-400 $ ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiam de ceva in jur de 180 de euroi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

cred ca asa mi-ar placea golf-ul meu...;-))))

dar totusi sa fie reglabila inaltimea.!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Unde gasesc si eu un eleron decent pentru Golf-ul meu (4)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat husa cu incalzire de la Augsburg International.....12 euro.. e super misto, i-am luat una si la sotie....;-)))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat husa cu incalzire de la Augsburg International.....12 euro.. e super misto, i-am luat una si la sotie....;-)))))

Detaliaza, te rog

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat husa cu incalzire de la Augsburg International.....12 euro.. e super misto, i-am luat una si la sotie....;-)))))

Detaliaza, te rog

:D

pai sunt niste kestii dragutze care se pun pe scaun si le infigi in gaura de bricheta.... se incalzesc in 30 de sec, si sunt super!!! la pretul asta!......... :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

si cum ma rog poti sa bagi doua la o bricheta ?? ti-au dat si adaptor ? (am vazut asa ceva in manualul la detectoare radar)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum ma rog poti sa bagi doua la o bricheta ?? ti-au dat si adaptor ? (am vazut asa ceva in manualul la detectoare radar)

hehe... hai mai voinea.... kiar la mine?? ;-) pai iti dai seama ca nu o sa bag mufa la gaura de la bricheta...o sa-mi fac o adaptare cu un mic butonel....... si pusa direct pe contact, in cazul in care il uit deschis, sa nu ramana tot timpul.... si asa o sa ppot sa bag si 10 ....

sincer, e super magaria.....!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu-ti strica aspectul scaunelor?? Mie imi place f mult tapiseria originala. Mai ales cea de velur, cum am eu. Si, bineintele, pielea... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu-ti strica aspectul scaunelor?? Mie imi place f mult tapiseria originala. Mai ales cea de velur, cum am eu. Si, bineintele, pielea...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut Domnilor; legat de discutia de la inceput cu plafoniera lamuriti-ma si pe mine cu o chestiune, va rog!

Ledurile stau aprinse odata cu pozitiile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:scratch: Vad ca nu mai apar pozele pe pagina respectiva.

Oricum din cat tin minte, tipul umbla in bord, tocmai ca sa traga firele necesare pentru ca LED-urile sa se aprinda odata cu farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr Voinea: Mi-am luat eu Champion si sunt f. multumit de ele!

Iar daca vin in set iti scrie pe spate ptr ce masina sunt facute si sigur se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bine ca mi-ati spus voi asta despre stergatoare. Eu o sa cumpar in primavara stergatoare pt masina si chiar as fi avut intrebarea asta in minte. Dar am alta: stergatoarele se vand in general in set. La mine e unul mai mic si unul mai mare.Se gasesc si la bucata stergatoare bune ? recomandati o marca anume sau sa iau din carefour unele care arata bine si gata ? stiu ca exista niste modele de stergatoare din silicon, are careva asa ceva pe masina ? scartie la frig ? ( hai ca am dat-o in offtopic rau )

La Augsburg gasesti Valeo 5348 (530mm + 480mm). Eu am luat si sunt foarte bune. Costa 9.58 Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutumesc Alex. Am fost la Augsburg si plafoniera cu totul pentru W8 costa 1.600.000. Acum nedumirirea mea (pentru ca in programul lor nu este prezentata detaliat si tipul de acolo mi-a spus ca nu este decat o singura varianta de plafoniera pentru W8) este urmatoarea: toate plafonierele pentru W8 au ledurile?

Oricum pentru o schimbare de "night-design" mi se pare ca merita banii. Ce zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine, merita din plin banii. Daca nu ar fi prea mult de "deshirat" prin bord, mi-as pune si eu.

Daca afli mai multe, -> post.

:ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca la Passat si Golf s-a folosit aceeasi plafoniera:

cod 3B0 947 105C

culori:

Y20 = pearl grey

89H = sunshine beige (5/02 - 1/03)

7H7 = sunshine beige (1/03+)

B41 = satin black (GTI) (doar Golf)

Pretul este 22.55 Euro in Europa.

Aceasta plafoniera nu cred ca are LED-uri, pentru ca in lista de componente nu figurau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex, cred ca m-am cam lamurit. Eu nu cred, totusi, ca este aceeasi plafoniera pentru ca la Passat comenzile sunt iluminate in timp ce la Golf nu. S-au poate doar la mine nu???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oopsy mai este un tip (cod):

3B7 947 105 F

2EN = pearl grey

92Y = sunshine beige

Poate e asta. Oricum 100% sigur (pleonasm?) exista aceeasi plafoniera si pe Passat si pe Golf. Dar am mai gasit-o si pe asta din urma... poate este cea pe care o cauti.

Nota: toate codurile pe care ti le-am dat sunt pentru masini fara sliding roof.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!