Jump to content

Modificari Golf 4


koz
 Share

Postare recomandată

Pentru cei care au Golf 4, am gasit un site fff bun, care prezinta tot felul de modificari, mai mici sau mai mari pe care le puteti face...imi place in special iluminarea de interior gen W8...nu stiu daca din poze va dati seama de mare lucru, dar in realitate arata superb...

http://homepage.ntlworld.com/dgace/w8_inner_light.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • chid

    12

  • alexrosiu

    8

  • seby kid

    8

  • koz

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu merge, m-am documentat deja. La Audi plafonierele au alta forma...si inca incerc sa gasesc una care sa se potriveasca...

solutii ar fi cea de A6 - nu se potriveste, cea de A4 nu am incercat si cea de TT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tie la A3 de ce iti trebuie ???

Ce aduce nou plafoniera de Superb/Passat W8 este exact ceea ce are Audi-ul mai de mult adica iluminare nocturna. In rest designul nu este ceva iesit din comun cat sa consideri schimbarea "o lovitura de imagine"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andi, mie imi plac la nebunie cele doua leduri din centrul plafonierei...Am vazut asa ceva pe A6 si m-a lasat masca. Seara e cu adevarat spectaculos interiorul...Si mai era pe site-ul acesta o mica jucarie pe care as fi vrut sa o implementez...acele leduri in usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andi, mie imi plac la nebunie cele doua leduri din centrul plafonierei...Am vazut asa ceva pe A6 si m-a lasat masca. Seara e cu adevarat spectaculos interiorul...Si mai era pe site-ul acesta o mica jucarie pe care as fi vrut sa o implementez...acele leduri in usi

cine are o poza mai ca lumea cu plafoniera??? ca eu tot nu m-am prins cum e cu ledurile in plafoniera.... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

inelele cromate exista si la modelele de serie din 2003. de asemenea si gurile de ventilatie argintii si ornamentele de bord din jurul CDplayerului pot fi argintii originale. Dar costa :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, voinea, dar nici tachorings de mai sus nu sunt ieftine...cam 40-50E. Oricum cred ca sunt mai ieftine decat cele de la VW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stergatoarele sa stii ca nu sunt cu nimic mai destepte decat cele clasice.

Acum se monteaza standard (eu am pe Passat si nu pot spune ca m-au dat pe spate, la frig - minus 10 grade, scartaie de-ti sar kapacele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fiu sincer in momentul cand ploua cat sa fie folosite la intensitate mare nu imi mai pun problema vitezei mari.

Altminteri principiul este posibil sa fie bun (de ce nu?) in schimb materialul lamei cam lasa de dorit (la frig este prea rigid, se lipesc foarte usor gazele si mizeria de el)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

e bine ca mi-ati spus voi asta despre stergatoare. Eu o sa cumpar in primavara stergatoare pt masina si chiar as fi avut intrebarea asta in minte. Dar am alta: stergatoarele se vand in general in set. La mine e unul mai mic si unul mai mare.Se gasesc si la bucata stergatoare bune ? recomandati o marca anume sau sa iau din carefour unele care arata bine si gata ? stiu ca exista niste modele de stergatoare din silicon, are careva asa ceva pe masina ? scartie la frig ? ( hai ca am dat-o in offtopic rau )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic:

iti recomand cu caldura Bosch Twin - exista si seturi cu stergatoare de lungimi diferite, specifice pt masina ta. Dar am observat ca aceste seturi sunt mai scumpe, aproape dublu fata de cele cu cate 2 stergatoare identice. Eu cumparam pt masina veche cate 2 seturi de stergatoare, unu de 500 si unu de 530 si ieseam tot pe acolo ca pret, dar aveam o pereche in plus.

No-name-urile nu tin pe departe cat tin Bosch.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slammer: astea sigur merg si la A3).

Le am din fabrica deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt in cercetari avansate pentru a obtine manere de usi cromate!!!! daca merge, continui cu bandourile laterale de plastic si cele din spoilere... si apoi in interior, consola centrala, ce se poate demonta...

va tin la curent! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoooos, le faci in Brasov?

Ma intereseaza si pe mine.... daca nu costa o avere.

PS: sa nu uiti sa-ti cromezi si suporturile de numar cu www.vwforum.ro :(

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
sunt in cercetari avansate pentru a obtine manere de usi cromate!!!! daca merge, continui cu bandourile laterale de plastic si cele din spoilere... si apoi in interior, consola centrala, ce se poate demonta...

va tin la curent! :ok:

se pare ca nu se poate pe plastic, cel putin in Bv...:-( nu au bai pt asa ceva.....

dar cica se poate in Bucuresti la Urbis.... aveti ceva legaturi pe acolo?? va puteti interesa???

eu mai incerc la IAR Ghimbav, poate fac ei cromari pe aluminiu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

domnilor hai sa punem in topica asta niste poze frumoase de golfuri 4.

incep cu acest Black Beauty

305424_248048669904203104_vl.jpg

Alte poze aici

1 2 3 4

Are un Body-Kit Caractere si o grila ce pare Kamei (sunt si multe alte marci care arata asa). Stopuri Hella Magic Color si jantele foarte frumoase (imi plac ca aduc cu ale mele - 5 spite duble :scratch: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

chid, cu 3.265$ fac multe altele la masina mea.Nu zic ca e rea dar e preaaaaa scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chid, cu 3.265$ fac multe altele la masina mea.Nu zic ca e rea dar e preaaaaa scumpa.

It was a joke.....;-) imi inchipui ca nu bagi atatia bani in asta.... dar mi-am adus aminte ca aveai tu un "off" odata.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!