Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

Multe din materialele de pe acel site de huse par a fi de genul asta, inclusiv cel perforat!

La Marius am vazut materiale de calitate, iti alegi tu cum vrei, poti sa pui si piele ecologica pe margini, etc, etc! Bine, si pretul e pe masura, dar montajul e inclus, cu toate scaunele demontate, etc!

Eu am materialul ala perforat. Clar nu se compara cu cele confectionate de Marius, dar eu am cautat urgent ceva sa acopere tapiteria crem din masina. Se mai confectioneaza intr-un loc huse superbe, dar pretul e mai piperat decat la marius, ajunge si la 400 euro http://www.husa-auto.ro/ si nu fac si panourile usilor. Apropo, d-nul Marius face si panoul usilor?

Modificat de nicaro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

bogdanpiatra

Nu stiu asta! Cine intereseaza, telefon!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe husa-auto am dat eu comanda pentru huse la Octavia.Nu fac reclama...dar sa le vezi cum arata dupa 1/2an calarite de 2 copii unul de 6ani si unul de 1an si jumatate (ultimul sarind din fata in spate si invers).

Iti spun eu ...ca in prima zi...nu s-au tras, nu s-au intins.Cei care s-au urcat in masina ma intrebau de fiecare data <<Dar, nu iti pui si huse? :king: >> si cand le spuneau ca stau pe ele se blocau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe husa-auto am dat eu comanda pentru huse la Octavia

Ce model si la ce pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Model textil classic exterior =autotextil black , interior textil =decent black(negru cu niste puncte albe mici)

Cand o sa pot si reusesc sa am un pic de timp o sa pun si niste poze.

Pret 1000 ron ( dar eu zic ca face), si mi-au dat transportul ei (Tg Mures-Galati)

Modificat de dpc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Marius am vazut materiale de calitate, iti alegi tu cum vrei, poti sa pui si piele ecologica pe margini, etc, etc! Bine, si pretul e pe masura, dar montajul e inclus, cu toate scaunele demontate, etc!

Pacat ca de la Cluj la Piatra Neamt sunt aproape 300 km. De aia ziceam daca ne-am asocia mai multi din vestul tarii si Marius sa ne trimita un paletar de culori si materiale, si sa dam comanda, pe urma sa ne adunam toti intr-un loc si intr-o sambata sa vina sa ni le monteze la toti. Eu as fi dispus sa ma deplasez si in alt oras mai apropiat de Cluj pt acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin, ce ma intereseaza acum ar fi o husa de volan din piele mai rezistententa si mai subtire.

Acum am una cumparata dar ingroasa cam mult volanul...nu as vrea sa fie cusuta pe volan ci tot in genul astora din comert care se ataseaza...putin off topic :icon_thumleft:

Modificat de dpc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

miky2003adr

duminica 02-06-2012 vine in Bucuresti MARIUS din piatra neamt .monteaza la mine si la inca cineva husele daca vreti ceva tre sa vorbiti pana cel tarziu joi cu mine .aveti tel meu la profil

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@miky2003adr,

Bucurestiul e si mai departe de Cluj, decat Piatra Neamt ;) Voi cei din Bucuresti vad ca va organizati mai bine la acest capitol decat restul din vestul tarii :) . Ce culori ai ales si ce materiale? Marius din Piatra Neamt face acum si huse din material textil ? Caci in trecut am inteles ca avea mai mult piele ecologica si eu nu as vrea piele ecologica. Dupa ce ti le monteaza, sa pui te rog si niste poze sa vedem si noi cum arata, caci pozele de la inceputul topicului de prin 2007 nu mai sunt disponibile.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

miky2003adr

eu am ales piele ecologica .negru pe margini si in mijloc pana sus la tetiera gri sobolan .o sa pun poze cand o sa le monteze.eu am anuntat pentru bucuresti ca vine marius.o sal intreb cand ma vad cu el daca face din textil

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am ales piele ecologica

Pret final?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

miky2003adr

600 lei dar vine el in bucuresti.aici mai sunt 2-3 care asteapta sa faca in bucuresti

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barcea_mare

@Laurentiu M aici te-ai interesat?gasesti huse chiar la tine in cj ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, a pomenit si colegul dpc mai sus de cei de la husa-auto.ro Vad ca fac treaba de calitate, dar totusi 1000 RON pentru niste huse de material textil mi se pare f mult. Cred ca cu banii astia aproape ca poti sa-ti reconditionezi intreaga tapiterie in alta parte.

Mai vad ce si cum...vreau sa merg si la Compexit, reprezentanta Skoda din CJ sa vad ce huse vand ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Husele de pe Octavia 2 se potrivesc pe Octavia 2 FL, au exact aceleasi modele de scaune / banchete ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine ai idee cum desfac capacul de la voland? vorbesc de cel de jos ca cel de sus am reusit sal desfac.la cel de jos am dat un surub jos din mijloc si nu vrea sa iasa.

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M ai are 2 mici paralele cu axul volanului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci le-am gasit.dar nu am reusit sa dau jos capacul fara sa dau si volanu jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de intarziere dar nu primisem fetele de usi si nu am facut poze fara fetele de usi .

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@miky2003adr,

Arata f. bine husele, nu am ce zice. Totusi cum se simte pielea ecologica la un drum lung cand e f. cald afara si esti in pantaloni scurti sa zicem?

Pana la urma eu am reusit sa gasesc un croitor de huse la comanda chiar aici la Cluj. Are doua tipuri de materilale, unul gen plus, care costa 180 RON, si altul la 300 RON care este asemanator cu materialul tapiteriei originale a masinii. Din amandoua variantele are diferite culori si modele. Eu am ales cel la 300 RON. Recunosc ca nu arata asa de bine ca si cele facute de domnul Marius, dar sunt ok, stau mult mai bine decat cele universale de la magazine. Sa vedem cum o sa se comporte in timp, dar am doi ani garantie la ele. Am ales aceasta varianta deoarece pentru mine era prea costitor si complicat sa fac un drum dus-intors de la Cluj la Piatra-Neamt numai ca sa pun huse. Probabil trebuia sa fac chiar 2 drumuri, prima data ca sa aleg materialul, pe urma ca sa le montez.

Daca este cineva interesat de husele de la Cluj, pot sa pun si niste poze in zilele urmatoare.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

logic ca nu se compara cu stofa,plus e.t.c.te incinge dar daca dai drumu la aer nu este asa grav.eu sunt multumit asa cum este si ma asteptam sa fie asa.pune si tu niste poze sa vedem

Modificat de miky2003adr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Scuze ca am uitat de topicul acesta, pun si eu niste poze cu husele de care vorbeam cateva posturi mai sus, pe care le-am achizitionat de aici din Cluj:

post-7178-0-00431300-1340715782_thumb.jp

post-7178-0-14758700-1340715792_thumb.jp

post-7178-0-22955900-1340715797_thumb.jp

post-7178-0-65875900-1340715803_thumb.jp

post-7178-0-01015100-1340715815_thumb.jp

post-7178-0-14055000-1340715820_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florica adrian

Frumos materialul si par sa se potriveasca foarte bine. Pe fetele de usi ai aceeasi culoare?

Modificat de florica adrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cateva locuri unde husele nu se muleaza perfect pe scaune, dar cel putin deocamdata nu fac cute....dar la banii astia nu cred ca poti sa ai pretentii mai mari. Fetele de usi le-am lasat asa cum au venit din fabrica, cu stofa aceea neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!